• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
zašto biježati sve se napravi šta kad uzmeš ispravan traktor za masne novce i nakon mjesec dva ode mjenjač:fiery::(y): ovdje znaš da ne valja i slažeš ga za sebe
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Da ali pitanje koliko košta popravak, dal uopće ima dijelova za ovakav stari tip.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Jel mu to sporedni traktor il sa njim radi sve poslove jel radi s rd-om
Šanana imaš šta bikova u tovu

To mu dođe kao manji traktor, bavi se ratarstvom, kukuruz, pšenica i duhan.
Ima JD 6100 i misilm da ima DF-a oko 120 ks.

Imam bikova u tovu, naravno :)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
zašto biježati sve se napravi šta kad uzmeš ispravan traktor za masne novce i nakon mjesec dva ode mjenjač:fiery::(y): ovdje znaš da ne valja i slažeš ga za sebe

Da ali moraš pethodno znati koliko košta to kaj budeš slagal i jel moreš nabaviti ono kaj je otišlo. Problem je i to kaj ti takav traktor nemreš isprobati, pitanje je kaj je s ostalim sklopovima kao na primjer hidraulikom i kvacilom. Moj kolega je kupil Iveca s krapanim motorom. Dobil ga je povoljno ali kad je dal složiti motor ispalo je da getriba fucka i diferencijal tuli ko brodska sirena. Na kraju ga je to koštalo hrpu novaca, mogel je kupiti istog takvog u dobrom stanju i registriranog.

Eto samo to hocu reci da se covek ne zaleti i ne kupi rupu bez dna. Ipak je to JD a ne Zetor, Rus, Ursus,IMT ili nekaj takvo kaj imaš delove na svakom kijosku tiska i duhana i jeftino je za složiti...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To je istina, doduse, motor i hidraulika se mogu isprobati na prazno. Zato me i zanima moze li se zablokirati brzina koja ne radi ili da se nekako premosti. Ili neka treca kombinacija s ubacivanjem dijelova.
Stvar je u tome da se se za te novce ne moze kupit traktor te snage, osim ako te bas ne potrefi. A da kupujm IMT 560 za 30 000 kn ili vise koliko traze za njih - ne pada mi na pamet. Ljudi za te traktore (s iznimkom rusa) traze novaca ko za pravi traktor. Pogotovo Zetori, ne kazem da su losi, dapace, jednostavno su preskupi za moj budzet. Dijelova bi se moglo i naci, JD-i su kod nas od pocetka 70-ih, trebalo bi se naci nesto. Valjda...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tu si u pravu Gajtan, ali ako je getriba otišla nije otišel motor i ako se da upaliti onda mu se može u neku ruku i krvna slika izkontrolirati bez vožnje. Uzmeš sa sobom kvalitetnog majstora koji se kuži i odma bu ti rekel na čemu si, ja vjerujem da ljudi bježe od njega baš zato jer je JD u pitanju a ako je ostalo ispravno mislim da bi se ga isplatilo uzeti. Ako ništ drugo rascepati ga u djelove i tak rasprodati.
Itp, djelimo isto mišljenje.
Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
To je istina, doduse, motor i hidraulika se mogu isprobati na prazno. Zato me i zanima moze li se zablokirati brzina koja ne radi ili da se nekako premosti. Ili neka treca kombinacija s ubacivanjem dijelova.
Stvar je u tome da se se za te novce ne moze kupit traktor te snage, osim ako te bas ne potrefi. A da kupujm IMT 560 za 30 000 kn ili vise koliko traze za njih - ne pada mi na pamet. Ljudi za te traktore (s iznimkom rusa) traze novaca ko za pravi traktor. Pogotovo Zetori, ne kazem da su losi, dapace, jednostavno su preskupi za moj budzet. Dijelova bi se moglo i naci, JD-i su kod nas od pocetka 70-ih, trebalo bi se naci nesto. Valjda...

Ne znam jel si me možda krivo svatil. Nisam ti je predložil da kupiš IMT ili Zetora nego sam htel reci da je velika razlika u cijeni djelova. Samo to. Osim toga ako ti je 30 hiljada više od buđeta kak misliš onda kupiti ovoga i složiti ga? I kak misliš isprobati hidrauliku na prazno? Možeš vidjeti jel diže ili ne ali je pitanje kak se ponaša pod pravim teretom. Tvoji novci tvoj izbor. Možda ti se posreci pa je kvar jeftin za popraviti.

Tu si u pravu Gajtan, ali ako je getriba otišla nije otišel motor i ako se da upaliti onda mu se može u neku ruku i krvna slika izkontrolirati bez vožnje. Uzmeš sa sobom kvalitetnog majstora koji se kuži i odma bu ti rekel na čemu si, ja vjerujem da ljudi bježe od njega baš zato jer je JD u pitanju a ako je ostalo ispravno mislim da bi se ga isplatilo uzeti. Ako ništ drugo rascepati ga u djelove i tak rasprodati.
Itp, djelimo isto mišljenje.
Sent from my move 2 using Tapatalk 2

Velim, možda kvar i nije toliko velik i skup. Problem je kaj to teško možeš znati dok se ne rastavi. Kad bi imal meštra kaj slaže JD možda bi odma rekel kaj mu je ovak bez otvaranja... Koliko znam na tima je prednja vuca na lošem glasu, bar su tak pricali traktoristi tu s pika, a cini mi se da je neko i tu vec spominjal prednju vucu, neda mi se sad citati sve komentare unazad.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Kaj se tiće john deera pitanje je da li je getriba zacvikala ili je zacvikao mjenjač u brzini . Ako je ovo drugo moglo bi se desiti da se da odblokirati bez rastavljanja ičega i tako raditi još par godina . Popravak bi vjerojatno bio cca 400-500 € tj zamjena sinhrona koje brzine . Trebalo bi ga upaliti i vidjeti da li se može pokrenuti a ako ne bježati od toga . Cijena je prihvatljiva ali ga ne bih htio jer mislim da je kao i većina starih JD-a veliki pijanac .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Za malo vise novaca ja vam prodam ursusa 120 ks i zakacim bilo koji prikljucak i odemo na bilo koju njivu. Ali vecina koja je bila gledat ga najradije bi da im ga poklonim...vide takve jd po oglasima i onda kazu pa za te novce kupim njega
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Rasipač je prva liga ali ovisi da li je trul , koliko lufta ima getriba koliko su poderana pera na rotorima itd . Znaju imati rotori lufta za 1/4 kruga pa je to malo problem . Inače rasipač baca NPK 12 m od šale .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
da,za to ga treba vidjeti uživo. moram zamijeniti svoj stari s jednim tanjurom,jer strahovito loše baca,i premali je,a ovaj izgleda ok,i cijena je sitnica,ako je potpuno ispravan kako gazda kaže...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pogledaj ,probaj koliko rotori imaju praznog hoda i obavezno na traktor i zavrtjeti ga da ne bi bilo nekog čudnog brundanja ako su zupčanici preslagivani. Inače za takve rasipače traže 600-700€ . Razlika taj i s jednim tanjurom je nebo i zemlja. Ali pazi puno troši . Razbaca ti 2000 kn za 10 min .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ok,hvala na savjetima! trebali bi ici drugi tjedan za vukovar,onda mi je to usput,ako mi se dopadne,odmah ga vozim!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Izgleda dosta dobro . Moj izgleda kam lošije ali ga ne bi dao za te novce a još piše da nije fiksno . Mogla bi biti dobra kupnja . Sretno .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
to je buraz dobio cijenu po vezi,inace ne bi isao za te novce... vidjet cemo kako ce se odigrati..
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Taj rasipač je odličan, nebudeš požalil ako ga kupiš, taj čovjek ima dobre strojeve, vjeruj mi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh