• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Rijetko tko da bi dao 100 i kusur hiljada kn za novog, imaju vječite mane i boljke koje nebudu riješili nikad... gledam po sebi, kaj sam dao za 6340, mogao sam u sekri uzeti novi 549 dv.....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Nikad ne reci nikad,samo da političari crknu i svašta je moguće,što misliš da nije moguće proizvesti dobar traktor u Imt-u ili recimo da gamad nisu upropastili naš Torpedo,a nije taj komfor sveta krava,klima i Grammer sic ima svugdje na ponudi
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
tak je,nek još stave komfora za 5 i riješe ove "dječje boljke" za još 5 to bude oko 20 tis. a to je još uvijek puno jeftinije od zapadnih firmi...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Samo da mi i počnemo raditi torpeda opet, cijena bi mu bila paprena, da bi skoro za iste novce mogao uzeti neki bolji traktor izvana.. Gledajući tak te neke isječke, i članke, Srbija i dan danas subvencionira sve kaj je kod njih proizdvedeno.. Zašto kod nas recimo nema neke subvencije na kupnju naših strojeva, tipa olt, gramip, itd.... Vjerujem da bi i kupovine bilo više, i servisi bi radili i čuvalo bi se hrpu radnih mjesta, a ne, mi nekaj kaj i proizvedemo, košta više nego ono iz uvoza.....
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Koji je problem danas sklopiti traktor?

Biraš Perkins-Sisu-FiatPowerTrain-Cummins za motor, ZF ili Cararo ti napravi mjenjač, hidrauliku dobiješ od Boscha, felge iz Austrije, Fritzmeier ti kabinu napravi, Plastične rezervare, haubu, blatobrane.... Struja je večinom Cobo na ovim jeftinijim markama.

Najviše brige imaš oko marketinga i sajmova.

Evo... ide prvo transmisija s ovog linka, nemam lovu za ZF. :icon_weed:

http://www.imt.co.rs/IMT-transmisije.php
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
IMT je traktor koji zaslužuje neku pažnju kakav god bio..Nije zadnja riječ tehnika,ali kad mu se čovijek prilagodi napravi svaki posao sa njime..Komfor riješit je u današnje vrijeme najmanji problem,samo se nitko neče baviti s time jer je to IMT,i ne isplati se ulagat u njega..Bolje kupit neki moderan traktor,sa boljom kabinom,pa onda kad se nešto pokvari kukat i jadat se okolo kak se nema novca za popravak,i da je sve jako skupo...

Svijet se promijenio u zadnjih 10-15god jako puno..Ljudi su postali oholi i bahati..Svi samo pate za novim i velikim strojevima,svi bi samo uzimali kredite..I onda kad propadnu,banke im uzmu strojeve,nemaju s kime radit,vračaju se ne stari IMT,koji buči,galami u kabini,čuje se u svakoj brzini kojjoj voziš,svaka ima svoj poseban zvuk,ko orkestar je...

Malo sam možda preoštro rekao ovo,ali stvarnost je takva....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Potpisujem ovo gore i samo da dodam, nikad me nije strah sjesti i upaliti IMT-a i krenuti u neki rad, ako kaj ode, bude se složilo, dok recimo na Sameu postoji određena doza straha da nekaj ode, tu je cifra za popravak več malo paprenija, svi vi koji vozite moderne traktore vjerojatno imate taki osječaj, kojeg skupa samnom potiskujete, kak vele babe: netreba prizivati zlo :)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
IMT je u banani, ne znam tko to kupuje. Bilo je par stručnjaka što su ih kupili ovdje, pa se ne hvale baš nešto s njima. Srbija subvencionira, ali je problem što nisu pratili tehnologiju, Zmaj je srušen. Tamo je neka robna kuća sad. Šteta. A Torpedo... Strašno, nikad više. Ali, eto, imamo barem dobru proizvodnju kombajna. Možda se i OLT izvuče. A i izvukao bi se sigurno kad mi svi ne bi čistili otpade po Njemačkoj, Italiji, Austriji... Nitko očito ne primjećuje da jedemo, oblačimo i vozimo smeće sa zapada, dok naše tvornice propadaju. Nisu sve krivi političari, krenimo od sebe.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
ak je dober nemoj to nigda prodavati jer novi nisu ni blizu kvaliteta kak ti stariji...moj je natukel prek 7400rs i još ide bolje nego kumov 2007. sa malo više 1000rs.

Ma ide on u prodaju sigurno, samo dok nakupim malo novac da kupim nekaj jace..
Imam i ja staroga 539 s 7200 rs i toga nedam za nist, a ovaj ide sigurno, makar je i dobar, a i kaj cu mi dva ista traktora..

Za kolko bi kuna otprilike išel?

Za koliko bude u to vrijeme cijena, s tim da ja to nebi nikaj preuvelicaval, kakvih sve ima na njuskalu..
Sad da ga prodajem dal bi ga za 4400 eur fiksno i to je to..


Dobro ti kolega Mike kaže, šta bi ga prodavao i uzeo neku staru šklopociju.... ak ideš na Imt-a takvog opet.. Istina samo, da ti mali 533/539 i sad drže dobru cijenu :)

Ovaj kolegin, vak po njuškalu, 4 minimalno do 5, 5500 eur.... ovisi kolko ima sati...

Nebi ga prodaval da opet istoga takvog kupim, pa vec imam dva takva..
A Imt-a vise nebi nikak, jedino mozda da se nade neki 577 tam iz 90-tih, pa mu odvojiti kabinu od mjenjaca, ugraditi grammera, ali nista s toga, nema s Imt-om srece..
Kupil bi nesto 80 ks s prednjom vucom, mogel bi to biti Fiat, Zetor, a ovak nekaj mi je zelja, pa mozda i to:
http://www.njuskalo.hr/traktori/fendt-308-oglas-12043326
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Istina je da uvažamo svašta od rabljene poljoprivredne opreme i strojeva iz razvijenih država €U, i tu najviše zarade naši prekupci, al iz iskustva znam da i ti strojevi, ako su u dobrom stanju i dobro održavani, bolji od "naših" novih koje si mi mali poljoprivrednici trenutno možemo priuštiti.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Neka svatko troši svoj novac kako hoče.Ja znam da mi je uvijek bolji bio sve i jedan taj traktor koj sam uzeo iz vana neko bilo koj naš domači,tako i Zetor 6211 novi je skoro bio kada sam ga kupio,nije bio ni sluga ni jednom drugom koj sam kupio iz vana,po ničemu,jel je drukčije rađeno za balkansko tržište,a drukčije,kvalitetnije za zapad.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Sa Belarusom nisam upoznat ni malo, videl sam ga mozda par puta u zivotu na silosima..
Sad je covjek iz sela kupio Belarusa, neznam tocno kojeg i to je valjda prvi u nasem selu kako postoji sela..
Pa bas me zanimaju dojmovi, a inace covjek stalno mjenja traktore, ima oko 60 jutara zemlje pod povrcem..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Neznam, a i ne svidaju mi se te rusine bas, ali ne mogu nist reci kad ih nikad nisam probal..
A taj isti covjek prodaje Fiata 780 dt s prednjim utovarivacom, mozda ga je vec i prodal..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ima ih par kod mene,donekle su ok jer su svi kupljeni novi,ali niko nije baš previše oduševljen s nijma...onda si samo zamisli da kupiš rabljenoga... :icon_rolleyes:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sa Belarusom nisam upoznat ni malo, videl sam ga mozda par puta u zivotu na silosima..
Sad je covjek iz sela kupio Belarusa, neznam tocno kojeg i to je valjda prvi u nasem selu kako postoji sela..
Pa bas me zanimaju dojmovi, a inace covjek stalno mjenja traktore, ima oko 60 jutara zemlje pod povrcem..

Ne vjerujem da bu taj rus dugo kod njega. Znaš da on stalno nekaj trži, malo mu je nekaj dobro, pa onda malo više ne i td. No tak on funkcionira i sve 5, ja više volim kupiti i nek radi, a ako treba, malo popraviti i raditi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh