• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
To su oni kineski,imaših u raznim bojama,zelena ,naranđasta,na nekima piše gea na nekima dabaki.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
pa jel valjaju čemu? Za ovak, ne baš nešta previše raditi, i u travi, manje više.. granje eventualno do 1-2 cm.....Ajmo reći, rotacioni malčer, cijenom ide od 7-8000 kn, sa čekičima su od 15 pa na dalje, recimo takva izvedba kao taj s njuškala.. ipak mislim da je možda ovaj bolji od rotacionog, a nije razlika u cijeni nekakva prevelika
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima u temi o malčerima slika koje je postavio kolega Iwanho,malčer je isti takav,i ne sviđa mi se kako radi u kukuruzovini...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@gogo,

ja sam zadovoljan kak radi u kuruznici. Susjed ima INO i radi lošije nego moj. Najvažnije je da ideš između redova s kotačima tak da ne pritisneš stabljiku čisto na zemlju.
Ako se spusti dovoljno nisko i radi na 540 okr. kardana, onda radi dobro. Uglavnom mene kvaliteta malčiranja zadovoljava, a traktor se ne muči.

@Zetorboy,

kod moje kupnje je prevagnulo jamstvo od 2 godine. Kinezi stalno usavršavaju svoje proizvode. Ovaj model kojeg sam ja kupil (Mateng radne širine 155 cm), je prije imal 275 kg, a moj ima 340 kg. U pitanju može biti kvaliteta reduktora i ležajeva. Ostalo je dovoljno čvrsto. No, novci su tvoji pa je i odluka tvoja. Ako imaš neke njive uz jarak, uzmi s hidrauličnim pomakom. Znatno olakša rad.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nije skup,malo sati,praktički nov traktor,baš mi se dopada mjenjao bi agrofarma za ovoga ključ za ključ samo tako :icon_mrgreen:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa ne mislite valjda da se kod nas ne mulja,vrača satove i slična šverc posla.Toga ima svuda a najgori su iz regije o3.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kao što je kolega terminator napisao več,ai piše da je taj traktor imao uske kotače da su ovo zamjenske privremeno stavljene te šire. Ai vidi se po traktoru dali ima te sate stvarne ili ima 5-6 000rs vidi se po izlizanosti bolje i sica,po ručicama mjenjača gumbičima,a najviše po hidraulici dali je razlokana i po poteznici dali je vukao teške terete. Ja bi rekao da ima te sate.
Samo mi čudno piše da je 2009. godište a ti traktori se radili do 2007,jedino ako je kupljen 2009.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Ovaj s traktorom je riskirao unatoč brojnim primjerima takvih prijevara. Da je samo postavio pitanje gdje i kada može vidjeti traktor, vjerojatno bi već tada spoznao da se radi o prijevari.

Meni je zabrinjavajuće ono iz Garešnice. Korištenje tuđeg identiteta.
To bi trebalo bolje zaštititi zakonom. Nešto slično kao što je zaštita prijepisom šifre napisne na ekranu. Time je efikasno, barem za sada eliminirano automatsko (strojno) korištenje tih usluga.
Svjestan sam da je za sprečavanje krađe identiteta teže pronaći adekvatno rješenje, ali trebalo bi barem nešto pokušati.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Danas sam se čuo s čovjekom, kaže da su reklamacije minimalne, ali je stvar da su to cijene samo za gotovinu, bez ikakve mogućnosti kreditiranja...Mislim da budem gramipa uzeo, nezna se točna cijena tamo di bi ga uzimao,, ali po zadnjem kak su imali, 180 cm je bio oko 15000 kn, ja bi uzeo onog od 160..i silo kardan je u toj cijeni.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ovaj s traktorom je riskirao unatoč brojnim primjerima takvih prijevara. Da je samo postavio pitanje gdje i kada može vidjeti traktor, vjerojatno bi već tada spoznao da se radi o prijevari.

Meni je zabrinjavajuće ono iz Garešnice. Korištenje tuđeg identiteta.
To bi trebalo bolje zaštititi zakonom. Nešto slično kao što je zaštita prijepisom šifre napisne na ekranu. Time je efikasno, barem za sada eliminirano automatsko (strojno) korištenje tih usluga.
Svjestan sam da je za sprečavanje krađe identiteta teže pronaći adekvatno rješenje, ali trebalo bi barem nešto pokušati.

Možda se mislio voziti u onoj klimatiziranoj proximi s utovarivačem za 35000 kn :D:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šta mislite o ovoj drljači i o cjeni, dalibise to isplatilo popravljat i koliko bih popravak mogao koštat?
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/prodajem-roto-drljacu-oglas-14118134

Ko zna kolko košta sami popravak te drljače ipak je to mashio to je marka i skupo bi doso popravak,a noževi su gotovi spremni za mjenjanje,imaš u nju još cca 5-10 000kn ulaganja.

užasno je trom.. vozio sam tog i 100-tku.. bas ga treba razvrtjet i šaltat
gledaj većeg :)

Neplaniram kupovat niti mjenjat traktor,to sam samo tako rekao jer mi se dopata daj df.
Trom je jer ima 100ks a 4400kg i velike kotače,bolje bi išao da ima 34"
 

Najnoviji postovi

Na vrh