• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
JD 75 ks sklopovi 600 kuna da ti dalje ne nabrajam (kolegi žena vozila bez vode) obrada glave i dijelovi kompletan ceh 4 000 kn i ide dalje motor slagati nije skupo . isti kolega ima MF šestaka (105 ks) Zetora 5711/4712 kad je vozil moj 560 rekel mi kak se hoču mučit satim traktorom .
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Ja sam godinama radil sa IMT 533 i imt 558 a onda sam prešel na fiatagri 88-94 i fendt 714 i mislim da su imteovi sprave za mučenje.Ne kvare se i odrade posel ok ali su neudobni totalno.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Realno, motori ni nisu tak skupi za slaganje koliko te mogu izači getriba, hidraulika, prvi pogon i ostale piz.....! Kak i Željko veli generalka za JD cca 10000kn a par gluposti u gertibi te može izać 2000€ a da nisi niti nikaj previše pehal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bravo, napokon realan komentar!

Getriba je problem, motor se pripaše od bilo čega baz na nuždu ako treba :)

Getriba na 577 me ne plaši, toga barem ima kod nas, a dok recim oan tom JD-75 ks vrisne getriba, onda vas budem pital kaj sad? :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Getriba čeka u rezervi i prednja vuča kupljeno u Austriji za 500 eura pregledano i konzervirano . Getribu za 577 kad sem tražil dijelove jer se spojičke poderale nakon 100 sati (navodno kineske) i utamanile sve osim osnovne pumpe hidraulika nisam ispravnu nigdje našel tak da sve ovisi gdje kaj tražiti i nači .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zato sam i rekel da se ja najviše od svega ne bojim na traktorima motora nego ono sve iza i ispred njega. Zemi si za primjer moj ursus, za prvu sili budeš napravil generalku za 1500-2000kn, a dok sam Muhu pital za hidrauliku i onu hrpu polužja nutra, čovek je rekel ako očem kaj bu se novo nek si pripremim par tisućica.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ne, baš smo raspravljali o onoj hrpi polugica za regulaciju, bez pumpe i ostalih sitnica i rekel je da je to dosta skupo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A čuj, meni treba traktor oko 70 ks i u ovakvoj lošoj situaciji pucam na 577 DV, ali solidan takav 577 nečeš kupiti ispod 60.000 kn, znači takav da možeš s njim odmah raditi, a ne mu generalku delati. Ovaj za 40.000 kn je bil zrel za k majstoru, zato je i koštal te novce i nek je uloženo 20.000 u njega, čovjek barem zna da ga je pretepel i složil za sebe i more mirno delati.
I ta opcija također stoji da se kupui lošiji traktor i komplet sredi za sebe, jer i ovog kojeg bi platio 60.000 može imati još 1000€ troška na sebi dok krenem u rad s njim, to se nikad nezna i treba uvjek biti spreman na rizik.

Bolje je uzet takav traktor pa sredit.
Ili zapadni nov.
Pa zapadnom samo mjenjači koštaju po 10000 eura.
A što se udobnosti tiče zračni sic i eto je .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle, možeš kupiti novo pa groblje, a opet možeš kupiti pa 20g ništa, samo servis i gume. Kupiti staro ili novo to je dosta nezahvalna tema za raspravu. Imaš i stare koji su kaj apoteka.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
E kad bi zracni sic pomagao. Na sta da ga stavim na imt-u? Na mjenjac?
Ne mozes proizvodit 40 godina isti traktor i ocekivat napredak ako i ti sam ne napredujes. Tko je kriv je druga prica.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Realno, motori ni nisu tak skupi za slaganje koliko te mogu izači getriba, hidraulika, prvi pogon i ostale piz.....! Kak i Željko veli generalka za JD cca 10000kn a par gluposti u gertibi te može izać 2000€ a da nisi niti nikaj previše pehal.

nisu baš ni jeftini evo ja radim motor na lamborghiniju 956 zamjenski dijelovi 19800kn+obrada strojna+ulja filteri+ruke nabere se 30000 kn bez problema
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Hrvoje, ali sigurno se vodiš činjenicom da bu se ti ta investicija isplatila? Nedavno je bil jedan JD na njuški i tu na forumu za sitne novce, kao motor i sve ok, ali zaštekale brzine. Verjem da se taj gazda 10 puta prije raspital za popravak prije nego ga je dal za siću na njuškalo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sad gledaj da kupiš zapadni ne valja motor mjenjač.
Šta onda a još nešto da ode bolje kupiti nov onda .
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Što hoćeš reći da se novi nemože pokvariti
Kad kupuješ polovni nisi valjda te sreće da će u isto vrijeme otići motor,mjenjač,hidraulika itd
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mali sve to štima ali kad bi stvarno bili tak veliki skeptici onda niko ništ rabljenoga nebi kupoval. Ugl. sovjeti su zakon!! [emoji12]
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Molis Boga da ti prvo rikne mjenjac, pa hidroulika,pa motor, da stalno imas posla oko njega :D
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kako su neki sreće :D
Polovan stroj je najskuplji.
Zašto dobro je polovan ako nije izrabljen.
Ali ljudi izrabe pa prodaju pa kupiš pa popravljaj.
Teško je dobar stroj kupiti.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Čitam malo sve vaše komentare i zaključak je taj, da je najbolje ništa ne imati ....
Al tak nejde...
Mi smo neka čudna sorta kojoj Vrag neda mira pa smo najsretniji kad rit mtnemo na sic traktora !
Novo neki puta može više novaca i živaca odnesti nego staro. Ne moram objašnjavati, vjerujem!
Tak mogu reči i za staro, ali .... svatko od nas najbolje zna dubinu svig džjepa i svoje znanje što može i želi li sam se upuštati u igru popravljanja, ili najlakše odpeljati stroj u servis i ostati lakši za par tisučica neke poznate nam valute ...
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
ja sam prije tri godine kupil stari stroj same antares 110 , 1990. godište za 65 tis kn. Nakon tri mjeseca intenzivnog rada sa njim motor je zaribal, klip probil cilindar . Bilo je pitanje kaj sa njime, složiti ga tek tolko i prodati ga ili ići u kompletno sređivanje pa ga dalje voziti.
Dok nemaš novaca uvijek je lakše kupiti stari stroj i svaku godinu na njemu nekaj popraviti i zamijeniti. Kroz dvije tri godine imaš super stroj koji će te dobro služiti do kraja života i nemaš kredit na leđima :(nod): .
 

Najnoviji postovi

Na vrh