• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Dobar je . Sad nas špera zaj.....la ali smo ti riješili . Nadam se da sam sa popravcima bez brige koju godinu :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A čuj, niš čudno za 25-godišnjaka :) Posloži se i ide dalje :) Ja osobno da sad kaj uzimam oko 120 ks ne gine Antares ili kakav 312lsa :)
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Dobri su to strojevi, dijelova ima kolko hoćeš i nisu preskupi .
A i rabljeni ne drže previsoke cijene.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
U lakoj zemlji ide bez brige, a u težoj skineš zadnju i teraj, to ti 6 šrafa u pitanju :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
U lakoj zemlji ide bez brige, a u težoj skineš zadnju i teraj, to ti 6 šrafa u pitanju :)
E baš tako :). Imam lakše zemlje u ravnu i tu bi išao sa 3 brazde, a u težoj jedna brazda dolje tocak priserafim na mjesto druge i gas :). Jedina mana su možda mali pretpluznjaci, treba staviti M2, a zamjenski nisu toliko skupi, a rade odličan posao.


Jel zna netko koliko je taj plug cola i koliko je težak? I čuo sam da se Lemken da stelati, ali treba imati nekakve kajlice..
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Jel to 12 coli ?
Mislim da je 12 cola

Jedina mana su možda mali pretpluznjaci, treba staviti M2, a zamjenski nisu toliko skupi, a rade odličan posao.

I ovi su bolji od nikakvih :)


Jel zna netko koliko je taj plug cola i koliko je težak? I čuo sam da se Lemken da stelati, ali treba imati nekakve kajlice..

Ovo je obični opal 90, za šteljanje traži VariOpal.

BTW. pa nije ti čale protivnik okretača? :(nerd):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Je.. ali gledam malo da mi je bolje uzet okretaca. I to baš 2+1. Od ravnjaka nemam neki izbor, a i zbog terena kakav imam odlicno bi mi došao okretac. Sa 2br. bi mogao orati i Z6245 i to bi bila odlična kombinacija :).
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
E baš tako :). Imam lakše zemlje u ravnu i tu bi išao sa 3 brazde, a u težoj jedna brazda dolje tocak priserafim na mjesto druge i gas :). Jedina mana su možda mali pretpluznjaci, treba staviti M2, a zamjenski nisu toliko skupi, a rade odličan posao.


Jel zna netko koliko je taj plug cola i koliko je težak? I čuo sam da se Lemken da stelati, ali treba imati nekakve kajlice..

650 kg ima.. samo puno je to para za stari model pluga
i jako je lagan za vuć, ide proxima bez problema u normalnim uvjetima
neki samo imaju kajle za štelanje, jako rijetko i komplicirano..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
650 kg ima.. samo puno je to para za stari model pluga
i jako je lagan za vuć, ide proxima bez problema u normalnim uvjetima
neki samo imaju kajle za štelanje, jako rijetko i komplicirano..
Jel ovaj 12"?? Po čemu je noviji model bolji??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne zamaraj se s tim novi - stari model, to ti uopče nema veze ako je plug u urednom stanju!
Inače, to je odličan plug za tvoj traktor.

Kod mene jedan u selu ima Opal 090 4x14" i ore s MF-om 150 ks
 

Najnoviji postovi

Na vrh