• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Znalci dal se bi ovo isplatilo ? Vrebam nešto zadnjih pola godine, a ovo mi je nekak izgleda ok cijena, ali da nešto ne mulja :)

Kakvi su inače takvi Renault stariji traktori ? Tu kod mene nema apsolutno nijedan (barem ja nisam vidio), pa ne znam ništa o njima. Znam da imaju MWM, a to bi trebalo biti dobro, a ostalo ?

Evo i link-a
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-renault-9354-oglas-13096436

Edit: Nigdje ne mogu naći taj model za podatke. Da to nije model 103-54 ?
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja prvi put vidim takvoga.

I zbog takvih dojdem u dilemu dal bi bil lud da uzmem polovnog 577dv sličnog godišta ili tak nekaj, novci isti.
Onda se sjetim koliko košta dok se nekaj strga na imt-u ili na ovom renolu i odmah me glava zaboli! :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Šanana, samo bi ovaj Renault vraga spuknul s pekla van, a kak veliš, dok nekaj otide, sjedni i :(doh):
Mašine su im u pravilu dobre jer su MWM, a getriba ZF, znači reference su i više nego dobre, ali tko zna kaj je netko radil s njim. Kvalitetna marka ti garantira da nebudeš šrafal svaku godinu na njemu, al kad vrisne, platiš za sve godine prije jer su dijelovi strava skupi. Stric ima Renaulta 70-tak konja pa otišle sinhrone, znam da je sam išao u Deutschland po dijelove i da ih platio ko suho zlato.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kum mi je imal Renola prodal ga i kupil JD-a ponekad mu žao kaj ga prodal ali bil mu višak .
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Moj kum ima Renaulta 10314, isto sa MWM motorom 84. godina. Kupio ga prije 7-8 godina iz Italije za 6500 eura i nikad nekog ozbiljnijeg kvara, taj MWM motor je jako mali potrošač, dok je neki njegov rođak kupil Renaulta sa JD motorom, svako malo problemi a pije ko smuk. Možda bi tu trebalo više paženje obratiti na tragovca, mislim da bilo već prije o njemu rijeći da voli muljati s papirima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
...
Mašine su im u pravilu dobre jer su MWM, a getriba ZF, ....
Getriba je GIMA a ne ZF ;)
Možda bi (eventualno) prednji pogon mogel biti ZF.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ima kod mene jedan Renola 100 ks šestak bez turba. Ore sa 3X16 lemkenom, tera drlju 3m i ima na njemu prednji utovarivac. A getriba mu je kao na Zetoru ima pet brzina i reduktor kornjača-zec.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Znalci dal se bi ovo isplatilo ? Vrebam nešto zadnjih pola godine, a ovo mi je nekak izgleda ok cijena, ali da nešto ne mulja :)

Kakvi su inače takvi Renault stariji traktori ? Tu kod mene nema apsolutno nijedan (barem ja nisam vidio), pa ne znam ništa o njima. Znam da imaju MWM, a to bi trebalo biti dobro, a ostalo ?

Evo i link-a
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-renault-9354-oglas-13096436

Edit: Nigdje ne mogu naći taj model za podatke. Da to nije model 103-54 ?

Nisu veliki novci,ali moraš dodati bar 1000e za prednje gume,jer mu ovako prednji pogon ništa ne znači. I moraš računati na mali milijun sitnica koje budeš htio riješiti na njemu,pa na pošten servis... I već je cijena puno veća. Traktor je inače klasika,kak vele dečki,dobre komponente,ali kolko bude to držalo,ni Bog ne zna...
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Taj traktor je priča za sebe, radili su motor čim su ga uzeli i sa hidrulikom je bilo problema sad to šljaka ali i ne rade puno i baš ne paze strojeve
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Taj traktor je priča za sebe, radili su motor čim su ga uzeli i sa hidrulikom je bilo problema sad to šljaka ali i ne rade puno i baš ne paze strojeve
A dobro ako su ga sredili i sad sve radi onda je ok.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Getriba je GIMA a ne ZF ;)
Možda bi (eventualno) prednji pogon mogel biti ZF.

Kod strica je baš ZF kad je kupovao dijelove za ZF, negdje u okolici Stutgarta mislim.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
kod mene je covjek uzeo 577dv za 40 tisuca kn,i jos je upucao 20 tisuca na popravak..ja sam ostao paf kad mi je majstor rekao da je toliko love ububano u 577...pa sad kad gledas,ocito nema bas jeftinih popravaka(ne mislim na sitnice)...
a kolega 689t ima renola,pa ga priupitajte sto o njemu veli i za koju lovu ga je uzeo..a oko140ks je ja mislim..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A čuj, meni treba traktor oko 70 ks i u ovakvoj lošoj situaciji pucam na 577 DV, ali solidan takav 577 nečeš kupiti ispod 60.000 kn, znači takav da možeš s njim odmah raditi, a ne mu generalku delati. Ovaj za 40.000 kn je bil zrel za k majstoru, zato je i koštal te novce i nek je uloženo 20.000 u njega, čovjek barem zna da ga je pretepel i složil za sebe i more mirno delati.
I ta opcija također stoji da se kupui lošiji traktor i komplet sredi za sebe, jer i ovog kojeg bi platio 60.000 može imati još 1000€ troška na sebi dok krenem u rad s njim, to se nikad nezna i treba uvjek biti spreman na rizik.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ŠANANA ako središ 577 i potrošiš 20 tisuča on opet vrijedi 40 tisuča a sa 20 tisuča se uredi JD MF i vrijedi 60 tisuča a o radu sa istima da ne pričamo .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E sad ga i ti Željac je**š. MF i JD su u startu skupi i za 20.000 kn mu možeš par sitnica srediti, IMT-ac opet ispada puno jeftiniji. A za mene koji još sada puno ne radim je samim tim i isplativiji, da mi treba traktor poput MF-a i JD-a kupil bi si novog, al mi netreba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh