• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
To je igračka za ozbiljnije poslove.
Motor je dosta jak a zvono mu je boljka. I ima jednostepeni kuplung i zadnje kotače od 24".

Kome treba za manje poslove umjest Yanmara, dobar bu. Pogotovo za te novce.


Razmišljam da se zaletim po to samo da mi mi vrti cirkular, kalač i špricu za vinograd...

@ bhorv

Ako se uzme da su oba ispravna razlika je nebo i zemlja
Oba su jako dobra.
880 mislim da je 5-cilindraš starije serije, robusna mehanika, ne baš brz
F100 je novija serija , odnosno posljednji trektor pod imenom FIAT. 6 cil iveco motor, 40kmh itd... Ja osobno da mi treba 100ks traktor za tu neke novce definitivno bi tražil Fiata te serije
 
Posljednje uređivanje:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
F100 se cini povoljan. Tu tvar treba uzeti s velikom rezervom i dobro isprobati traktor prije kupnje. Jos ne toliko motor, koliko mjenjac. To je skup popravak da boli glava, sto mozda opravdava visoku cijenu 880dt kad pise da je getriba nanovo slozena.
F100 je jako dobar traktor, uz jako malo elektronike al mozda i to zajeb... velim u svakom slucaju jako detaljan i oprezan pregled traktora. Jer se realno takvi traktori koji su ispravni prodaju za vece novce.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako biraš između ta dva fiata ja glasam za f100. Kao prvo jaći je motor 6cil. 100ks bez turba,ima powere bez upotrebe kvačila ako se nevaram,dosta je mlađi,i najbitnije ima kabinu. Taj traktor je ispravan 100% lani sam ga malo gledo i nečini mi se loš,vozio je silažu na zdenačku farmu kad i ja pa znam,i pričao sam sa vozačom koji ga je vozio samo riječi hvale inače vozač moj dobar prijatelj,da traktor nevalja reko bi mi i nebi ga vozio.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nebih baš rekel da je tak. Ima pre 16000 pregleda i još nije prodan, tu nešto ne štima.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
A nemora znaciti da ne valja ako ima puno pogleda.U današnje vrijeme se inače puno gleda,a slabo kupuje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko sam ja pogledao traktora zadnjih godina, a nisam ni jedan kupio :D:

Tako da neznam kakvo bi to mjerilo prodaje trebalo biti :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vi recite šta hoćete ja vam kažem da traktor je ispravan i da se koristi svaki dan,Rizman ima dosta zemlje te je svaki traktor u pogonu.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa teško je nekim filozofima se odvojiti od para.Kupili bi nešto polovno,da je kao novo,malo rabljeno i za malo para,pa imam ja takvih mušterija često.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Da li je Rizman prodao case 5140,pošto vidim da ga nema na njuškalu?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ići ću možda ovaj pogledati u nedjelju, na šta treba obratiti pozornost?

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/silokombajn-mengele-bm-220-oglas-8947574

Otvori silokombajn i pogledaj kakvi su mu noževi,novi moraju bit 2,5cm ako ima 2,2cm to još prolazi. I pogledaj si iza na silokombajnu gdje je onaj veliki šaraf dali se još može pritegnit ako je pritegnut do kraja onda su noževi gotovi. I dolje one pile šta režu kuruzovinu ako nemaju zupce onda znaš da se naradio stroj i onaj jedan nazubljeni bubanj mora imat ljepe zubce za uvlačit. Sve ostalo ti nema nikakve veze jer on ide preko kardana pogon ima 2-3zupčanika a to svejedno nemožeš vidjet dok ga sktorz neraskopaš.

Da li je Rizman prodao case 5140,pošto vidim da ga nema na njuškalu?

Prošli tjedan je još bio kod njega u dvorištu,vidio sam ga,možda ga ovaj tjedan prodao reći ću ti idući tj.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa dobro noževi se promjene.
Znači to je jako jednosavan silokombajn? Tvoj je isto takav?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da isti ko moj,nije problem promjenit noževe samo su problem cijena nekih 250kn po komadu ako se nevaram kod Jakopića,lik iz susjednog sela dao nekom privatniku napravit za cca 130kn po komadu,a imaš 12 noževa pa računaj. Pogledaj si kakav ti je brus za brusit noževe ako je potrošen ili slučajno puknut on je cca 1500kn.
Stroj je odličan tero sam ga i 8km/h ide guta bez problema samo ga zaje kiša kada je mokro neće uvlačit,trava mu nesmeta.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Čuj ti imaš i stroj koji može goniti ga tako brzo. Moj Zetor je ipak 20-tak ks slabiji od tvoga DF-a. Dali sitno sječe?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da znam da imam jaći traktor,ali ja ga teram na 540E tako da nije traktor na ful gasu i kad mu zaleti hrpa zna i on zamumljat.Ima i šogor isti takav i tera ga sa zetorom 6340 u 4. sporoj ali kukuruz je 3.5m visok i gust.
Nesječe sitno ko samohodni ali je dost sitno,ali sve ti ovisi kolko je dotegnut bubanj na kontra nož,što je više dotegnut to sitnije radi. Kolega ima PZ silokombajn i nesjeće sitno ko mengele. Ako znaš kako sječe mengele mb 350,ovaj 220 malo krupnije od njega.
 

Najnoviji postovi

Na vrh