• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,569
Sa 120 ks vuces dravu 36. Ovo je ipak manja. Jesenas sam je vukao sa 75 ks. Prvi put po suncokretu dok je bilo suho i tvrdo, tu je traktor letio, drugi put kad je to nakisnulo, bilo je mekano, iza nje je izgledalo kao da je orano. Ni traga biljnim ostacima. Naravno malo sporije sam isao.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Pajdo al tezi je tvoj new holand od mojeg hurlimana u mene je traktor 3600kg sa tegovim naprijed i na felgama zadnjim.koliko ima holand.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Te SIP-ove su oba dvije takozvane 'finišerke'.
Ovakve nošenu sam imao, radila je dobro jedino u friškom oranju, pre lagana je i nikad nisu mogle lijeva i desna strana ići jednako, dobra stvar na njoj što ju zakrećeš u polju koliko ti odgovara.
Ovakvu vučenu SIP ima kolega u selu, odlično radi iza npr. grubera i Zetor 6340 s njom pjeva, a ona također u tvrdom slabo posla radi.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
@kuba možes mi malo bolje pojasniti za ovu nošenu šta si je imao jel se ona vuče kao vučena ili kao nošena na polugama vidim ima neko rudo a kako onda na uvratina kako se podiže, kako nisu mogle obe strane ic jednake dubine nije mi jasno.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,456
@kuba možes mi malo bolje pojasniti za ovu nošenu šta si je imao jel se ona vuče kao vučena ili kao nošena na polugama vidim ima neko rudo a kako onda na uvratina kako se podiže, kako nisu mogle obe strane ic jednake dubine nije mi jasno.
Možeš i vući i nositi, kada vučeš možeš skretati samo u jednu stranu. Kad vučeš nemaš mogućnost da ju digneš. A kad nosiš sve ti je isto ko kad nosiš bilo koju drugu.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Newholand 72ks
@šima a jel more u rikverc kad je vučeš na koji se način zakrenu tanjuri.
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,283
Ne može u rikverc. Na rudi samo u napred i smiješ motati samo u jednu stranu. Sa nošenom znaš.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Sem bjele haube traktor gledajuci slike izgleda vrhunski.
A sad kakav je uzivo to se nikad nezna
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,487
Po slikama i nepostojanju reg. rekao bih da je iz uvoza/unosa. Na jednoj izgleda kao da je na kamionu...
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
@kuba možes mi malo bolje pojasniti za ovu nošenu šta si je imao jel se ona vuče kao vučena ili kao nošena na polugama vidim ima neko rudo a kako onda na uvratina kako se podiže, kako nisu mogle obe strane ic jednake dubine nije mi jasno.

U polju pustiš rudo, i motaš stalno u lijevu stranu, na mojoj je rudo bilo odrezano.
Kad ju zakreces povuces rucku i krenes sa pustenom tanjuračom naprijed, kad ju sklapaš isti postupak samo u rikverc.
Nije išla jednako duboko jer je V model i pre lagana je, sad imam FPM isto V model samo što je 200 kg teža i lijepo radi.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
@ Dobrica
Gle, realno za kakva sve groblja traže po 2000€, i bez papiri, pretrgane..., ovo je po meni dobra cijena.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh