• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,728
Ne bi nikome uplatio unaprijed tako da .
Nešto cu kupit ali mi se ne žuri nije hitno dok god policija ne hvata za reganu prikolicu .
Tada cu kupit novu .
Staro nikako.

a gore oko Duge Rese opasno ćapaju te s neregistriranim samogradnjama...šogi mi je sav u komi, nemre ni mrdnut sa svojom...mislim da cepaju 700 zato kaj nema tablicu i još 5000-6000 za to kaj nema osiguranje...
pa se ti vozaj...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,283
Koja IMT prikolica se tako lako prevrće?

Kod nas je 90% prikolica što su prebacivane većinom Tehnostrojke sa federima, IMT znam samo za jednu prebačenu u šumi.

Lupa gluposti kao i inače.. Imt prikolica je jako stabilna kao što i sam znaš.

Tehnostroj s federima i ne volim baš, to kad natovarim klipom ako su stranice metar visoke samo gledam hoću ju gdje prevrnuti.. Al s vremenom sam već navikao na njih pa ajde ide nekako. Većinom ljudi podbace nešto pod federe pa se onda ne ljulja toliko..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,790
IMT-jka sa federima je nestabilna, voli se naslonit na bok. Imam ju pa znam o čemu pričam.
Bez federa su puno stabilnije jer su niže i teže ih je prevrnut. Ima ju moj frend i par puta sam ju posuđivao, na terenu i u šumi se tek vidi kolko je stabilnija.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
I ne kužim koji mu je problem sa uskim gumama.
Ja sam uvijek prije za užu gumu sa više cola nego za balonku.
Naša IMT ima uske gume, vozila je 5 tona pjeska bez greške, stranice smo sami napravili jer je kupljena sa trulima, i sad da pravim nikad ne bih napravio dvije već bi napravi da bude metar duboka i stranice iz komada.

Zato ću ja sebi uzeti još jednu IMT bez federa po mogučnosti sa čim gorim stranicama (tim jeftinija) i napravit si iz komada stranice.
Muka mi je kad posudim kumovu ili koleginu Tehnostojku i još ako mi kolega dođe pomoć vozit pa samo strepim hoće ju prebacit.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,283
Isto i ja razmišljam možda bi kupio neku Imtjku povoljno pa je srediti za sebe.. Al tu treba druge felge tražiti, nove gume, stranice.. Ima tu dosta ulaganja ako se želi napraviti uredna prikolica.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,745
Nebih se baš složil s vama dvojicom.
Ja kad kupujem nekaj rabljenog, nikad, ali baš nikad ne kupujem friško farbano. Tu leže razne zamke ispod farbe. Prva boja, ma kakva bila..tu se vidi svako puknuće,hrđa, ili var.

Recimo, restaurirao sam prikolicu za gnoj, 300 sati uložio na popravljanje, farbanje, izmjenio doslovno sve šta nevalja i popravio, ulupao hrpu para u nju.. i sad šta je u tako reć "novom stanju i izdanju" ja po tome prodajem sranje samo zato šta je nova farba gore?
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
a gore oko Duge Rese opasno ćapaju te s neregistriranim samogradnjama...šogi mi je sav u komi, nemre ni mrdnut sa svojom...mislim da cepaju 700 zato kaj nema tablicu i još 5000-6000 za to kaj nema osiguranje...
pa se ti vozaj...

Mislim da sam procito u papirima od osiguranja traktora da je osigurano i prvo prikljucno vozilo-prikljucak sa traktorom ako je traktor registriran.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Isto i ja razmišljam možda bi kupio neku Imtjku povoljno pa je srediti za sebe.. Al tu treba druge felge tražiti, nove gume, stranice.. Ima tu dosta ulaganja ako se želi napraviti uredna prikolica.

Kod mene jedino ta opcija i prolazi.
Jer si hoću napraviti stranice iz komada, staviti stupove na zadnji kraj, rinfuzi na sve 3 strane, veće gume i šuber za zrno na zadnju stranu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Koliko veći kotači mogu na IMT jednoosovinku?

Vidio sam da stavljaju 20" sa 7.50-20 gumama ili 8.25-20.
No to mi djeluje visoko i nestabilno.

Mogu se lako nabaviti kamionski kotači od niskonosive labudice, 19,5", pa da je širina 260-300 na 19.5", preraditi srce na polovicu felge, ili ako ne stane na polovicu, povuči ga još unutra i malo proširiti trag same prikolice.
Ta guma i felga nose tereta koliko hočeš, široka je i niska, nema premca, nebi smetala za bočno kipanje.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ujutru ću pogledati koje su na mojoj, ove što imam sad su isto valjda od nekog kamiona ili tako nečega sa pravljenim srcetima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,283
Koliko veći kotači mogu na IMT jednoosovinku?

Vidio sam da stavljaju 20" sa 7.50-20 gumama ili 8.25-20.
No to mi djeluje visoko i nestabilno.

Mogu se lako nabaviti kamionski kotači od niskonosive labudice, 19,5", pa da je širina 260-300 na 19.5", preraditi srce na polovicu felge, ili ako ne stane na polovicu, povuči ga još unutra i malo proširiti trag same prikolice.
Ta guma i felga nose tereta koliko hočeš, široka je i niska, nema premca, nebi smetala za bočno kipanje.
Kod mene su 8.25-20, ali kad se bočno kipa zapinju.. Još smo pod osovinu podmetali ploče da bude više prostora. Ali zato te gume nose teret samo tako :). Jedino su nove skupe, preko 1500kn sa zračnicom smo plaćali Mitas.

Kolega Banijac82 tu sa foruma je stavio na svoju Imt neke niskoprofilne od kamiona mislim na 19.5" felgama preradjenim i to super izgleda, a guma je široka i lako se nabave od kamiona.


Par slika moje prikolice.. Stranice su ukupne visine 90cm, šteta što nisu još malo više.
9653219d3a598578c1606cab949d96bb.jpg


9d8f5ee04f0f5407759839f005f1f3cc.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,360
Ak za cijenu manju od jednog kvalitetnog lanca dobiš vodilicu i dva lanca, kaj dobroga možeš očekivati?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kolko para tolko muzike, mada nije to niti tak baš veliko smeće. Moje stellovke su dosta zažagale sa tim listima i lancima prije nego su dušu ispustile i za neku kućnu upotrebu ok.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Lupa gluposti kao i inače.. Imt prikolica je jako stabilna kao što i sam znaš.

Tehnostroj s federima i ne volim baš, to kad natovarim klipom ako su stranice metar visoke samo gledam hoću ju gdje prevrnuti.. Al s vremenom sam već navikao na njih pa ajde ide nekako. Većinom ljudi podbace nešto pod federe pa se onda ne ljulja toliko..

Imt prikolica promašaj posudim susjedovu a kad kipaš piga se samo tako od kukuruza.
Morete vi faliti očito je sve što vi imate najbolje i bez mane tako i imt prikolica.
Inače ste tvrdili da je imt traktori smeće a prikolica ekstra malo čudno.

a gore oko Duge Rese opasno ćapaju te s neregistriranim samogradnjama...šogi mi je sav u komi, nemre ni mrdnut sa svojom...mislim da cepaju 700 zato kaj nema tablicu i još 5000-6000 za to kaj nema osiguranje...
pa se ti vozaj...

Imam utovarnu sip od sijena opali struju i trokut i vozim samo tako.
Policija ni nepita.
Za sada dok ide ide.
Onda ćemo gledat novo vjerojatno jer od starog ništa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,389
@ Mali izgleda tebi bi se i vagon pigao kad kipas. Ja imam dvije Agrobar prikolice, kopija IMT prikolice i da se bas tako pigaju ne bi se reklo. Tovari se po tri kubika sljunka, pet kubika sirove oblovine i sve se to kipa bez ikakvih problema. Prikolice su cetiri tone nosivosti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,283
Mogao si i tri posta za redom napisati, očito ne vrijede ista pravila za sve..

Mislim da ću i ja uskoro prestati pisati na ovom forumu kao što su mnogi već i napravili.

Evo ti "popigane"
496a164d18d0a4d4526cd3eece8a4ea8.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh