• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,861
MilanZetor daj ne opterečuj se nebitnim stvarima.
Kod malog je sve kontra ostalih pa što nebi bilo i to.
Vozil sam i IMT i Tehnostroj i Tehnostroj se više savija ali svejedno niti jednu još nisam slomio. Nek se ona savija samo nek preveze što treba i kad treba.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
@mali ne znam gdje živiš ali sigurno ne negdje gdje se radi po propisima ako voziš neregistrirane strojeve, ne kužim ljude kojima je puno dati za registraciju a potroše hrpu love na neke gluposti, a kao drugo imt prikolica sigurno nije najbolja ali je što se tiče šasije dosta čvrsta i ako je u ispravnom stanju nebi se trebala pigati, a što se novih strojeva tiče sigurno je da su bolji samo mi reci što se novog more kupiti za 2-3K eura a da nekaj valja? ove tvoje priče su totalni promašaj jer kupuješ novu prikolicu a nedaš registrirati onu koju imaš. I za kraj prouči malo cijene renomiranih proizvođača prikolica, baš me zanima kome se na par hektara isplati uzeti prikolicu od 50 i više K kuna
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,728
Imam utovarnu sip od sijena opali struju i trokut i vozim samo tako.
Policija ni nepita.
Za sada dok ide ide.
Onda ćemo gledat novo vjerojatno jer od starog ništa.

ako spadaš pod grad Karlovac, odi kod Željke i dogovori da ti grad sufinancira novu prikolicu (daju 50 % od neto iznosa) i riješil si problem papira i prikolice...
mene ispala mala od OPZ Bent 8000 kuna...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Mali, stvarno si mi čudan...imam doma IMT prikolicu i vozim i kipam do 4t zrna kukurza iz nje i to vozim na original gumama i felgama 7.50-16.
Ništ ne puca, ništ se ne uvija, sve radi sasvim normalno.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,745
Na tim imt-jkama, jedino kaj mi se nesviđa i nevalja, šta neke ili većina njih nema frk na rudi u slučaju prevrtanja.. prevrtanje u tom slučaju košta skupo
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Imt prikolica promašaj posudim susjedovu a kad kipaš piga se samo tako od kukuruza.
Morete vi faliti očito je sve što vi imate najbolje i bez mane tako i imt prikolica.
Inače ste tvrdili da je imt traktori smeće a prikolica ekstra malo čudno.

Nova IMT ili stara?

Neznam kako nove, ali naša je 88. ili 86. godište, kipao sam ju punu pjeska i nije mi se ni malo pigala.
Vozila je vrhom sanduk vlažne zemlje, sa 558 ju nisam mogao ni malo podići, Kejs ju je iskipo isto bez i malo piganja.
Nije moje ništa najbolje, niti me to pati, ja samo kažem da sam zadovoljan tom prikolicom i da ću si u skorijoj budućnosti kupit još jednu i uredit ju da nosi 4,5-5 tona zrna.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,389
@ Zetorboy imala ona ili ne okretno oko ako ruda ne moze da spadne sa kuke leti i traktor za njom.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,453
Dong, griješiš, ako je okretno oko, traktor je na četiri točka,, moja nije imala okretno oko, ugradio, dva puta se prevrtala, traktor ništa, samo stao.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,745
Nekužim zašto bi moralo oko ispasti s kuke da ne prevrne traktor? Iz mojeg iskustva dosad (gdje se vučnio dio oka da maltene rukom okrenuti) nije došlo do prevrtanja trakora, motanja kuke ili nekog puknuća
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,389
Ja pisem iz licnog iskustva jer imam prikolicu sa i bez okretnog oka. I prevrnuo sam i traktor i prikolicu sa okretnim okom, a na traktoru je bila kuka sa bolcnom, tzv pufer. I od tada samo kuka sa.koje moze spasti prikolica i neka ide u sto djavola ako hoce.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja pisem iz licnog iskustva jer imam prikolicu sa i bez okretnog oka. I prevrnuo sam i traktor i prikolicu sa okretnim okom, a na traktoru je bila kuka sa bolcnom, tzv pufer. I od tada samo kuka sa.koje moze spasti prikolica i neka ide u sto djavola ako hoce.
Ali zato i postoji okretno oko na prikolici u slučaju prevrtsnja da se samo ona prevrne, a i kuke sa bolcnom u pravilu imaju malo zakretanja lijevo i desno, normalno koje su originalne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,360
Na "ravnom" mjestu pomaže.
No negdje u šumi, kad se prikolica prehiti, može niz kosunu povući i traktor s puta.
Ak stoji na U kuki, onda bu prikolica otišla a traktor bu ostal. Ima smisla. No isto tak može i na cesti ispasti, preko neke grabe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,360
Meni se IMT prikolice nisu nikad sviđale, iz nekoliko razloga:
- preširok i nezgrapan sanduk, s (pre)niskim stranicama. Pogotovo ak se vozi iza malog traktora.
- lupanje praznog sanduka po kamenitom putu
- rudo s prevelikom rupom, bez okretnog kraja.
- način pričvršćivanja istog s onih par šarafa na šasiju
Najčešće nemaju federe, pa jako prenose udarce na traktor. OK za po polju, ali nije za neku dulju vožnju i brzinu na cesti.
To nikako ne znači da te prikolice nisu dobre.

Da spomenem i dobre strane:
- širok trag kotača
- široka donja šasija
- nisko težište
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
I dobra ručna kočnica jedino kaj mi se kod nje sviđa a ostalo ?? Pa to je IMT-ov proizvod :(emo)::icon_lol:.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Ide mala IMT-ejka za Sameom punih 40 kmh, prazna malo poskakauje, a punu ni ne osjeti, zatvorim zadnju šajbu i nikaj ne lupa :)

Ja sam prezadovoljan s tom prikolicom baš zato kaj ima široki trag i široki sanduk i kaj je niska, milina za voziti s njom. Očeš s malim, očeš s velikim traktorom, samo treba dobra kuka na traktoru.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Moja isto puna ide 40 km/h iza Kejsa, niti skače niti ga ljulja.
U svakom slučaju ja sam više nego zadovoljan tom prikolicom.

Ako netko bude prodavao IMT prikolicu sa lošim stranicama ili bez njih kupac sam, bitno mi je jedino da je šasija zdrava i ravna.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,360
Ide, ide iza velikih i teških traktora. Iza malih i laganih malo drugačije.
Ne bojite se da se bu pri tim brzinama pretrglo rudo?

A zakaj su Tehnostroj ETK više na cijeni?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,283
Ma ide i iza malih :). Po meni jedina mana je što nema okretnicu na rudi i ti vijci koji ju drže nisu najsretnije rješenje.

Za transport po asfaltu je istina da je kruta, puno ljulja traktor. Ali meni je odlična jer imam jako malo takve vožnje, većinom su loši poljski putevi.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ide i za malim traktorom bez brige.
Puno puta sam sa 540 i 542 vozio punu i ne vidim u čemu je problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh