• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
515
To je formula 1 od kose, i lijepo izgleda. Imam takvu samo je oznaka CM 216. Ako je kupuješ obrati pažnju da li radi kakve čudne zvukove,ja sam kod kupovine mislio da se čuju ležajevi, ali sam se zajebao, čuli su se zupčanici. Kod takvih kosa ako pukne samo jedan zub na zupčaniku na grebenu s vremenom napravi takvo sranje da si čovijek to ne može ni zamisliti.U grebenu je 18 zupčanika, i od njih napravi krezubu babu. Zadnja cijena koju sam gledao prošli tjedan u Ferenčaku je bila nešto na 1150 kn po komadu (tih je 10) Sve u svemu odlična kosa ako je ispravna, ako nije čim dalje od nje!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,456
A kakav je zvuk joj ako je ispravna? Samo se čuju noževi kako paraju zrak?

S kojim traktorom ju nosiš?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
515
Sima, imaš na internetu isječke od takvih kosa gdje se čuje kako zvuče, ja sam kupio mačka u vreči i već mi 4 godine stoji u radioni u dijelovima, tražim ako gdje uleti kakva za dijelove, nove zupčanike se ne isplati kupovati, a rabljeni su oko 500 kuna, i to je u pitanju.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
A koliko ima zupčanika u getribi u traktoru,pa tako i kosa,kada valja ok je a kada ne valja,popravlja se.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Al ti zupčanici na kosi idu gotovo goli po zemlji, kakve to sve udarce može dobiti, a dolje nisko tako krhko, dok je sa RD i traktorskim getribama druga priča, to nije za usporedbu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Zupčanici na RB rade u puno težim uvjetima.
Na roto kosi se mogu poderati radi nepodmazivanja. Podjednakog su promjera kak i na RB, samo su manji jer prenose manji moment.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
515
Zj, tvoje mišljenje o roto-kosi i roto branama je sasvim krivo. Istina je da oba dvije mašine imaju zupčanike, ali je velika razlika u broju istih, veličini i na kraju brzini kojom se okreću.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Vargas, ma u čemu je bitna razlika?
Obje ima kutiju, hrpu stalno uzubljenih zupčanika...s tim da neke diskaste kose imaju međuzupčanike radi smjera vrtnje.
Istina, razlika je u kutnoj i obodnoj brzini vrtnje i naravno momentima koje isti prenose.

No nevažno, htjedoh reći da su oba stroja podjednako komplicirane gradnje i da, ak kupiš lošeg ili poderanog, popravak (novim dijelovima) je vjerojatno neisplativ, a da je rizik kupnje jednog ili drugog podjednak.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
515
15.03. sam na Njuškalu primjetio firmu ProdetHHR iz Valpova po smiješnim cijenama traktora, i naravno kontaktu samo preko maila, 16.03 su već iz Špišić Bukovice, šema je ista samo su drugi mailovi i pojavio se kontakt broj mobitela, a od danas su iz Rakovca kod Zeline i zovu se ProdEEtHR i drugi je broj mobitela i e-mail.
Pravi Prodethr je iz Gradišta kraj Županje i prodaju male traktore Kubota i Janmar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh