• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Naravno da su cijene prikolicama porasle (koje su tehnički ispravne za registraciju) ali, ova to nije. prvo.. kiper 8 tona.. dali je to nosivost ili najveća dopuštena masa, drugo..naletna kočnica ???, i treće.. mogučnost registracije... naravno.. onaj tko je kupi u svom trošku napravi uređaj za kočenje kao dvovodni pneumatski prijenosni mehanizam, i pokuša napraviti atest. Stoga nevrijedi te novce, osim ako je nemisliš voziti neregistriranu.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,363
Može se registrirati tako kako je sigurno. Imao sam sličnu 6 tona. Prodao sam je za 25 000 s tim da je bila u lošijem stanju, ali registrirana. Moraš sagledat i to da je trostrani kiper, a tu su i jače gume. Ja mislim da vrijedi ako je u dobrom stanju.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Antonio.. bez uvrede..mješaš kruške i jabuke...Nije isto 6 tona dopuštene nosivosti ili 6 tona najveće dopuštene mase, a ova je 8 tona??? čega??? Ja ne govorim napamet.. zakon govori ovo: Sustav radnog kočenja na prikolici čija najveća dopuštena masa prelazi 7 t, mora biti ugrađen i izveden kao dvovodni pneumatski prijenosni mehanizam
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
515
Pred dva tjedna smo ju gledali moj sin i ja, usput, išli smo gledati zmajevku koju također prodaje. Zmajevka je bila za krasan *****, a ova je izgledala sasvim solidno, ali mi je bila preskupa. Što se tiće tih nesretnih 8 tona, najvjerojatnije sanduk ima 10 kubika zapremine x 0,8 tona (prosjek hektolitra) i to je to. Za prodaju se piše 8 tona, za registraciju 7 i mirna Bosna. Inače ona zmajevka koju smo išli gledat je bila baš friško registrirana, a crijevao za zrak od kočnica je bilo odrezano, gume su bile za baciti, na jednoj gumi nije više bilo ni platna ,pločice s podacima od prikolice nije ni bilo, pa je sve jedno dobila novu registarsku pločicu!? Sve se da odigrati, samo treba znati na koju žicu treba trznuti. Za samo tako ići pogledati nije ni baš blizu, 300 km u jednom smjeru autoputom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
I meni je u oko upala naletna kočnica, a ako sam dobro zapamtio, kolega ima traktor bez prednje vuče, za 8 tona treba bolji kočioni sistem.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Hvala na svim savjetima..
Ako bi se i odlucio za tu prikolicu..svakak bi ulozio u sistem za kocenje..

Tako je kolega gogo...
Traktor je bez prednje vuce...i nebi bilo bas svejedno s takvom kocnicom...
Kolko got da sam u ravnom kraju..al ipak bi dobro dosle zracne kocnice...

Opet kad malo gledam druge prikolice...ova se sasvim solidno cini...dobre gume..dobar sanduk sasija...
Samo kocnoce su boljka...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,360
Nije to (pre)velika boljka, jer ima tromle na osovinama.
Hidrauličko kočenje se složi za parsto kn, a tvoj traktor ima pumpu hidraulike koju direktno vrti motor.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Prije 10 dana kolega je registriral tvorničku prikolicu nosivosti 8t a ima samo naletnu kočnicu.
Znači ima sve na sebi, pločica, broj šasije udaren, svi podaci pišu gore i ima naletnu kočnicu i do 10t nosivosti to tak prolazi bez apsolutno ikakvog problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh