• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
U pravu si Dado...nevrijedi kudit konja kog jahao nisi. Nemora bit da plug nevalja zato što nije nalickan i nanovo prefarban, da se prikriju svi varovi. Ovdje se sve vidi...kako bi Ameri rekli...As Is.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,745
Ja za to ne bi dal hiljadu eura... da ga dovedem u red u garazu dosao bi i do 10000 kn a za tu lovu nadje se sta ide direkt u polje bez garaze prije.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Vide se varovi na gredi,i kod bolcna za kopčanje.
Na Njuškalu samo napiši Huard ili Kuhn, izbaci ti trgovce, s uzorkom odeš tamo,i sve se nabavi.
S ovog pluga sve potrošne dijelove moraš baciti, osim možda,ali samo možda, pretplužnjaka koji izgledaju donekle.
Daska ti je oko 1000kn, pa prsa daske 150-200kn, pa lemeš 300-400kn, plaz 200kn, plus šarafi, crijeva hidraulike ... Ako urediš dvije glave(jer tri su previše,kak ZJ veli,a znaš i sam), to ti je sve puta 4.

Suma sumarum- minimum 2000e te izađe, i pitanje je kako će na kraju orati, za parsto eura više se nađe pravi plug.
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Vidio sam ljude kako oru i s poderanijim plugovima, istina,ali to je sramota po meni...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Zakaj bi bila sramota?
Ni naš Lemken nije u bajnom stanju, ali odrađuje posao i to super zadovoljavajuće.

Ima jedan naš forumaš takvog Huarda, mada u daleko boljem stanju i ja samo mogu reći da je plug strava, a kaj se tiće djelova, sve od novog Kuhna paše gore, s tim nema problema, sveg ima za kupiti.

A opet druga stvar, nek je plug i poderan, ali dokle god su dijelovi gore cijeli nikaj netreba skidati i stavljati novo samo radi sela, tak da kak veli Marko, taj bi mogao još dosta izorati :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ma s takvim drlogom ići orati... Bolje ne raditi ništa.
Ne velim da plug ne valja,ali dijelovi su koma, pa vidiš kak je sve išarano varovima, mogu misliti koji nepotreban otpor bude to pravilo u zemlji, a dok se ti varovi potroše, sve bude otpalo s njega,tu je već 90% materijala ko papir...
Ti si na svojem promijenio kaj treba,ne vjerujem da ga budeš tako krpao kad se podere, nego staviš novo i gas.
Neke stvari se ne rade radi sela,nego radi sebe, bar bi mlađi morali tak razmišljati.

Evo- za 2500 soma imaš plug stani-pani, ide do 20", i oreš ko čovjek.
Taj bude samo moj,ako me nitko ne prestigne,jedan slični je već nestao, zasad nemam vremena ići po njega...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12401549&show=2
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Evo i sad je Lemken kod majstora, idu novi špicevi i prsa brazdi gore :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,861
Što se tiče sela, zaboli me .... šta će reći selo.
Da mogu toliko zaraditi samo za plug kak ti gogo misliš nebi ni pogledao tog za 2500 nego bi radio 2 ili 3 god i kupio skoro novi ili novi ali nejde baš tak bajno ali da ne kukam dalje to je manje bitno. Ovak nemrem baš puno znati dok se ne vidi. Izgleda da je fiksni zahvat a ako je veči od 16 cola to mi je previše.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Dado- pa velim, ovog obnoviš, i košta te 2000e, a za 2500 imaš kompletnog Kvernija, koji je puno bolji.
A novi plug... Ja to nikad ne bih kupio, bar ne za površinu ispod nekih 100ha.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,861
Ma znam o čemu pričaš.
Ja bi kupio novi da mogu. Zašto nebi ? Nije mi užitak svakih par mjeseci prodati jedan stroj i tražiti drugi a pitanje hoču li nači bolji ili isti kao prošli.
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
to je lazno 100 posto

heh, hebat ga sad. Ok, priznajem ne kužim se u traktore, ali reći tako nešto je otprilike isto ko i da je moj tata jači od tvog tate.

Slažem se isto da je jakoooooo puno 'oglasa' čudnih, mutnih, ima nešto 'skriveno', ali da se naći i istinitih oglasa, vrijednih pogledati i kupiti.

Da se razumijemo, ja s dotićnim koji prodaje traktor nemam apsolutno nikakve veze, nego me čudi 'replika' kolege. Ako zna nešto više, neka veli, jer ovako je :icon_butt:

:icon_wink:
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
i meni tu nesto smrdi
ja sam prije 5 godina imao na probi jednog isto takvog ali cijena je bila 13 ili 15 t € klima nije radila desnih vratiju nije bilo i ovu automacku kuku nije imao bila je generalka ali je turbina slinila itd itd....

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,745
Jedan oglas...punto s medinom greskom i sambom
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh