• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Ista godina kao i moj. Cijena...pretjerana..prije 18 sezona berač je plačen 6000 eura. Ako je sačuvan vrijedi i sada 4, ali da je sve OK. Valjci s novim gumama, na metalnim valjcima vidiš koliko su istrošeni oni nokti, koliko se naradio. Rakete pogledaj koliko su istrošene, imaš s lijeve i desne strane kljuna pločicu s navojem gdje reguliraš širinu raketa,ako je do kraja suženo, rakete su za zamjenu. Najbitnije dali nije negdje pucao, to se vidi po varovima tj. ojačanjima spojeva. Kad se uključi..najbolje bi bilo da se ništa netrese. Sretno.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,283
Moj je isto ta godina.. Pogledaj u kakvom je stanju šasija ispod koša tu hoće pucati.. Onda na ovoj drugoj slici gdje ide metalni lajtung tu se isto hoće odvojiti.. Pa osovine isto dobro pregledaj, desni kotač.. Ruda isto mnogima puca. Koliko je istrošen to se vidi kako je kolega rekao.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Milane- nemoj komentirati, otkad se ti razumiješ u berače, pa ti ručno čistiš klipove na prikolici samo za slikanje... :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,283
Čuj, sve za dobru sliku na forumu :). Prva spora, pun gas hehe.

Inače ti Sipovi berači su čudo.. Mi smo našeg platili pred nekih 10-tak godina dosta manje nego što je ovaj u oglasu.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
Ma svi ti berači su precijenjeni... pogledajte malo oglasnik i seriju 40 ne možeš naći ispod tih para.... nevjerojatno... prije nekoliko godina se za tu lovu + još nešto dodati mogal kupiti novi u Panexu..... ali jbg sad je cijena novog blizu 60 000 kn, koliko sam čul....

Hvala Vam na pomoći i sugestijama!

PS: čak razmišljam i o seriji 35, jel velika razlika, tj. puno lošiji i što?

Znam samo da je razlika između 40 i 40 EOL ventilator na komušaču....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,747
Ma svi ti berači su precijenjeni... pogledajte malo oglasnik i seriju 40 ne možeš naći ispod tih para.... nevjerojatno... prije nekoliko godina se za tu lovu + još nešto dodati mogal kupiti novi u Panexu..... ali jbg sad je cijena novog blizu 60 000 kn, koliko sam čul....

Hvala Vam na pomoći i sugestijama!

PS: čak razmišljam i o seriji 35, jel velika razlika, tj. puno lošiji i što?

Znam samo da je razlika između 40 i 40 EOL ventilator na komušaču....

Krivo si cul, t40 novi je sad oko 90-100000 kn. Za 60 si ga mogao kupiti 2005/2006 godine.. ja sam u to doba uzeo 5 godina starog koji je obrao oko 30 rali za 3700 eura s dovozom doma.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
Čovječe koja cifra e.... nisam zvao u Panex, ionak ne mislim kupiti novi...

Znači, ekipa koja je onda kupila i sad prodaje je debelo profitirala....
Samo da mi je znat zbog čega takvo drastično poskupljenje....

za 100 000 kn se dobije samohotka Burgoin dvoredni u top stanju ili troredni u nekom prosječnom/ lošijem. A to je već stroj...

E kakvog je ovo stanja? Zbilja je čovjek detaljno slikao...

http://www.oglasnik.hr/poljoprivred...dni-berac-kukuruza-sip-eko-3500-oglas-2243186
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,747
Ovo ti je s panexovog standa sa sajma cijena 2015.. sad nezz jel sta otislo gore-dole jel nisam ni bio poslije tog.
Za novi je previse.. ak lupas usluge, moras pobrati minimalno 200 rali da se sam isplati kupovina.. a za tolku kolicinu bude skoro 2 dobra remonta trebalo napraviti.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,360
Da nisam prodal T80 još 2004., sad sam mogel debelo zaradit, i više neg da sam z njim delal.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
Koja je razlika berača tornado 35 i tornado 40? Osim bunkera? To sam skužio na prvu i malo drukčiji kljun sa hidro dizanjem kod t40
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,283
Kod T35 je heder fiksan, ima kraće rakete i kraće valjke na komušačkom stolu od 40-tke. I onaj kotač kod hedera je drugačiji, više gazi kukuruz nego 40-tka.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,360
Bunker im je isti. T35 je okretniji i lakši, prikladniji za brege.
T40 ima podizni heder i to mu je glavna prednost.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
Pa podizanje hedera se može regulirati dizanjem berača preko hidraulike kaj ne? kopča se na ruke hidraulike i regulira se visina.... ali ako ima kraće rakete i manji komušački stol, onda sigurno osjetno loše čisti, a ionak ostaje za stacionarni komušač prije nego ode na traku....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,283
Preko kakve hidraulike? Kako uskladio kardan i poluge? Nebi se ja tim igrao.

Tu na forumu mnogi tvrde da 35 bolje čisti, ali ja tvrdim ako istom brzinom idu 35 i 40, 40 će ih bolje operušati.. Moji su imali pred 20-tak godina 35 i kažu da je 40 puno bolji, najviše zbog hedera i gume koja manje gazi redove.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,754
Jao, ja promašio, tek sad sam vidio rudo je jako nisko... ništa, zaboravi, moj promašaj....

Inače, svojevremeno smo imali vučeni pauk sijena, ali s visokim rudom, u transportu sam digao poluge do kraja, a prilikom okretanja time regulirao spuštanje... no to ovdje ne pali jer je kardan dolje....

Znači, bolje je pikirati 40 seriju, to je i normalno da je noviji bolji, jedino mi nije jasno kako uski kotač kod 35 stvara problem, a kod 40 široki kotač ne? više je uvučen i heder je širi pa pokriva kotač?
 

Najnoviji postovi

Na vrh