• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Ovaj je dobar:uvjek možemo skinut na koju kilu janjetine hehe
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-533-fergo-mali-div-prednjim-utovarivacem-oglas-6821956

čovjek iskreno napisao,,

volim i ja da je traktor čist i uredan ali nekada je to nemoguče, blato do grla izlazim ulazim blato svuda, ali kada uhvatim vremena uredim to pa iz početka, ali mehanika mi je najbitnija, ulja, gume, tu nema šale i zato kada god zaželim sjednem i vozim isto i sa gorivom, još nikada nisam uspio naliti više od 30 litara, uvijek mora biti pri vrhu
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Naravno,bez metra nikud,da vidim ako mjere pasu,da nije aus winkl.

šta si kupio plug kad je oglas već NEAKTIVAN!:rolleyess:
Citiraj:
Prvotno napisano od Alfada Jadarko Vidi poruku
http://www.njuskalo.hr/traktori/torp...-oglas-6338162

sviđaju mi se 75-tice ali ovaj se previše sjaju, ihiihih
zna tog lika član abrkili,već sam ga pitao za taj traktor.kaže da je lik švercer i da ga je farbao,vidiš da ga je slikao po mraku..
__________________
sve su žene lijepe,svaka nešto ima...
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ljudi, pa zetor je veći potrošač neg imt, pogotovo kad mu je malo teško, povuče taj da bi se začudili. I to ne pišem samo tak, nego pišem zato jer su to izjave vlasnika zetora!!!

Kolega Ivan KC...Nema se kaj reči za Josipove traktore, njegovi svi strojevi su tip-top.

Da, ima volje za to da ne povjerujes.. skoro svaka nedjelja je njemu rezervirana za pranje i ciscenje strojeva..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ljudi, pa zetor je veći potrošač neg imt, pogotovo kad mu je malo teško, povuče taj da bi se začudili. I to ne pišem samo tak, nego pišem zato jer su to izjave vlasnika zetora!!!
ovo je samo djelomično točno...puno zavisi od modela do modela kojeg uspoređuješ sa IMT-ovim modelima...

...evo jedan moj primjer...cjelodnevni prevoz silaže 8t prikolica 4320-oko 35l , dok je kolega sa 7340 turbo potrošil za isu stvar i istu veličinu prikolice vlekel skoro duplo više goriva...:supris::roll:
...a jedan drugi sa IMT 560 i pronarka 6t potrošil negdje približno isto ko i ja sa 4320...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ovo je samo djelomično točno...puno zavisi od modela do modela kojeg uspoređuješ sa IMT-ovim modelima...

...evo jedan moj primjer...cjelodnevni prevoz silaže 8t prikolica 4320-oko 35l , dok je kolega sa 7340 turbo potrošil za isu stvar i istu veličinu prikolice vlekel skoro duplo više goriva...:supris::roll:
...a jedan drugi sa IMT 560 i pronarka 6t potrošil negdje približno isto ko i ja sa 4320...

OK, znam ko je bil s 7340, Kere.... i s 560 Šeg...
Uglavnom kolega se žali da mu 7340T previše troši za svoju snagu, a 4320 u siliranju pije da je to nenormalno. Opće je poznato da 560 troši poprilično jer je traktor sam po sebi trom i slab pa mu je teško, ali 565 i 577 bi morali trošiti daleko manje od 6340 u istom poslu...to je ono kaj sam videl i čul od ljudi...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
glupo je sad uspoređivati potrošnju zetora i imt, jer znamo da su i jedan i drugi potrošači, a sve to ovisi o zemlji koju radi, na koliko obrtaja radi i puno drugih stvari, ako mu puno troši neka ga proda pa neka kupi neki drugi traktor, npr fendt ili nešto zapadno, koji troše 2-3 litre na sat.
ŠANANA riječ je o kolegi BELECU, jel tako, a i to je traktor sa turbom koji također troši više od onoga bez turba.


Ne trebamo se sad lagat svi traktori troše i to podjednako, izuzev John deerea i evo ovdje spomenutog zetora, i jedan i drugi troše jednako u transportu kad im je potrebno 20% snage i u oranju kad im treba 100% ili nešto manje. čitao sam na internetu neki njemački časopis testiranje potrošnje kod traktora iste klase, u usporedbi su bili john deere 8530 i fendt 933 i još mnogi ali na ove se baziram jer je jedan veliki potrošač a drugi je kao veliki štediša, u istoj zemlji sa 6 brazdi prevrtačem john deere troši na hektar nešto oko litru goriva manje od fendta, fendt troši malo goriva jer je napravljen da ide 60km/h na 1500 obrtaja motora i kada radi neki lakši posao, a kad ga se optereti i on zna posukljat.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Hurliman 75 i Lamborgini 86 isti traktori osim što Lambo ima turbo i malo je teži, ali se to osjeti i u potrošnji ali je zato i jači, jbg, sve ima svoje
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo jedna usporedba,šogor ima zetora 6340 major 2005god i u transportu mu troši jednako ko mali imt 539 i to je mjerio kada je išao sa stočarkom prodati tele na otkup životinja.
Usporedba istog zetora sa jd-om 2850 na istoj parceli je zetor radio sa tanjuračama 28diskova i jd sa sjetvospremačom 2,6m u jednom prohodu na parceli od 12jutara zetor je potrošio 25litara plavca dok je jd potrošio 60litara
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja se na svoje crvendaće ne mogu žalit... Čuj, potroše, ali se i narade tako da m nije žao goriva... Još nije napravljen stroj a da mu ne treba goriva... Neki više gutnu, neki manje, ali u biti najbitniji su priključci za određenu snagu traktora...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vidi vraga pa on ima reverzer,to nisam ni skužio,malo se je čovjek zezno kada je mislio na reverzer pa napiso revizor
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, takvog istog ima kolega Belec, ima i reverzer naravno...to su te posljednje Major serije.

Nisam ljubitelj zetora, ali traktor mi se baš sviđa, jedino taj zadnji kraj kabine mi se ne sviđa kaj se ništ nevidi van, odnosno jako slaba preglednost mu je.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo jedna usporedba,šogor ima zetora 6340 major 2005god i u transportu mu troši jednako ko mali imt 539 i to je mjerio kada je išao sa stočarkom prodati tele na otkup životinja.
Usporedba istog zetora sa jd-om 2850 na istoj parceli je zetor radio sa tanjuračama 28diskova i jd sa sjetvospremačom 2,6m u jednom prohodu na parceli od 12jutara zetor je potrošio 25litara plavca dok je jd potrošio 60litara

Mislim zna se da stariji JD vole malo srknuti
I ovo nije opravdanje za duplo vecu potrosnju, ali sjetvospremac je daleko tezi prikljucak za vuci nego tanjiraca, primjera radi, Europard 45 KS sa tanjiracom 28 diskova radi bez velike muke, dok sa sjetvospremacem od 2,40 m suze vrca 8)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Kolko je to 12juta u hektarima??..Pa to je več poznato za Jd-e da vole puno popiti..pa ja bi z svojem oral cjeli dan i pitanje al bi potrošil tolko..
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Kolko je to 12juta u hektarima??..Pa to je več poznato za Jd-e da vole puno popiti..pa ja bi z svojem oral cjeli dan i potrošil bi tolko...

1ha = 1.74kj

1kj = 0.57ha

12kj = 6.85ha
 

Najnoviji postovi

Na vrh