• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

B

Bobo

Guest
Decki, Jozic vam je jedan od (Po mom iskustvu) postenijih svercera... Istina, ima tu i krseva a bude i dobrih stvari. Oboja, stavi novu instalaciju, sjedalo i to je TO, sta je unutra, to se moze samo probom vidjeti. Ako je traktor icemu, nece ga kao onaj iz Strizivojne obojat, nego da se vidi da bas ne curi, da nema sta sakriti.

Sto god sam kod njega isao, uvijek je pomogao, ako nije imao on uputio me dalje.

Ima trgovinu novih i polovnih rezervnih djelova te radi tako s traktorim i prikljuccima kad sto naleti.

Treba otici i pogledati...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Eto bio ja gledat IMT okretač,kad ono gazda u njemačkoj,a žena ne zna ni gdje plug stoji,pa jaao.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kaze u vrlo dobrom stanju :madmana:
Kakav bi tek bio da je u losem stanju :lol:

Ovakvi biseri mi naj vise idu na zivce, sreca pa ima slika pa covjek moze vidjeti o kakovm se krsu radi

nemora biti da je krš, ako mu je motor dobar, vrijedi te pare, to ispadne negdje 9 i pol tis. Prije bi i sam kupio takvo nešta šta nije farbano ni lickano, jel čovjek ništa ne sakriva i pokazuje u svijeltu takvom kakvo je.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa ti si strašan lik,pa vidi u kakvom je stanju,ako netko ne drži do limarije,sigurno ne drži ni do mašine. Ako covjek nesto odrzava,onda odrzava sve! Znam po sebi,i po svima ostalima. Ako ti puca k* za limariju,isto tako ti puca i za mjenjanje ulja i filtera,dali ga hladnog stisces,itd. To da takav krs moze imat dobar motor,jedino ako je prekjucer stavio generalnu.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Može biti svašta mada mu limarija i nije baš nekaj a ostalo je dobro jer ima dosta ljudi kaj ostavljaju strojeve vani jer nemaju za garaže mada sumljam da zazda koji ima takav traktor ipak bi moral imati nekakve garaže..i na mojem je bila apšisana boja ali ne zato kaj nije bil v garaži nego kak je stalno radil i stalno je bil u pogonu i po suncu,snijegu....
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Pa ti si strašan lik,pa vidi u kakvom je stanju,ako netko ne drži do limarije,sigurno ne drži ni do mašine. Ako covjek nesto odrzava,onda odrzava sve! Znam po sebi,i po svima ostalima. Ako ti puca k* za limariju,isto tako ti puca i za mjenjanje ulja i filtera,dali ga hladnog stisces,itd. To da takav krs moze imat dobar motor,jedino ako je prekjucer stavio generalnu.

Ovo nikako nije istina...

Recimo ja sam jedan od onih kojima puca k.... za limariju. Meni je bitno da je srce zdravo, da je motor ispravan, da ne trosi ulje, da mjenjac valja, hidraulik da je ispravan i da tu nema nikakvog lufta. Sto mi na breni klapa stranica jedna, to me UOPCE ne dira, sto je na svakom od tri traktora jedan blatobran pomotan na neki nacin, takodjer me ne brine puno. Boja sto je izbljedila, sto je brena kisnula na jednom mjestu 10 godina ja nisam kriv ali to ujedno ne mora znaciti da cu ja odmah sve uredjivati da bude unutra kao u apoteci, da cu ju bojat. Kolege moje pati sto je krov hrdjav i sto je nosac tegova poguljen... Nitko ne pita jel kocnice rade, u kakvom je stanju ostatak stroja...

Da ste vidjeli brenu onaj dan kad sam covjeku rekao da je prodao traktor na sta je to licilo. kasnije mi stari u auto govori da nisam normalan sto kupujem tudje krseve. Malo masti, ulja, sarafanja, drz-nedaj eto ga full ispravan traktor s novim zadnjim gumama i to ISPOD cjene naj jeftinijeg slicnog traktora (na njuskalu) za koji mi nitko ne garantira NISTA... dakle imam traktor i jos novca lufta da ga sredjujem "u hodu".

Da nekim slucajem prodajem brenu, ne bi ju bojao nema sanse. kome se svidja kupit ce, ko pati na farbu otici ce kod nekog svercera i kupiti obojan traktor pun aditiva u ulju da ne dimi prva tri dana. Nije se jednom dogodio ovakav scenario.

Uvijek je bolje kupiti za manje novaca neku ragu pa malo uloziti u majstora da ga pretrese, zamjenu svih ulja i filtera... Makar otprilike ces znati na cemu si, nego da das neke tamo lude novce za traktor koji ces dovesti kuci i skuziti da mu fali nesto, da iskace iz neke brzine ili nesto slicno a prodan ti je pod ispravan i kompletan.

Svaka roba svog kupca ima i ako je stroj iz vana blatnjav, puna kabina blata znaci da je neki vrag i radio i da nije bilo vremena za lickanje.
 
B

Bobo

Guest
Ovu 75-icu sam s kolegom isao gledati prije nekih 3 tjedna, mozda i manje. Traktor tad nije bio obojan, ovo je bojano frisko...

Mehanika vrlo solidna, gume dobre, onako opci dojam ok, samo je cjenu zacrto malo pre veliku, bar je mom kolegi previse...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
gle,tvoja brena je prica za sebe,da se sad nebi netko uvrjedio,ali opce poznata stvar je da je zetor fin traktor,i da ga nije normalno vidjet u takvom stanju,dok je za imt to normalno.

Ali na ovom 9540 se vidi da je rasturen,prednja maska mu visi,sva je zgrebana i udubljena,a i zapeo je negdje sa njim gadno,kad mu je auspuh bio otkinut,razbio je radno svjetli i retrovizor kojeg ni sad nema.
A jos da ti kazem da sa tim traktorom papiri nisu uredu,jer me je zvao covjek,koji je gledao taj traktor,i nabrojao mi hrpu stvari koje mu fale,i hrpu stvari koje mu nisu na mjestu,jos mi kaze,svaka cast za vas traktor,kao cukor je,ali ja nazalost nemam novaca toliko,rekoh OK,i sa zadovoljstvom sam mu odgovorio na svako pitanje,i naravno,nije ga kupio.
 
B

Bobo

Guest
Jbg, prica za sebe, ali si opisao sadasnje stanje "posebne price"... ;)

Jedan retrovizor razbijen, drugog ni nema. Jedno radno svijetlo visi, drugo ne radi, uticnice za hidrauliku iza samo vise, kompresor radi u prazno, cjela zracna instalacija u uzasnom stanju, kutija za akumulator i lijeve stepenice izvarene do kraja, spaneri iza povareni, konzola od gornje vuce povarena, desna vrata zasarafljena jer je nekome brava bila pre skupa, unutra tapecirunzi pootpadali SVI... i tako... Ima toga jos ovo je samo mali dio svih "problema" koje bi nekoga drugog zuljali ali mene ni naj manje...

Ali, roba je nasla kupca ;)

Ja sad garantiram cime god zelis za tu moju hrpu zeljeza koju bi vecina čjudi koje poznam i s kojima radim dala na otpad...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pa ti si strašan lik,pa vidi u kakvom je stanju,ako netko ne drži do limarije,sigurno ne drži ni do mašine. Ako covjek nesto odrzava,onda odrzava sve! Znam po sebi,i po svima ostalima. Ako ti puca k* za limariju,isto tako ti puca i za mjenjanje ulja i filtera,dali ga hladnog stisces,itd. To da takav krs moze imat dobar motor,jedino ako je prekjucer stavio generalnu.

pa gle, ti za istog takvog tražiš 115000 kn, i upitno još kakav je, a za 45000 kn napravim kompletnu generalnu, sve 4 nove gume, limariju tip top, i imam novi traktor praktički i još mi ostane para. Ima ih dosta kod mene koji imaju novije strojeve pa ih očiste samo kad idu na tehnički, kak kaže bobo boli ih ona stvar kak izgleda bitno da je motor dobar.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
moj traktor izgleda kao da je proša 2 rata blatan posavijan itd. stalno je u šumi ali na -20 pali na zub i sve ostalo kočnice hidraulik kao novo jer ako ne održavam motor traktor će stati i neće ništa zaraditi ali ako je blatan i izlupan i dalje ide i zarađuje a cure se ne okreću bio novi ili stari tako da me to ne sekira
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Mada nisam ljubitelj niti zetora a niti imt-a ali kako si ti rekao zetor je fin a možda i previše fin za neke teške poslove .. Kolega kod mene u selu je radil 80 hektara sa zetorom kojeg je kupio novog a radil je z njim 10 god i u tom periodu je rađena polugeneralka pa generalka (znači 2 put je bil otvarani motor)i doslovno rečeno razletjela se getriba a na imt-u sumljam da bi tolko problema bilo jedino na imt je dosta veliki potrošač i ovim manjim fali nekoliko brzina ..nekojte misliti da vrijeđam neke od tih traktora nego samo iznosim svoje mišljenje..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Citam malo ovo sta pisete o odrzavanju traktora i ostalih strojeva.. i ja sam nedavno bio doslovno zaluden s tim da mi traktori moraju uvijek biti cisti i oprani, pa sam uvijek to prao, lickao i neznam kaj sve ne.. ali vidio sam da od toga nema nista i da treba obratiti paznju vise na mehaniku i to je to.. sad perem traktore pred tehnicki i u jesen kad je gotov posao..
ima tu jedan moj susjed, ima 2 rakovice 65 i imt-a 539.. radi oko 50 jutara zemlje i godisnje napravi cca 1000 m drva u sumi.. znaci rakovice kad nisu u polju u sumi su.. i njegovi traktori svi izgledaju kao da su jucer iz trgovine izasli.. jbg, hoce covjek da mu je uvijek sve po redu..
 
B

Bobo

Guest
...imt je dosta veliki potrošač...

549DV 2x12" plug, jesensko oranje 2011 na 30cm mjereno RAVNO 9l/kj - 15.5 l/ha

5106 3x14" jesensko oranje 2012 30-35cm izmjereno 11.5l/kj - 20l/ha
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi, pa zetor je veći potrošač neg imt, pogotovo kad mu je malo teško, povuče taj da bi se začudili. I to ne pišem samo tak, nego pišem zato jer su to izjave vlasnika zetora!!!

Kolega Ivan KC...Nema se kaj reči za Josipove traktore, njegovi svi strojevi su tip-top.
 

Najnoviji postovi

Na vrh