• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo i ova Valtra Valmet mi je zapela za oko, sve izgleda gore tvornički i vjerujem da ima te sate, pošto je vrlo vjerojatno da je gume ovak potrošio zbog utovarivača.
SISU je motor, to štima, samo na tih 65 ks mi se ne sviđa kaj je 3 cil. Turbo motor, to me nekak plaši da bi bil slab na kardanu, a možda se i varam.

Da čujem vaša mišljenja.:idea:

http://www.njuskalo.hr/traktori/valtra-valmet-465-67-ks-kao-pdv-om-oglas-6782258

Inače AGRAR me zna nekad iznenadit kaj se tiće traktora, ima stvarno lijepih primjeraka.

Ima li netko stručan tko bi znao više o tim SISU 3 cilindra Turbo motorima??
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Daš mu gas a on jedno vrijeme nabira.Nema onu neku živost u sebi da bi poskočio...

To je bosch pumpa u pitanju jer tak je i na mojem bilo dok je došla od bošiste..prije je imal šusa i bil je žilav na gasu..dal sam ju bošisti da ju pregleda i poštela jer je teško palil..a dok sam ju zmontiral na traktor palil je još gore neg prije pa smo ju malo pojačali i onda je puno bolje palil al je bil i žilav..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
A kakvi su ovo traktori, opčenito kvaliteta i performanse??
Evo baš ovaj model!
http://www.njuskalo.hr/traktori/steyr-94-konja-50-kmh-vrhunskom-stanju-jedinstven-hr-oglas-6761822

Za Steyra kao Steyra samo rijeci hvale, nesto u rangu Fenda, stvarno vrhunski traktori narocito stariji modeli.
Sto se tice ovoga modela ovakve imaju dosta po Slovenij i ljudi su bas zadovoljni,

A sto se tice konkretno ovoga trakotra, prije smo kod toga gaze gledali Casea CS94 inace identicni traktori, samo sa kosom haubom, odustali smo jer je cijena bila prevelika za to sto smo tada vidjeli, inace je bio osrednje prefarban i neke stvari nisu radile kako treba, na primjer hidraulika, inace covjek je svercer.

I neko rece dvije brzine kardana, sto nije tacno, ova serija ima cak 4 brzine kardana sto je stvarno ekstra :supz:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Za Steyra kao Steyra samo rijeci hvale, nesto u rangu Fenda, stvarno vrhunski traktori narocito stariji modeli.
Sto se tice ovoga modela ovakve imaju dosta po Slovenij i ljudi su bas zadovoljni,

A sto se tice konkretno ovoga trakotra, prije smo kod toga gaze gledali Casea CS94 inace identicni traktori, samo sa kosom haubom, odustali smo jer je cijena bila prevelika za to sto smo tada vidjeli, inace je bio osrednje prefarban i neke stvari nisu radile kako treba, na primjer hidraulika, inace covjek je svercer.

I neko rece dvije brzine kardana, sto nije tacno, ova serija ima cak 4 brzine kardana sto je stvarno ekstra :supz:

el se men to dobro čini da ima radne lampe na prednjim blatobranima??:rolleyess:dobra ideja..inače ovaj traktor mi je uvjek bio san,pogotovo ovaj model..ujak mi ima 540 73 godište(kupio ga novog)a koštao je točno koliko i dva nova torpeda 4506 i odlučio se za štajera i bogami nije pogriješio..koliko samo radi sa njim i on samo ide i ide..:prayer::prayer:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ja sam reko ovo za 2 brzine kardana..ali sam prije naveo da neznam točno za taj model ali da ovi stariji imaju dvije brzine 540/1000..pa evo i ja sam imo steyra od starijih modela(86.g) i imam same riječi hvale za te traktore..stvarni vrijedan traktor..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ja na Sameu imam 4 brzine kardana kad smo več kod tog...

Ovaj STEYR je stvarno san snova, baš je simpatičan.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Jao,kakve pak apetite.
Meni se traktor baš sviđa,još sa tim užim točkovima,ma za sve poslove.
Da imam viška novaca,uzeo bih ga,hehe.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pa ja na Sameu imam 4 brzine kardana kad smo več kod tog...

Ovaj STEYR je stvarno san snova, baš je simpatičan.

Jeste da imas, ali ovaj traktor je izasao 93.godine, a tvoj Same preko deset godina kasnije, mislim da u tom rangu i tog godista ni jedan traktor nema toliko brzina kardana.

A stvarno su ekstra strojevi, a i cijena im je takva.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Jeste da imas, ali ovaj traktor je izasao 93.godine, a tvoj Same preko deset godina kasnije, mislim da u tom rangu i tog godista ni jedan traktor nema toliko brzina kardana.

Ima MF;)....
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Dosta njih,3060,3080,3090,to je sve serija do 100ks i starijih godišta..

To je vjerovatno bila dodatna oprema
Sjedao sam u par tih MF3000 serije i svi su imali dvije brzine kardana
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kad ste se tog vec dotakli, ja imam 4 brzine kardana u 3080.
postojala je jos i opcija kardana preko mjenjaca, vjerojatno za pogonske prikolice.
vec u ono vrijeme se svasta moglo imati na traktoru. samo tko je bio spreman platiti i tko je to mislio koristiti. druga stvar je sto to ljudima kao nije trebalo..
 

Najnoviji postovi

Na vrh