• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ljepi stroj samo ima puno sati
Nešto u zadnje vrijeme Rizman dovozi dobre traktore.

A čuj ti sati su valjda relani,nije ništa skidano,i rađe bi kupio takav traktor s tim brojem sati nego neki sa duplo manje.Naravno kad se radi o uvoznim traktorima..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
svaka čast majstoru za trud al ja osobno više volim kad je sve original na stroju a ne neke prerade, dobro traktor izgleda samo da mi je znat kako je te mjenjace metio na stranu, :(handshake):

hehe onda se buš križal dok vidiš kak bude naš izgledal nakon završetka prerade :icon_kidra:največ mi se sviđaju ovi auspuh i usis ...mislim da sam negdje pročital da ove mjenjače sastrane moreš složiti jedino ak staviš drugi poklopac getribe(onaj gdje su mjenjači ako su u sredini) a mislim da paše od DEUTZA 7206...osim ako nisu napravili neki svoj sistem na starom poklopcu...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Je, prodaje starog 4320.
Kupio je mlađeg 4320, novijeg tipa.

ne kužim u čemu je fora?
razlike nema u nicemu jedinu u obliku haube.
osim ako nije uzeo SUPER model.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ne kužim u čemu je fora?
razlike nema u nicemu jedinu u obliku haube.
osim ako nije uzeo SUPER model.

Ma neeee. Uzel je isti takav 4320, samo je mlađeg godišta, 97. je, a ovaj kojeg prodaje je 96.
Našao je tog novijeg s malo sati i u tvorničkom stanju.
Razlika je u tome kaj stariji ima servo volan, a noviji ima potpuno hidraulični volan, ima straga 16.9-28 gume i prednje 7.50, dok stari ima straga 14.9 i napred 6.50.
Ima još nekih razlika oko vanjštine motora i unutrašnjosti kabine.


taj ima sati ko u priči, pogledaj samo papučicu od gasa i pod kak je zlizan od korištenja
Pošto je taj traktor preuređivan i farban, papučica gas nije nikakav pokazatelj stanja radnih sati, ona je glatka samo po sebi i sad je samo ova friška boja izlizana s nje, a isto tako i za pod, odnosno ova guma na podu, tko za od čega je, a možda je i takva kupljena nova tokom sređivanja kabine...to nisu nikakvi pokazatelji!
Druga stvar da je na traktoru sve tvornički...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ne kužim u čemu je fora?
razlike nema u nicemu jedinu u obliku haube.
osim ako nije uzeo SUPER model.
Eh to je i mene zanimalo..Kad sam čuo odgovor neznam kaj je s tim dobio:(: ..Ma nema veze ak je čovjek htio drugi traktor neka mu je sa srečom..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh to je i mene zanimalo..Kad sam čuo odgovor neznam kaj je s tim dobio:(: ..Ma nema veze ak je čovjek htio drugi traktor neka mu je sa srečom..

Pa dobio je puno!
Dobio je mlađi traktor s malo radnih sati, s nekim boljim rješenjima nego an starijem bratu, a relativno očuvan i uredno servisiran u koji nema apsolutno nikakva ulaganja.
A poznavajući njega i njegov način održavanja i brige oko traktora, bude ga služio do smrti! :)



Nego da ja vas nekaj pitam!
Jel bi ovo bila dobra kupovina, s obzirom da baš nisu hvaljeni ovi noviji modeli??
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-p-oglas-6933683
Traktor mi inače izgleda perfektno ovak sa slike. Ipak su to moji ljubimci :)
 
N

Nevjernik

Guest
Piše da je perkins motor on je bolji nego rajkin.
Šteta samo što nema 12gume ali se daju staviti naprijed.
Kabine su bolje, hidrulik ,mjenjač možda je full sinhroniziran.
Bolji od starog vjerojatno cijena odbija ljude.
 
B

Bobo

Guest
Sanana, za te pare, da i zaokruzi na 100 000 NIKAKO ne vrijedi...

Za te novce nadjes bolji traktor, pogotovo IMT ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Nego da ja vas nekaj pitam!
Jel bi ovo bila dobra kupovina, s obzirom da baš nisu hvaljeni ovi noviji modeli??
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-p-oglas-6933683
Traktor mi inače izgleda perfektno ovak sa slike. Ipak su to moji ljubimci :)

Stvarno dobar traktor..
Nisam vozio takav traktor s novijom kabinom,ali mi je želja da vidim koliko je buka smanjena..
Kaj se tiče kupnje,nevidim razlog zašto nebi bila dobra kupnja,traktor dobro izgleda,puno je to drugačiji traktor od stare "sedmice"..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
za te novce se uzme zapadnjak daleko bolji od te sedmice. istina, sa dosta vise godina, ali opet bolji, udobniji, kvalitetniji.
da imam te novce, nebi ni razmisljao o imt-u. a volim crvenu boju..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sanana, za te pare, da i zaokruzi na 100 000 NIKAKO ne vrijedi...

Za te novce nadjes bolji traktor, pogotovo IMT ;)

Ma znam da je puno novaca za 10 god starog IMT-a...al ja dok ga vidim na toj slici raspekmezim se, tu bi sam osredio još par stvari po mom ukusu i da vidiš traktorčeta, ko zmaj.

Jel točno da je Perkins motor u njemu??

Znači ti si mišljenja da to nije dobar traktor, znači nevezano uz cijenu, nego čisto iz mehaničke strane gledano??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod mene u kraju je kupljen 577 novi 2004 ili 2005 god s starijom linijom limarije i bilo je jako puno problema s njim od bosch pumpe pa do razno raznih sitnica i jednom raskapanja getribe neznam radi ceg tocno sad nista covijek se ne buni kad je sve skoro dirano i dosta radi godisnje i cijelo ljeto je pod rolo balirkom!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo sad naletim na ovo....je da je dosta stariji, ali je cijena manja i trebao bi biti puno bolji traktor od novog 577??
Vaša mišljenja??

http://www.njuskalo.hr/traktori/massey-ferguson-375-oglas-7095328

Jedino kaj čujem vele ljudi koji su kupili polovne traktore s prednjim utovarivačima da im je dosta prednji kraj razdrukan i da kvačilo može biti pri kraju, da je bolje kupiti polovan traktor bez prednjeg utovarivača.
 
B

Bobo

Guest
Ma znam da je puno novaca za 10 god starog IMT-a...al ja dok ga vidim na toj slici raspekmezim se, tu bi sam osredio još par stvari po mom ukusu i da vidiš traktorčeta, ko zmaj.

Jel točno da je Perkins motor u njemu??

Znači ti si mišljenja da to nije dobar traktor, znači nevezano uz cijenu, nego čisto iz mehaničke strane gledano??

Bez obzira na cjenu cujem za jako puno prituzbi na te traktore... Recimo ako bas zelis "sedmicu" nadjes za manje para liniju kao tvoj 565 ALI s mokrim kocnicama tj da ima zadnji kraj kao ovaj iz oglasa. To je zadnji kraj kao na Breni i NEPODERIV s motorom 75-80ks...

Imas u mom kraju IMT 569DV koji ima takav zadnji kraj, traktor je malo na oko zapusten ali ispravan, Ugradjen mu je motor od 577 tako da je to sad u biti 577 sa zadnjim gumama 28". Trazi covjek 7 000€ ali ici ce i nize. Zadnje gume dobre, prednjih ima jos dosta, malo oko limarije i kabine se treba uloziti truda i deri...

Za debelo ispod 10 000€ imas IZMISLJEN traktor za tvoje potrebe...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
rekao bi da je to barem za klasu bolji traktor od sedmice, a snaga je tu negdje..
ta serija bi mi bila recimo u uzem izboru za lakse poslove, jedino mi djeluje skup malo. je da ima utovarivac, ali moralo bi to dolje.. ali bomboncic od traktora :icon_thumright:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma vuče se več dugo onaj 577 DV po njuškalu iz Gradišta, na slikama je ko nov, ista linija ko i moj 565, eh sad....opet je puno 10.000€ za takav traktor.


rekao bi da je to barem za klasu bolji traktor od sedmice, a snaga je tu negdje..
ta serija bi mi bila recimo u uzem izboru za lakse poslove, jedino mi djeluje skup malo. je da ima utovarivac, ali moralo bi to dolje.. ali bomboncic od traktora :icon_thumright:

Te serije 300 su mi baš zgodne, siguran sam da je puno bolji traktor od 577.
 
B

Bobo

Guest
Jel to "original" ili turcin? Izgleda pravo fin i jos prednji utovarivac a kako i tibor kaze bar za nijansu bolji. reklo bi se cista mehanika?

U usporedbi s onom sedmicom jeftiniji, komforniji, prednji utovarivac u kompletu i usudio bih se reci pouzdaniji stroj. Vjerovatno su sve brzine sinhronizirane i vjerovatno ima i veci izbor brzina nego 577...
 

Najnoviji postovi

Na vrh