• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
@Majok, kupi to što si naumio.
Ljudi koji žive od rada u šumi te ubjeđuju da džaba bacaš pare i da na kraju kad završiš posao za te iste pare možeš imati potpuno novu reznu garnituru ako postojeću slučajno oštetiš. Ti si već odlučio uzeti to kinesko sokoćalo i neka te dugo služi pa makar mi svi pogriješili u prvobitnoj procjeni. :)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
napisao sam ti ja da ne valja, bolje me zovi na jelo i cugu za tih 400kn, nego da ih baciš bezveze... malo si tvrdoglav, vidim...
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Sad ću ti ja objasniti zašto mi se dopada.Znači sa njom dobiješ još jednu novu vodilicu i lanac gratis,oregon.I rezervno paljenje,kineska nije.Karburator je japanski mioki.Po meni dvije nove vodilice i dva lanca koštaju više od tih 390 kuna.Ako je lanac za moju motorku 150 kuna to je 300 kuna za dva lanca,i dobiješ dvije nove vodilice i motorku za 90 kuna.Pa ajde neka netko kaže da se ne isplati.Ako me uvjeriš da i dalje nije isplativo ja ti platim ljetovanje na moru :icon_pray:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ne znam kakve imaš motorke, ali na ovoj ti je mala vodilica i lanac (kao za tipa MS 170), a takve ne služe za ništa osim rezat jelove letve i granje na voćkama i bit će vječno jedna vodilica...
Ako već imaš dvije velike motorke, bolje kupi dva prava lanca i udaraj...
Ovo je plastična motorka, nakon 2-3min rada možeš je rukama motat... nećeš se puno s njom naradit... jedino ako imaš vremena, pa otpiliš granu- dvije i pauza...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
pa kupio ju brat 3.9 ko ja kao ms 251 ju jede to je nesto ko ms 170 kad ides u debelo .
Ja probao i vratio bratu dok jos radi.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Husqvarna 61 i 137,kako god bilo kad se zbroji lanci i vodilice vrijede više nego to sve skupa.Znači i da nevalja ništa svejedno je besplatna.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Mali ovo od tvoga brata nije ista motorka kao ova,ili ti sve trpaš u isti koš?Ne očekujem da bude dobra kao husqvarna ili čak bolja.To je apsurdno očekivati,ali za ovo smeće i tanka drvca po sipovima će biti dobra,a lanac za suhu hrastovinu i bagrem.Koliko god da traje za tu cijenu se isplati,najjeftinija vodilica koju sam uspio naći je 240 kuna,znači samo vodilice koštaju više od svega skupa.Dva oregon lanca nek su 100 kuna komad a više su to je 200 kuna.Znači samo lanci i vodilice 680 kuna vrijede,i motorka je đabe i još sam u plusu.I da je neznam kakvo sranje neviđeno i niškoristi opet ima garanciju 12 mjeseci.Nemoraš čekati tjednima na karburator iz kine kako je netko gore rekao,jer prvo nije kineski a drugo u garantnom roku kaže čovjek da dobivaš novu motorku ako nešto ode.Tako da ja nevidim čemu tolika rasprava,kako god okreneš nemožeš ništa izgubiti.To samo zatucani ljudi nemogu shvatiti,ma da ispili 10 metara granja za ogrjev i da krepa skroz ona je sebe isplatila.I još mi ostane nova vodilica i lanac,i odem po drugu pilu iz garancije.Što je tu nejasno?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Vidim da Kolega Majok dobro zbira,bum ve zel dve takve pa bum zaradil jer budu vredele 1360kn.:icon_pray:
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Vidim da Kolega Majok dobro zbira,bum ve zel dve takve pa bum zaradil jer budu vredele 1360kn.:icon_pray:

Neznam jel da gubim vrijeme na ovo ili ne,jer vidim da ne kužiš poantu
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
On je uzeo kao ti za grane ali to nije nego za uzet bat i pocijepat u komade.
Što je je dok ne platis neces ni imat.
Susjed je kupio trimer straus veli austrija .
Je je reko i eno ga nije ni kosio kanta za smece .
Mozda ti nije žao 400 kn pa kupi.
Ja bise radje napio i zaboravio na to.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja mislim da ti nisi pročitao da sam napisao da ni nemora raditi,bitno da dobijem dvije vodilice i dva nova lanca.Neznam zašto moram objašnjavati toliko?Ali opet vrijedi te novce sigurno,što se opijanja tiče ja ne konzumiram alkohol pa mi je recimo pametnije kupiti čavala za neke novce nego te iste potrošiti na alkohol.Zpijačom nemrem zakrpati kokošinjac,a zčevlima merem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Za te novce vodilice mogu poslužiti za skije, a na lanac se ni objesti nemreš. Imam nekaj slično doma (dobil na poklon), probal jedan rez u tvrdom drvu i odustal. Za neki gustiš možda posluži nekad.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Mioki japanski rasplinjaci ne postoje. Te sve pile su kineske kopije, al kopije japanske Tanake.
Ako znas kaj gledas vidis da je to sve isto.
To nije isto kao stihl ili husqvarna napravljene u originalnim tvornicama u kini. Cijena je dobra i fakat mi nije jasno gde je tu racunica, al ajde, nebitno....
Sad bus pak pisal litanije kak ti nisi nikoga nist pital i kak te ne zanima nicije misljenje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Kupio ju kolega sa posla, za sat rada na leru potrošila rezervar benzina.
Nije dobio rez. Lanac i vodilicu, mislim da lanac nije oregon , vodilica 45 cm- predugačko....
 

Najnoviji postovi

Na vrh