• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Uvjek je bilo tako da se dobre stvari više-manje odma prodaju, ja prodo mlin čekićar nakon 3 dana ni 10tak km od mene.
Došo čovjek, probali jer imam isti takav mlin za svoje potrebe, dao kaparu i ni riječi o cijenkanju, odvezo mu kući i ko bok. Tako i prikolica, otišla kumu..

A to da ima nabijenih cijena, ima, pogotovo na njuškalu i to je par švercera koji imaju čudo toga za prodat, kod nekih sam bio kad smo tražili đubretaru... Najjači mi je lik iz strizivojne, troši baja tonu boje mjesečno, a sve groblja isusova..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
TU si u pravu.
Taj u strizivojni ima svega i svacega ali najvecim dijelom krs ,samo sto je dobrano prefarban.
 
B

Bobo

Guest
Da, taj iz strizivojne je i meni zapeo za oko...

Ima 2-3 dobra pluga i jednu tanjuracu i to nije farbano. Ostalo sve sto je prefarbano, kako Petar kaze; Groblja Isusova...
 
B

Bobo

Guest
To jako jako puno ljudi radi.

Imam u selu takav OLT plug, i razlike su samo u osovini, ostalo je sve u saraf jednako. OLT tvornicki ima metalne deflektore, dok IMT ima plasticne, al nista strasno. Premjerili smo ih metrom i sve je jednako...


Ima majstor iz Strizivojne i Kverneland plug, pa je napisao da je proizvodjac SIP, jer ne zna sto u dvoristu ima...


Svega se u oglasnicima nadje i po svakakvim cjenama, a ima opet i dobrih stvari, a jeftinih. Nikad ne znas na sto ces naletjeti.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma netko i na njuškalu dobro prođe,recimo bobo zna da sam ja odlično prošao i njviše je on zaslužan u tome što sam kupio adapter za u.repicu jer stalno prati šta ima novoga za prodati.
 
B

Bobo

Guest
To je samo jedan od primjera...

A recimo svojim pracenjem njuskala i u manjoj mjeri plavog oglasnika sam naisao na stvarno svakakve stvari. Evo, berac na njuskalu nasao i za te pare nisam mogao proci bolje. Da sam imao novce jednom prilikom, ne bih propustio IMT 2x12" u super stanju za male pare, al eto, otisao...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma biti će takvih stvari još samo moraš imati spremnu lovu jer bez nje ti je sve uzalud.
 

dosojnic

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
8
Imam i ja osvrt na oglase, imao sam svakakvih iskustava. Recimo kad sam nedavno uzimao imt-a. Inače više preferiram oglase sa slikom jer ipak je slika tisuću riječi, ali nije mi se dalo a i nisam imao vremena ići daleko tražiti traktor ( a ponuda u krugu 100-tinjak km i nije baš bila brojna). Bio sam prisiljen uzimati u obzir i novinske oglase i onda naravno ima svašta. Preko tel. je prvi vl., 90 g., vrlo dobar, itd., a na licu mjesta je od npr. tete koja je vani a on ima punomoć, traktor komplet prešprican, kuka skinuta ( cijeni je posebno 100 eura), naravno švercer , vidim iza kuće ima još ursusa i dr. u raspadnom stanju. Nije toliko bitno je li švercer al brate mili nemoj lagat(barem ne puno)!!! Reci približno stvarno stanje( znam da i on mora prodat i poštujem to) preko tel. da ne vozim bezveze . Znam da je polovno "mačak u vreći" al više volim da mi nešto prešuti nego da laže o više nego očitim stvarima i onda bi se još i svađao jer ti njega kao vrijeđaš. Ma moš' mislit !
 
B

Bobo

Guest
Ako cemo pricati o iskustvima s razno-raznim prodavacima preko telefona i o njihovom govorenju istine, ja imam punu vrecu takvih prica. Hoces motocikl, auto, traktor, prikljucak, bager... Imam jako jako puno losih iskustava s oglasivacima, ali ih imam i jako puno dobrih.

Nazovem covjeka za 558 s carlo pesci utovarivacem. Pitam za stanje, kaze to to to to i to treba mjenjati, boja OK, utovarivac full ispravan, malo lufta tu i tu. Cjena, za ozbiljnog kupca uvijek ide nesto malo dolje, ovisno odakle dolazi. Dogovor pao da za dva dana dolazimo vidjeti traktor, al sutra ujutro zove da se ne vozimo bez veze, da se ispricava, da je jucer navecer traktor prodan, covjek dosao s kes lovom...

OVO JE ZA SVAKU POHVALU

Zovem za par dana isto za oglas 558 s istim utovarivacem i tako s likom pricam, on POTPUNO NEZAINTERESIRAN, kao da mu svejedno. Cjena paprena, kaze da je utovarivac u dobrom stanju, ima dodatnih korpi, a traktor je s losom limarijom, inace u super stanju. Kad sam ga pitao jel cjena fiksna, poceo se na telefon derati, da mi piz.. materina pederska, da pusim ku... Druge psovke je dovikivao njegov suvozac iz auta u kojem su se vozili...

Kasnije vidim isti telefonski broj u oglasu sa slikom... Stanje traktora i utovarivaca je bilo sve samo ne onakvo kakvim ga je "covjek" opisao...

Oglasi sa slikom uvijek, al UVIJEK imaju ogromnu prednost. Da nije bilo slike, ne bih kupio ni sjetvospremac, ni berac, ni malcer vuceni. Puno voznje za prikljucke koji kostaju 3-4 000Kn. Ja ga na slici vidim, pa znam sto da otprilike ocekujem, a ne onak oda ga netko nahvali, a stanje 50 puta gore nego sto je.

Slusam od ljudi da covjek ha telefon nahvalio traktor, i ono, moras doci vidjeti i uvjeriti se... Ljudi dosli, a u dvoristu krama. Pitaju ga sta je to, i gdje je traktor koji je ovaj opisao. Rijeci vlasnika su, Limarija se pofarba, a da sam rekao da je los, vi ne biste ni dosli, a ovako imam bar neke sanse...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Pa cuj,kad prodajes nesto lose,neku kramu kako ces nekome reci na telefon :
To vam je krama,bolje nemojte dolaziti ???
Jel nije?
E sad,ljudi umijesto da malo uljepsaju oni preteraju....jbg.

Nije zgodno voziti se ohho ho i onda se razocarati...
 
B

Bobo

Guest
Gledaj ovako... Dok smo skipa trazili, svi su ljudi bili fer i korektni. na telefon su rekli sve sto je i kako je. Nakon toga odvagujes dal se isplati ici uopce gledati ili ne.

josip123 zna ovog sto sam isao gledati. Covjek preko telefona rekao, nema kocnice, kran se spusta, gumice treba mjenjati u dva cilindra. Kocili smo spustanje m stabilizatora, gume i nisu neke. Kaze, Mislim da ima i sva stakla na kabini, al nisam siguran, dugo nisam u nejmu nista radio, pa ne znam. Al je zato cjena kakva je i to je OK.

Kad sam za berac zvao, isto mi covjek sve zivo rekao, jer zna da put iz Pozege nije mal i da nije fora zezat ljude okolo, jer mozes na krivog naletjeti koji ce te u vlastitom dvoristu polomiti ko sibicu.

Oglase bez slike u danasnje vrijeme zovem tek kad mi nesto bas bas treba i ako je relativno blizu, pa nazovem i odem pogledati.
 
B

Bobo

Guest
Od taj puta kad god zovem nekoga u vezi nekog oglasa, pitam covjeka jel smijem nesto pitati, al da se ne uvrijedi. kad kaze moze, onda pitam jel se cjena da dogovarati, ili je fiksna.

Nikad mi nije padalo na pamet da ima takvih, koji preko telefona mogu poslati covjeka u "rodni kraj"...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
izgleda da je "ovo vrijeme" dosta promjenilo neke bahate trgovce-švercere ,recimo skuži da neću nista kupit samo malo da preispitam cijene ali mi tip veli za sve traktore i strojeve koji su me zanimali .....što prije slučaj nije bio
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Stvarno neznam onda sto ljudi rade te gluposti, pa stavljaju oglase sa laznim cijenama. Bas se bio zainteresirao, inace trazim fendta 309, godiste otprilike 82, 83, 84.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Zašto nebi bila točna cijena..
Za onaj prvi Fendt je po meni relano 105.000kn..
 

Najnoviji postovi

Na vrh