• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ljudi, ovaj DF Agroplus je 2000. godište kaj je u njuškalu, a ne ovaj FIAT, malo ste se krivo sporazumjeli ;)
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Kolega, aj ponovi malo fiziku...

10N = 1kg
100N = 10kg
1000N = 1kN = 100kg

Sto ce reci 12kN= 1200kg

Moze i preciznije :-D

10 N = 1 kg...To je priblizan i najcesce koristen sistem vezan uz specificne vise-manje konstantne predispozicije kada se zeli izraziti sila...preciznije je 9,81.(precizno od 9,78-kod ekvatora do 9,83 kod polova)
No, sila od jednog N je sila koja ce nekom tijelu mase od 1 kilograma dati konstantno ubrzanje od 1 metra po sekundi u vremenu od jedne sekunde...
ukoliko bi ovaj kran bio sposoban to uciniti i kolega bi bio u pravu...samo takve visine nisu potrebne,pa je jedinica vremena drugacija..
1n=1x omjer kgxm / s2(kvadrirano vrijeme).
Za kranove i sl.strojeve se koristi mjerna jedinica N jer gravitacijska sila ili sila teza djeluje okomito prema središtu Zemlje.(o razlici gravitacijskih sila i sile teze ne bih :p)

Naravno,ima sve ovo i svrhu zasto pisem...iz ovih zakona se moze izvesti i slijedeci zakljucak : visoka planina na Zemlji ,sila teža je slabija , i svako tijelo odredene tezine ima manju masu.Dakle ako prodajete kukuruz,zob,psenicu,svinje,telce ili PUNICU !!! po sistemu kg= kn onda niposto ne ici previsoko..na Velebit i sl. :-D nego na more :-D (Punici prije prodaje narocito objasniti sve gore navedeno) :-D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehe..kupiš 100 ks traktor za 25.000 kn, toga nema nigdje, jedino i samo IMT!!! Navalite
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ima toga da kupiš IMT 5106 sa prednjim industrijskim utovarivačom i korpom 2kubika za 3000€
to je kupio jedan lik iz sela,iz čipsare u hercegovcu,tu brenu su imali samo za krumpir zgrtat na hrpu i kupovali su druge traktore i ove su davali samo tako da odu od tamo.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sad i ja imam prednji ind utovarivac samo jos da nadjem kupca za 3000... heheehe
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kićo možda misliš da ti lažem,ali to je živa istina,to mi je pričo taj čovjek šta je kupio taj traktor,mislim da to zna i forumaš Dino,da bi on mogao potvrdit tu moju priču.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Da,da,kompletna brena sa *ebackim utovarivacem i korpom za rasute terete 2 kubika,i to za te sitne novce.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Znam zezam se, bila je jedna nekad u Bjelovaru u Franku pa je nestala to je valjda ta. Ko bi im i dao vise ko zna u kakvom je stanju bila a mos se mislit kad ju vozio ko stigo
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
NAVALI NARODE!!!!

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-5100-oglas-6883626

Htio sam postaviti i prednji pogon kompletan za ovaj traktor ali posto je bio povoljan, cini se da je prodan... (isti lik koji prodaje ovaj kran o kojem se raspravljalo)

Jel' ovo zafrkancija ili je stvarna cijena tih traktora tu negdje?
Bobo kakav je imt od 100ks sa prednjim pogonom?To je ok napravljeno?
Mislim..ovakvu traktorcinu za te novce moze imt ponuditi,no kakva je cijena dijelova?
Svida mi se...pa makar vukao i 2 brazde sa njim :-D
Idem malo prelistati forum..vjerujem da si pisao nesto o njima...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kopiras adresu oglasa na njuskalu koji hoces i zaljepis ovdje.
nista komplicirano..?

mister no, ono je imt 5100 - nema prednju vucu, samo zadnji pogon. isto je sve kao bobina brena, samo sto je njegova dupljak. dosta je vec pisano o njima tu ali vjerujem da ce ti bobo to jos pojasniti..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
susjed, ono gore gdje ti pise http i sve ostalo, ili ako imas firefox www.poljop.... kuzis, to zaplavis i copy - paste
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Kolega bilo na mozilli ili na google cromu ...otiđeš na oglas koji želiš da staviš ovdje na forum...dok si na tom oglasu onda kopiraš url (ono što ti je u dugom pravokutniku gore) i ovdje na forumu isto kak dok pišeš poruku samo zaljepi taj url..i dok stisneš npr.brzi odgovor( može i pod napredno) onda stavi taj link i poslje dok klikneš na njega otvori se oglas..
 

Najnoviji postovi

Na vrh