• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plodovi zemlje

  • Temu pokrenuo Picek
  • Datum prvog posta

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
Re: plodovi zemlje

promjeniš debljinu šerafa i možeš patentirat...:(giggle):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: plodovi zemlje

Ta emisija je već odavno negledljiva...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: plodovi zemlje

Kad su Hercegovci u pitanju, onda je sve moguće. I patentiranje postojećih patenata. Čak ti dođe cijela akademska zajednica na prezentaciju.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Re: plodovi zemlje

Da, baš sam i ja to starom rekao. Kakav izum, pa to je običan podrivač...Mene je više fascinirao onaj Fendt što sadi krumpire iako samo i to viđao prije po internetu. Al' lijepo je vidjeti i kod nas takve mašine..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: plodovi zemlje

Odakle se uopće stvorio taj? Nikad se nije ni čulo za njega,a sad najednom iskače iz paštete sa silnim hektarima i milijunima eura...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: plodovi zemlje

Puškarić???

Pa več unazad par godina se on često spominje koliko ja znam, a sigurno je i prije radio zemlju, vjerojatno ne toliko.
Sin mu piše u "plodovima zemlje" na FB, tam moreš pratiti sve oko te sadnje krumpira.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: plodovi zemlje

Malo zanimljivo oko krumpira ali sve je to bez cilja i kompasa .
TRebao je spomenuti koliko dobije za kilu krumpira .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: plodovi zemlje

Šanana- ma daj beži,pa jesi vidio kako je mali napuhan,a ne zna ni reći u kakvom traktoru sjedi...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: plodovi zemlje

A jbg, more mu biti, kaj da mu ja delam, meni tak svejedno :D:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: plodovi zemlje

Gogo, da malo vise pratis trendove u poljoprivredi nebi pripovedal takve gluposti.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: plodovi zemlje

Nisam gledao poljoprivrednu, ali nisu decki od nikuda iskocili. Negdje za vrijeme ili malo poslije rata su krenuli sa 577 i malim ursusom i polako rastli. U poljoprivrednoj ih tu i tamo prikazu u nazad nekoliko godina. Mozda 6-8 ako ne i vise. Strasne strojeve imaju, a zadnje 2-3 godine su postali zanimljiviji novinarima radi novije tehnologije, za njih novih kultura, zaokruzivanja proizvodnje i tako dalje.
Uglavnom nisu novi u poslu, znaju sta rade.. Zna mali jako dobro u cemu sjedi, ali ima neki svoj stav. A imao bi i ja na njegovom mjestu..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: plodovi zemlje

adonis- ma nemoj. Kakav je to to trend,i kakva je to politika?
Za par godina taj će obrađivati 1000ha,i od toga će živjeti jedna obitelj,ako ne računamo par radnika koji će dobivati neku siću.
To je današnji trend.
I onda će sve to nestati u plamenu,pojavit će se neki kreditor koji će odnijeti sve,zajedno s proteklim godinama i uloženim državnim subvencijama.
Trend? Izgleda.
Bilo je već jako puno takvih slučajeva,i sve je završilo na isti način,propalo je vrijeme i novac.
Svatko se može zadužiti,i prodavati okolo pamet,s druge strane mi koji obrađujemo 20 puta manje zemlje,izvršavamo sve svoje obaveze i bez zaduživanja ulažemo u proizvodnju,mi smo nekonkurentni i zaostali.

To je moj stav,i ako sam ja jedini glup,neka,ali tiče se većine nas.
Nisam ljubomoran na čovjeka,kad sam bio mlađi,i ja sam sanjao o takvoj proizvidnnji,ali odavno sam se ohladio,bolje raditi čim manje,nego više.
Samo nije pravedno da se mene i meni slične zapostavlja nauštrb megalomana koji su kratkog vijeka i sumnjivog porijekla.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: plodovi zemlje

nije to trend , to je tak u kapitalizmu , ako ne rasteš propadaš ...to je tak posloženo , nitko se ne može tome uduprijeti niti to pobjediti ...
i bil gejcova kompanija , ni aliexpres itd. ne može bez kredita ..
mafija je samo jedan paralerni bankarski sektor , ništa drugo
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: plodovi zemlje

Ne bih se složil da je rast uvjet za opstanak. Pogotovo ovakav.
Rasteš ili u kvaliteti proizvoda,ili u njegovoj količini. Jedno s drugim ne ide.
Čim veća količina,tim te otkupljivač može više pritiskati,i ti opet moraš povećati površine tako dugo dok mjehur od sapunice ne pukne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Re: plodovi zemlje

Pa tak to je. Čim mjehur pukne, pojave se neki novi igrači koji ga napuhuju od početka.
Banke ionak kreiraju novac "ex nihilo" pa to tak onda i može, jer banke imaju samo negativnu bilancu (kreditni rizik, s kojim se ionak računa), pa "izmisle" novi novac.

U čemu je razlika propasti nekoliko velikih igrača ili rata i razaranja, npr?
Kreće se ispočetka i opet se stišće istu sirotinju koju je i prije.

Ili ti nekoga stišćeš ili netko stišće tebe. Trećega, na žalost, nema.
Ni jedna država ne voli slobodne ljude. Oni misle svojom glavom, i predstavljaju opasnost.
Zato ih se mora pokoriti, bilo ubijanjem, zatvorom, ili u novije vrijeme, kreditom.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: plodovi zemlje

Joj Gogo kaj si se odma naljutil n mene ;) ? Pa on je već jedno vrijeme jedan od najvecih proizvođača češnjka i cikorije u Hr, s time da radi samo 330 ha zemlje. Pa kaj je to megalomanski ? Svatko od nas je mogao u 5 godina sa 10 ha doci na 300 ha, to garantiram i pouzdano znam. Samo je trebalo riskirati i imati ideju ( proizvod i tržište ) Na taj poljop trend sam mislil.
A pričati o zaduživanju, neplaćanju radnika, doprinosa i ne znam čega u ime spomenutoga Puškarića je smiješno. Odkud znas kolko njegovi radnici zarađuju ? Nemojmo suditi onome koga ne poznamo. Ne poznam ga ali ideja i poslovni uspjeh koji je napravio u 25 godina rada za mene su izvanredni i inovativni. A one koji se nisu htjeli uhvatiti u koštac na full time biznisom u poljoprivredi i ostali raditi "negdje" pa doma sa poljoprivredom štukaju plaću, ja itekako poštujem i ne osuđujem. Svi smo imali iste ili slicne prilike i sanse za izazove u poljoprivredi, netko ih je prihvatio a netko ne.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: plodovi zemlje

Ja i dalje ostajem pri svome,jednostavno nemam namjeru aplaudirati neodrživom sistemu i igračima u njemu.
Da,može se u kratkom roku dići na visoke grane,samo ne svatko,i ne svatko uz istu cijenu,nemojmo se zavaravati. Po meni je to nepromišljenost,a ne vizija i neki poseban uspjeh,jer na kraju dana,kad pogledaš unatrag,nemaš ništa svojeg,i netko drugi je gazda svemu tome.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: plodovi zemlje

Razliciti smo i tak mora biti. Samo se moramo svi međusobno uvažavati i poštivati. I veliki i mali se moraju udruziti u proizvođacke organizacije jer je takav "trend" na prostoru i vremenu kojeg zivimo inace smo najeb.li.
 

Najnoviji postovi

Na vrh