• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plug sa diskovima

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Jel ima tko iskustva sa ovakvim plugom? Zanimaju me prednosti i nedostatci, za koje područje bi bio pogodan... Nisam baš primijetio da se kod nas služe ovakvim plugovima pa zato pitam.

Slika (stražnja strana):

 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ovo je moj plug










to su ti plugovi za kamenita zemljista za oranje relativno plitko 15-tak centimetara dobri su za prasenje strnista ali im je zahvat mali i jako vucu traktor ukoso moze se ako nema kamenja sa njima orati i jako duboko recimo nekih 30 cm nije poženjno pusaju diskovi ili glavcine
ovakve plugove je nekad radio i OLT- Osijek ali puno vece (jace) malo preteske za 533 ili 539

ako te jos sto zanima slobodno pitaj
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kakvi su ti ovo trobrazno iza tog pluga :?: , isto daj slike u radu :!:
 
D

danijel

Guest
imam i ja takve samo trobrazne diskove i vucem ih s 577 jer ima dosta kamena pa ako ores plugovima onda puknu kad zapnu za kamen
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Zanimljiva stvarčica...
Učio sam o tome u školi,ali nikad vidio kako radi...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
slafko kaže:
@maiky: koliko si platio taj dvobrazni sa slike?



ne sijecam se bilo je davno nekih 500 maraka ti imas oltove trobrazne?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ŠANANA kaže:
Kakvi su ti ovo trobrazno iza tog pluga :?: , isto daj slike u radu :!:




to ih jedan tip radi u Rovinju
plugovi su vise za odvorivati vinograd i za navorivati vinograd ali nisu jaki jer je tom sve obican brodski lim
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne izgledaju loše ti trobrazni, jel jesu 10'' ili 8'' :?: , možda bi bili dobri za prašenje strnaka, za nekoga ko ima recimo oko 50 ks traktor :!:
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Maiky je u pravu, te diskosne plugove radi jedan obrtnik u Rovinju. Ne radi velike količine, ali opskrbljuje tamošnje vinogradare i voćare.

Cilj takvog pluga je zaobići kamenje. Alternativa takvom plugu je normalna verzija sa oprugama. Nešto poput ovog dolje na slici.

 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
imam ja prave plugove za kamenje na hidrauliku ali nemam slike , kad hi poslikam stavit cu na forum
a oni trobrazni neznam koliko su cola (pokrivaju kompletnu sirinu imt-a 533 unutar kotaca) za prasenje strnista dovoljno bi bio 539 ili 542 jer sam ja radio sa 533 ali nesmije biti kamenja

kod njih je bitno da imaju šinu i da ih mozes staviti maksimalno lijevo za odvaranje vinograda ili maslina to su plugovi za plitku obradu do 20 cm
 
D

danijel

Guest
ja sam moje trobrazne diskove kupio u rovinju kod lakovića, i treba biti jaci traktor za trobrazne, jer torpedo od 48 ks, jako tesko strniste ore na plitko
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
danijel kaže:
ja sam moje trobrazne diskove kupio u rovinju kod lakovića, i treba biti jaci traktor za trobrazne, jer torpedo od 48 ks, jako tesko strniste ore na plitko

cujes problem ca Lakovic dela dosta lake diške i onda zadnje kolo hi ne riva drzati da gredu ravno, previse zanasaju trahtor. Ali iskreno to su najbolji plugi ca hi Lakovic dela , Dobro još i linije (kultivator, pacije noge) za vinograd isto su mu dobre .
 
D

danijel

Guest
ja san na moje stavija uteg od 150 kili , jer inace nisu hodili u zemlju kako triba, i ne svidjaju mi se bas od lakoviča , prenjezni su, i gornja sina je preblizu diska i ako je malo trave se nakuplja tu i zeza
 

Najnoviji postovi

Na vrh