• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plug za vađenje krumpira

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Poslao sam ti pp,neznam dal si procitao,nije za sad ,drugi projekti su se zavrsavalii sad su drva aktualna.
 

podravac

Novi član
Tu od
21 Lis 2016
Poruka
6
Postavio sam je na desni red i lani isprobao.Išlo je dobro ,ali sam preuredio ovu ruku koja se veže na ekscentar, i smanjio ekscentar.Ona je malo bučna ,ali gledam na YT , sve se one čuju.Ja sam je napravio praktički od otpada, sad je još pofarbam i čeka jesen.

ovo smanjio sam excentar, kako, što si kod njega smanji
 

podravac

Novi član
Tu od
21 Lis 2016
Poruka
6
neznam dali se ti podatki slažu sa stv arnim
tu piše da je nož 55 cm, a cobra navodi da mu je nož 52 ili 53 nešto tu ne štima
mene zanima excentar, kad kažemo dali može manii dal se stime misli manji razmak između glavne osovine i klina na kojem je ležaj ili između tog klina i ruke il kak ye zove što je spojeno na njihalicu
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Smanjio sam razmak između osi osovine na kojoj je ležaj i glavne osovine(kardana).Najprije samstavio mali umetak između tih osovina , pa je bio preveliki hod ruke.Sad sam to izbacio, i manji je hod i opterećenje, lakše se vrti. Za nož , mislim da nisu važni tih nekoliko cm +,-.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Razinekop,
jesi li izradil novi veći plug za vađenje krumpira. Ovaj na tvojim slikama mi se čini preuzak, a šipke prenježne. Je li to tvoj plug kojega hoćeš zamijeniti ili si posudio fotke s neta pa ubacio kote?

Ja sam započel raditi plužić za iskapanje motokultivatorom. Ustvari radim dio pluga koji bum utaknul u nosač postojećeg pluga za izradu jarkov. Ovo je kombinacija kojom sa do sad vadil krumpire. Išlo je, ali mislim da bi moglo i bolje, odnosno lakše.


Još trebam nabaviti šipke.

Imam nekoliko pitanja.
1. jesam li pogodil s mjerom od 450 mm?
2. bi li bolje bilo da je manja ili veća i koliko?
3. koju debljinu šipki igraditi? Bi li bolje bile fi 12 ili16 pune, neki flah (npr. 30/4) ili 1/2" cijevi, ili nekaj kaj nisam navel?
4. koliki su razmac (kod lima i na kraju) optimalni između šipki?

Iwanho si rešil kaj? Ja si razmišljam iti slagat neke takvoga, imam doma neke željeza i elektroda i volje... I mene bi mjere originalnog zanimale, nemrem ništa najti :icon_hang:
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Za Zagi82 i Ivanho

Valjda sam preskočio post u kojem se spominje moj rad oko pluga za vađenje krumpira ?

Plug je moja izrada uz pomoć bravara-varioca i isti koristim za Benasija RL 328 i Iseki TU 1600 ,ali ja toga imam tako malo da mi nije toliko bitno.Po meni radi dobro jer drugi nisam probao.

Molim konkretna pitanja ponovo.

U jednoj prodavaonici našao sam i slikao nešto ovakvo!Mjere nemam.
 

Prilozi

  • IMG_20170303_151726[1].jpg
    IMG_20170303_151726[1].jpg
    51.8 KB · Pregleda: 152
  • IMG_20170303_151736[1].jpg
    IMG_20170303_151736[1].jpg
    50.8 KB · Pregleda: 142

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zagi82 i Razinekop,

uprivitku mojeg citiranog posta su slike mojeg plužića u izradi. Dosta mi je pomogel post Razinekopa s mjerama (hvala za slike). S novim malo lakše vadim nego s ovim za ogrtanje. Malo imam problema s podešavanjem dubine. Ponekad ode preduboko pa mtk ne može vleči, a ako je plitko onda ima nasječenog krumpira. Možda bi trebal otraga staviti neki kotač za podešavanje dubine.
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
U pitanju je freza Sonic / kineska proizvodnja/ sa dvije verzije dizel motora la 178 i la 186... prvi je 6,7ks a drugi nesto blizu 10 i da je bosch dizna na njemu /bar tako prodaju u prodavnici.../
Frezu sa sa slabijim motorom posjedujem kao i brazadac, vadilica ce ovih dana u moj posjed / cijena je oko 25 evropskih novcanica/...
 

Najnoviji postovi

Na vrh