• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plug za vađenje krumpira

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Iwanho, diferencijal na MTK ti je zahvalan za tak raširene kotače...pogotovo aluminijsko kućište mjenjača.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Potraži po netu ja sam jednom stavio mjere od SS original plug za vadit krumpir,slika sa mjerama mozes i pod mojim imenom potražit,mora negdje bit
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Imam nekoliko pitanja.
1. jesam li pogodil s mjerom od 450 mm?
2. bi li bolje bilo da je manja ili veća i koliko?
3. koju debljinu šipki igraditi? Bi li bolje bile fi 12 ili16 pune, neki flah (npr. 30/4) ili 1/2" cijevi, ili nekaj kaj nisam navel?
4. koliki su razmac (kod lima i na kraju) optimalni između šipki?

Ono je moj plug kojeg sam pravio prema sličnom ali većom-ja smanjio mjere odoka!
Kao prvo novi plug nisam još napravio-njega pravim za veći traktor-Iseki,a za tvoja pitanja :
Širina od 450 mm je duplo veća nego moja i čini mi se da ti to zavisi od snage traktora.Moj Benasi ima 6 KS i nemam utege ,a u mojoj zemlji ima i manjeg kamenja-probaj pa češ vidjeti.
Šipke po meni od 10mm su sasvim dovoljne jer one ne trpe nikakvo opterećenje ,osim što zemlja i krumpir preko njih prolaze.
Razmak između šipki kod mene je otprilike oko 40 mm i raste prema kraju.-To ti isto zavisi od tipa zemlje ,a i koliko su ti veliki krumpiri?
Čini mi se da ti je lim-pločevina tanka,kod mene je 7mm!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
diferencijalu ne smeta. Sateliti se ne vrte brže nego kad se koristi okretanje uz blokiran jedan kotač pri normalnoj širini.
O ležajevima i kućištu bi se dalo pričati kad bi ga jako opteretil i stavil željezne kotače. Međutim to je lagani mtk koji kod malo povećanog opterećenja prokliže. Sad je na širini 70 cm (osno), a normalno je oko 55 cm.

Razinekop,
hvala na informacijama.
Lim je 4 mm. Jak je dovoljno, a kad se bu poderal ide novi. Radi se o malim količinama krumpira, do 300 m² godišnje.

Krumpi,
prolistal sam teme o vadilicama, ali nekih slika više nema. Budem još probal prek tražilice za tvoje postove.


Ukoliko još netko ima sličan plužić bil bi zahvalan za podatke i komentare.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Mislil sam na savijanje poluosovina i kućišta difa. Na slici izgleda bar metar širok.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ako ne nadeš mogu pogedat na komp kad dodem doma,znam da sam stavio mjere pluga od malog labina a dal ima još slika to neznam,tomu je sigurno 4-5 godina, ja sam sebi napravio veći za ac
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pokušal sam pretraživati, ali nisam bil uspješan. U tvojoj temi za predstavljanje su bile neke slike, više ih nema (imageshake).
Ako nađeš slike na kompu, molim te postavi ih u ovu temu.
lp
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Pitanje za Puknutog-što je bilo sa ovim prijedlogom?

Pitanje za sve -Kut nagiba vadilice ? Malen,Dobar ,Velik?

Pravim sličnu ovome samo bez treskanja!
 

Prilozi

  • Plug prijedlog untitled.jpg
    Plug prijedlog untitled.jpg
    14 KB · Pregleda: 121
  • Untitled-3.jpg
    Untitled-3.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 240
Posljednje uređivanje:

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Pošto nema Vaših prijedloga pluga,radi se prema zamisli-kad vrijeme dozvoli probati ću u praznoj zemlji te vidjeti koji su nedostaci?Koristiti ću okvir-ramu od pluga!
 

Prilozi

  • IMG_20160606_194511.jpg
    IMG_20160606_194511.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 595
  • IMG_20160606_194528.jpg
    IMG_20160606_194528.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 428
  • IMG_20160606_194607.jpg
    IMG_20160606_194607.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 631

podravac

Novi član
Tu od
21 Lis 2016
Poruka
6
pozdrav, malo sam gledao vaše izrade, a kako ja planiram isto napraviti vadilicu krumpira, zanimma me točne dimenzije pluga kojeg si izradio, ak nije tajna i eventualne mane
unaprijed se zahvaljujem
 

podravac

Novi član
Tu od
21 Lis 2016
Poruka
6
poštovanje evo malo sunca i krenuo sam i ja u izradu vadilice krumpira.
vadilica če biti slična kao što je napravoio cobra, a nadam se da bude isto funkcionalna kao i njegova

zanimam me stjepane dali plug ima mane, odnosno dali se pokazao neki nedostata,a koji si promjenio, jer i ja idem u izradu istog pa me zanima,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

podravac

Novi član
Tu od
21 Lis 2016
Poruka
6
Dobro izgleda , al se bojim da kada budeš moro pojačat gas da bude jako lupalo

imbro, ja se isto bacam na posao i planiram napravit sličnu, u biti imam 90 % materijala,
neznam dali mi se čini da si vadilicu stavio u srdinu traktora, kao za kultivator,a vidim da je to veći traktor pa mislim da bi trebalo ić udesno , nož do desnog kotača

stjepane kako vadilica, dali je bilo kakve izmjene
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Postavio sam je na desni red i lani isprobao.Išlo je dobro ,ali sam preuredio ovu ruku koja se veže na ekscentar, i smanjio ekscentar.Ona je malo bučna ,ali gledam na YT , sve se one čuju.Ja sam je napravio praktički od otpada, sad je još pofarbam i čeka jesen.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Evo ga ,to je to ,bez puno lickanja . Molimo Boga za dobru godinu i čekamo jesen .
 

Prilozi

  • DSC_1188.jpg
    DSC_1188.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 381
  • DSC_1190.jpg
    DSC_1190.jpg
    84.1 KB · Pregleda: 353
  • DSC_1191.jpg
    DSC_1191.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 296
Na vrh