• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plug za vađenje krumpira

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa takav nož imaš na onoj "sunce" vadilici krumpira...isto je dobar...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja ne trebam priznanje , ja trebam rame za plakanje ako bude trud uzaludan .
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Aha.
Nisam ti niti mislila odavati priznanje, a moje rame ja prekrhko za tvoju impozantnu pojavu.

Šta misliš,kamo će trava ako je bude, ako se zemlja bude gurala prema naprijed? Ili sam ja krivo shvatila? I šta će se događati sa krumpirima?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Kako bi se ponašao u vlažnoj i zbitoj zemlji kakva je bila ove godine,da li bi imala veći otpor od klasične i da li bi bilo više štopanja?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja imam plug jarkač koji vlečem z motokultivatorom i njega koristim i za skapanje krumpira. Nije najbolje rješenje jer je donja stran preuska pa ne odigne sav krumpir nego ga tek daske koje se mogu širiti razgrnu na stranu. Mislim da zbog toga imam i veči otpor nek bi imal s oblikom kakav je napravil šumadinac.
Također sa, razmišljal kak ima vadilica sunce kontra okrenuti nož, doduše nije u V nego je u obliku kružnog luka s krajevima prema gore. Imal sam komad pleha, malo sam ga popigal u luk i jednostavno pričvrstil na špicu postoječeg. Evo fotke:



Nije se pokazalo dobro. Dosta krumpira bilo nasječeno, tak da sam odustal. Da nije bilo nasječenoga krumpira, skinul bi plužne daske i dodal na zadnju stranu šipke za prosijavanje. Sad bum moral napraviti nekaj drugoga. Ili oblik plugeca kao šumadinac ili kao kod vadilice Sunce. Malo sam kod obrnutog oblika skeptičan kak se bu prosijavala zemlja bez tresilice.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam napravio plug kao šumadinac i kada sam ga probao u suhoj zemlji - pijesak radio je jako dobro. Kada je trebalo vaditi krompir bilo je mokro pa nisu puno pomogle ni rešetke, okretao je brazde na stranu tako da je iza pluga trebala motika i još ga je dosta ostalo u zemlji.
Znači radilo se motikom ali malo lakše.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
iwanho, tvoj je pre okomit, to više ore nego što razgrće zemlju...
idem svojeg slikat...al najprije iz snijega iskopat...:eek::
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@DARIJUS,
taj plug je rađen za izradu jarkov i to radi odlično, a nagib i širina daski su podesivi.

@luka009,
u mokroj i zbitoj zemlji nažalost nijedan ne dela dobro.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Clan Cobra mi je dao nacrte xvoje vadilicd za krumpir,pa posto sam lagano krenuo sa rezanjem i svasanjem ,eto slika samog pocetka,roba izrezana,,,,,,valjda cete i dalje pratit izradu.
Do sad potroseno ;160kn cijev 60x40x3-l=6metara
80 kn sipke rebraste #10x6m(kom4)
40 kn flah na koji dojdu sipke.
Neke cijevi na slici bi trebale ic prema dole ,al bez varenja nemogu tako postavit,to je vadilica sa tresilicom napred nazad
20150722_165548.jpg
[/url]
adult image host[/IMG].
20150722_165232.jpg
[/url]
free upload pictures[/IMG]
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Eto privodim kraju vadilicu pa cu samo jednu sliku stavit,nije blo interesa previse pa cu sve detalje ostavit za sebe i kolegu Cobru ,koji je sudjelovao nacrtima,sugestijama
Fotografija0129.jpg
[/url]
image hoster[/IMG.]
I kolegu Bobica ,sad sam vidio da on to prati .
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Svaki potez ovakve vrste je zanimljiv i vjerujem da mnogo ljudi prati i ovu temu,,,
Ponekad nije potrebno komentirati ali jedna zahvala koliko vidim mnogo nekome znaci,,,
Iskreno vjerujem da ce na kraju biti i kojekakvih upita pogotovo ako stavis i slike prilikom vađenja istog,,,

Zato nemoj se libiti opisati ono kaj je bilo u planu jer bi neki mogli pomisliti da volis da ti se titra,,,:(wasntme):

Evo ja postavim slike pluga koji kod mene gotovo svake godine odrađuje taj posao pa mozda s njega netko skine nesto korisno,,,


df8shl.jpg


4hf860.jpg


Ovogodisnje vađenje,,,
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Takva je bila u planu al 2excentra su me malo odgovorila ,pumo posla a malo krumpira sadim.
I ja se spremam iduci tjedan pa cemo vidit.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ajd samo ti baci jos koju slikicu da vidimo o cem se konkretno radi,,,:icon_wink:
Da znas povuci lijep var to smo vidjeli,,,:(wasntme):
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Eto privodim kraju vadilicu pa cu samo jednu sliku stavit,nije blo interesa previse .

Kao što je rekel kolega Bobić, interesa sigurno ima. Više komentara i pitanja bude kad staviš više slika i po mogućnosti koji video.
Ja već dulje vrijeme razmišljam o takvoj vadilici, ali da je vuće MTK. Naime kad je vlažno, traktor od 2 tone napravi više štete nego koristi na maloj površini. A kod mojeg BCS-a mi je problem povezati kardanski prijenos. Ima nisko kardanski izlaz i to kandže. Možda bi trebal razmišljati u smjeru kak imaju riješeno stare na konjsku vuču.

Kolega Bobiću,
ova tvoja je također odlična. Ima samo mali problem koji mi nije jasan.
Kuda baca krumpire kad vadiš prvi red?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kolega Bobiću,
ova tvoja je također odlična. Ima samo mali problem koji mi nije jasan.
Kuda baca krumpire kad vadiš prvi red?

Ma nije ovo moja vadilica ovo ti je rijedak primjer ljudske solidarnosti na djelu,,,
Koja u mom kraju, na srecu, mjestimicno, jos uvijek nije zamrla,,,

Sto se tice vađenja prvog reda :icon_scratch:
Mi to radimo na nacin da obavezno sa jedne strane bude grah koji dođe prije krumpira pa uvijek barem sa jedne strane imamo prostora za pocetak,,,
Kada bi ipak bilo da je zasađena cijela povrsina, a buduci da krumpir baca bocno izvan sirine traktora, uvijek se moze krenuti od sredine i vaditi u oba smjera,,,
Tada krumpir pada u međuredni prostor,,,

Ali buduci da je ovo proizvodnja samo za osobne potrebe ne zamara me cinjenica da se koji puta vise provoza preko iste povrsine pa tako "mi" uvijek vadimo samo u jednom smjeru i to red po red iako postoji mogucnost da se izvadi cijela povrsina pa da se tek onda pristupi kupljenju istog,,,

Vrlo koristan strojcek, za male povrsine, ako se mene pita,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh