• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Podrivač veliš, al nije mi jasno zašto to onda nije na svakoj brazdi i koja je uloga tog podrivača.

Jel ima možda negdje neka slika di se to vidi kak to izgleda dok se montira na brazdu
 
R

ROKI

Guest
Čuj kad bi bio na svakoj brazdi podrivač to traktor koji inače radi sa tim plugom nebi mogao vući. A kad bi stavio na svaku brazdu podrivač onda bi morao sa jačim traktorom vući plugi te bi ga onda doveo u opasnost da puca od opterećenja (povećanje opterećenja nadogradnjom podrivača na svaku brazdu). Na prvoj brazdi je obično jer dno te prazde gazi desni točak i onda se stavlja donekle i zbog toga na prvu brazdu. Podrivač je malo nakošen na desnu starnu kad gledaš plug sa zadnje strane. Neko stavlja na svaku brazdu, neko na svaku drugu brazdu, a neko na srednju. To sad sve ovisi o puno faktora. Taj podrivač ti razbija taban pluga tj. nepropusni sloj (zbijen i tvrd) tla nastao uslijed oranja na istu dubinu. Taj podrivač radi dublje od pluga nekih 15-cm (od 10-20 cm ovisi o obliku tog podrivača).

Bio sam kod čovjeka koji ima 4-brazdni okretač Lemken koji ima na svakoj brazdi podrivač i on ore u teškoj zemlji sa tim plugom.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Neznam dali mi to uopće treba, bilo bi zgodno da imam te podrivače, al pošto sam kupio plug bez njih čini mi se da mi onda ni ne trebaju.

Jedino me zanima kako to izgleda kad se montira, mislim kakvi su ti podrivači, valjda su nakošeni kad je i nosač nakošen,
pa ako gdje slučajno naletim na njih da ih mogu kupiti
 
R

ROKI

Guest
Zamisli metalni šiljak fi 30-40 mm(otprilike, možda i deblji) koji se drži sa nosačem za brazdu i gleda špicem u pravcu oranja. Stoji paralelno sa brazdom tj. sa pravcem oranja.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Dakle ako veliš fi znači okruglu cijev koja je savijena u pravcu oranja, mislim znam kako izgledaju tijela od podrivača samo me zanima da li mogu ista takva metnuti gore na te nosače.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
moj lemken opal 90

i334175_P1010642.JPG


i334176_P1010645.JPG
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Nisam znao kud da stavim pa ču ovdje u Lemken-pošto smatram da ima jačih u ovoj tematici-prema dolje slikama dal da mijenjam lemeše i pete il da dovarim, il da pete samo zaokrenem...! pItam jer ne znam kako to izgleda kod orig. LEMKEN OPAL90!
Unaprijed zahvaljujem na komentarima!
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Meni to izgleda potrošeno i s jedne i druge strane!???
Ako stavljam nove dijelove jel bolje original(ako ima) ili ima i kvalitetnih zamjenskih, itd.,...
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
ej ko mi je sliku zbrisal, evo ih ponovo;

i334553_P1010642.JPG


i334176_P1010645.JPG


treču brazdu nemam jer kad sam gu kupovao mije je ni bilo kao ni crtala koje sam sam izradio

Pajdo kod mene vidiš kak izgledaju "ko novi" mada se na tvojim slikama baš ne vidi najbolje.
moja preporuka ti je da kupiš original mada su skupli, ak imaš blizu kojeg dilera koji prodaje Prillingerove
djelove kod mene je bio jedan ali je zatvorio, tam je kolega kupil špicu i lemeš sa šarafima za nešto manje
300 kuna. prošle godine mi je zastupnik lemkena rekao za standardni lemeš (bez špice) oko 30 eu, a poboljšani
50 eu
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
marko hurlimann xa86 kaže:
Isto med boljim plugovima:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Marko ja sam kupio ovakav lemken plug s tri glave -premetnjak kao na slici i to sam si uzo na sajmu u Gudovcu i mogu vam reći da je to stroj nad strojevima i s njim sam prezadovoljan tak fino radi da je milina gledati a i lagan je za vući vučem ga s džonijem od 110 KS i ide bez problema.
:lol:
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Je je lepi plug, neg jožek daj molim te stavi par slikica od te tvoje šupe ili ti nadstrešnice, izgleda interesantno
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
evo robi ali s malim zakašnjenjem "ko čeka dočeka"

i352409_P1010652.JPG


i352408_P1010651.JPG


te zanima kaj konkretno?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
sve sami i drvo i beton i željezo. na prijašnjim postovima se može vidjeti da sam bravar po struci
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Koliko su coli ti plugi i s čim ih vučeš?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
robi kaže:
Meni se takve građevine baš sviđaju.!!
to nam je bilo najidealnije rešenje pošto je prostor od kuružnjaka do ograde bio dosta konusni
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
jozek kaže:
ZJ kaže:
Koliko su coli ti plugi i s čim ih vučeš?
plug je 14 cola, a vučem ga MF 274S
Dupljak ili obični?
Jel' se teško vuče i kolika je dubina obično?
 
Na vrh