• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta
L

lovrenčić

Guest
Pozdrav forumašima :D Zainteresiran sam za kupnju polovnog pluga Lemken rešetkastog, tri brazde-okretači... Recite dali možda znate za kakav koji je na prodaju...jer dotični tražim bezuspješno već tri mjeseca :mrgreen: Također me zanimaju vaša iskustva i preporuke 8) Unaprijed hvala ;)
 
R

Rajtek

Guest
Znam ti ja za par komada. U lonjici kod Vrbovca i tamo oko Vrbovca. Sad nisam ti siguran za cijenu ali je tam negdje oko 2300€. Od kud si???
Ja sam prije jedno 2 mjeseca kupil Lemkena 3.br ravnjak, 13" za 700€, ja stalno kupujem kod tog čovjeka i mogu reč da uvijek ima puno strojeva, posebno plugova. Zove se Branko a broj ti je 098/674-610. Reci mu da ti je jedan Informatičar iz Martinske reko za njega. :D
Evo slike mojeg pluga.
Obrisan neispravan link.
 
L

lovrenčić

Guest
Rajtek kaže:
Znam ti ja za par komada. U lonjici kod Vrbovca i tamo oko Vrbovca. Sad nisam ti siguran za cijenu ali je tam negdje oko 2300€. Od kud si???
Ja sam prije jedno 21 mjeseca kupil Lemkena 3.br ravnjak, 13" za 700€, ja stalno kupujem kod tog čovjeka i mogu reč da uvijek ima puno strojeva, posebno plugova. Zove se Branko a broj ti je 098/674-610. Reci mu da ti je jedan Informatičar iz Martinske reko za njega. :D
Evo slike mojeg pluga.
Obrisan neispravan link.
Hvala puno... ;) ...zvat ču odmah Branka :D


btw.ja sam iz okolica Čakovca
 
R

Rajtek

Guest
Ja sam ti u nedjelju bil kod njega i baš su neki dečki tam iz tvoga kraja kupili regenta 3br okretača za 16200 kn. Može on i preijvoz srediti. Mislim da ti je 1€ po km u jednome smjeru. Evo sad mi bude javil čovijek za cijenu takvog pluga kaj ti tražiš isto blizu tog čovijeka.
 
L

lovrenčić

Guest
Rajtek kaže:
Ja sam ti u nedjelju bil kod njega i baš su neki dečki tam iz tvoga kraja kupili regenta 3br okretača za 16200 kn. Može on i preijvoz srediti. Mislim da ti je 1€ po km u jednome smjeru. Evo sad mi bude javil čovijek za cijenu takvog pluga kaj ti tražiš isto blizu tog čovijeka.
:D hvala puno :D
 
R

Rajtek

Guest
Evo sad mi je javil. Ima ti 2 kom. Lemken 3 br okretače, rešetkaste daske. Cijena 2300€
Čovijek ti se zove Stjepan Forgač i on ti je blizu te Lonjice(kraj Vrbovca), par km od Branka. Broj ti je 01/2724-147
Mislim da ti ga sad trenutno nema doma, otišel je u križevce, nazovi pa budeš vidil. Jesi Branka zval, jel ima on šta i koja je cijena???
 
L

lovrenčić

Guest
Rajtek kaže:
Evo sad mi je javil. Ima ti 2 kom. Lemken 3 br okretače, rešetkaste daske. Cijena 2300€
Čovijek ti se zove Stjepan Forgač i on ti je blizu te Lonjice(kraj Vrbovca), par km od Branka. Broj ti je 01/2724-147
Mislim da ti ga sad trenutno nema doma, otišel je u križevce, nazovi pa budeš vidil. Jesi Branka zval, jel ima on šta i koja je cijena???
evo sad sam zvav Branka i nema bas taj lemken i veli da su traženi ima druge marke . A sad cu nazvat Forgača pa ću vidjet . za sad zahvaljujem i cujemo se :lol:
 

Nino

Novi član
Tu od
24 Lis 2007
Poruka
7
Nino!!!
Pozdrav znalcima.
Posjedujem Lemken Opal 110. Savršeni plug. Orao sam i sa Olt-om, IMT-om, Regentom, Vogel&Nott-om, Landsbergom i Eberhardtom, ali najjjači od njih svih je definitivno Lemken. Mogu ga preporučiti svakom.
Pretplužnjaci idu i u nemulčiranu kukuruzovinu, ali obavezno crtala.
Stoga, pomozite!!!
Trebam crtala za njega (Opal 110), makar i bez tanjura, dakle samo ramu za crtala.
Hvala.........
 
G

gregan

Guest
Naš LEMKEN OPAL 110 :lol:

ymj-191020.jpg
 
R

ROKI

Guest
Jedan trobrazdni Lemken sa takvim daskama se prodaje u našem ataru, a jedan dvobrazdni takav je u Đeletovci.
 
B

branko

Guest
Ratarko kaže:
Auuu :shock: taj će poletiti kolika krila ima ;)


ako se ne varam taj bi trebal biti za ilovacu tj. teska tla, jer mu te dugacke daske jace naslanjaju brazdu pa se ne moze vracati.
 
K

krx pozega

Guest
Tako se i meni čini jer moj plug također ima duže daske pa kad uletim u lakšu zemlju frca zemlja na sve strane koliko ju daska baca...a u malo težoj zemlji ili zimskom oranju slaže brazdu da je to milina...malo je falilo da uzmem Eberhardta al izbor je pao na Kvernelanda baš zbog tih dasaka...naravno da nisu univerzalne al meni su se pokazale super...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Isuse, Bože, pa to je dulje nego Rajtek-ov trobrazdni ...
Kakav traktor treba za to vleći???

Mi ponekad oremo s 3x12" Eberhardtom i traktorom od samo 2.5 tone. Mislim da ovoga nebi ni digel :scratch
 
G

gregan

Guest
Da, ovi je za teška tla. Nije nam žao da smo uzeli ovoga. Oremo sa IMT 577 :p
 
R

ROKI

Guest
To ti je nosač za podrivač koji ide na plužno tijelo i podriva ispod dubine oranja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh