• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Leopard (Nova mehanika Kozarska Dubica)

Č

Čugi

Guest
Re: Plugovi Leopard

Hvala joka, šteta što nema pločicu....ako neko zna šta tačno piše na pločici, koja je oznaka modela i ime proizvođača (BNT ili Kozarska Dubica) jer su i jedni i drugi radili Leoparda, molio bih neka se javi!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Plugovi Leopard

eo ga još jedan.

DSC02531.jpg
 
L

Luka.

Guest
Re: Plugovi Leopard

Dečki jeli ovo leopard 12"cola niski klinres??
7208331e.jpg

i koliko bi vrijedio po vašoj procijeni?? hvala
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da li je i ovaj plug leopard????

trebao bi biti 14"......ovaj sam posudio, al bi i sebi htio tako nešto uzeti, pa svaka informacija dobro došla....


 
V

VOJVODJANIN

Guest
da li je i ovaj plug leopard????

trebao bi biti 14"......ovaj sam posudio, al bi i sebi htio tako nešto uzeti, pa svaka informacija dobro došla....



Mozda da razmislis o tri brazde, moze Ruja povuci dosta.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
može povući.....ovaj nosi bez problema, iako je loša godina po pitanju oranja.....a sa 3 brazde nebi mogao baš kako hoću, i bojim se da bi išao sporije, pa nebi dobro okretao zemlju, nego samo naslanjao brazdu na brazdu......u nekim idealnijim uvijetima bi išlo 3 brazde,al nemam novca da kupujem 2 pluga......

za 2x14 propisana snaga je 61-82ks......što bi značilo, da otprilike u svim uvjetima mora povući taj plug......

dok 3x12 zahtjeva 77-95ks

al to je sve na papiru, u praksi je ipak drugačije......
 
V

VOJVODJANIN

Guest
može povući.....ovaj nosi bez problema, iako je loša godina po pitanju oranja.....a sa 3 brazde nebi mogao baš kako hoću, i bojim se da bi išao sporije, pa nebi dobro okretao zemlju, nego samo naslanjao brazdu na brazdu......u nekim idealnijim uvijetima bi išlo 3 brazde,al nemam novca da kupujem 2 pluga......

za 2x14 propisana snaga je 61-82ks......što bi značilo, da otprilike u svim uvjetima mora povući taj plug......

dok 3x12 zahtjeva 77-95ks

al to je sve na papiru, u praksi je ipak drugačije......

Ako sam dobro video tvoj je MTZ 82, kod mene svi nose tri brazde cak i ove godine.A zemlja je slicna u Slavoniji i Vojvodini,ako je bas tesko skines jednu brazdu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
hm, neznam.....da MTZ 82

2300kn alkar 3x12......

mislim da je bolje uzeti lakši plug......jer manje opterečuje traktor....i duže će trajati.....ima tu puno stvari, jel?
 
V

VOJVODJANIN

Guest
hm, neznam.....da MTZ 82

2300kn alkar 3x12......

mislim da je bolje uzeti lakši plug......jer manje opterečuje traktor....i duže će trajati.....ima tu puno stvari, jel?

Ja nemam iskustva sa oranjem, kažem ono što sam video.Moj brat ima 82-ku i Wogela 3 brazde mislim da je 12" ore 100 kj godišnje bez problema.Opet Ti najbolje znaš šta ti treba i kako je sa finansijama.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
vukli su kod mene sa 82kom 3 brazde,al su se vukli ko puževi......a to za mene nije posao......još se dvoumim.......:rolleyess:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ako sam dobro video tvoj je MTZ 82, kod mene svi nose tri brazde cak i ove godine.A zemlja je slicna u Slavoniji i Vojvodini,ako je bas tesko skines jednu brazdu.

Vojvodina nije jedinstvena celina! Banat i Bačka ne znam da li imaju išta zajedničko osim geografske blizine. Nema šance da bi u Banatskoj teškoj, ritskoj crnici mogao Belarus 82.1 da ore sa trobrazdnim "leopardom", pre bi se raspao :lol:. Sa njim i 1025 prdi, eto, moj komšija se mučio po suvoj zemlji kao i ja sa vladimircom, s tim da je on mogao da prekači dvobrazdni, a ja od mog jednobrazdnog Leoparda drugi izbor nemam. Tek na primer 1221 vuče taj trobrazdni kao se slike sa lakoćom. Belarus 82.1 ili 820 ovde vuku 2x14'' i to opet Leopard u većini slučajeva sa crtalom i točkom. Ovde ide u glavnom 40 ks po plužnom telu za razliku od prave Vojvodine(Srem i Bačka) gde se dozvoljava i svega 30 ks po plužnom telu.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
evo jednog novog leoparda kojeg sam treo kupit ali nisam cijena je bili oko 2800KM i dobio bi povrat 20% i izaso bi oko cca 2000 al nazalost nisam ž



Uploaded with ImageShack.us
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
jako dobar plug....
ja imam takav s rešetkastim daskama 3 brazde a imam i onaj sa polu-okruklim glavama 2 brazde
 

Najnoviji postovi

Na vrh