• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pneumatska sijačica za žito

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
nemogu nigdje naci nista na forumu o ovim sijacicama..ozbiljno sam zainteresiran za takvo nesto ali kod nas nema puno tih strojeva pa me zanima el ima tko kakvu ili je radio sa njom,koji princip rad ima neke slike tog sistema ma bilo sta..znam da ih ima po kobinatima al ovako kod manjih poljoprivrednika nema,bar kod nas..hvala na bilo kakvoj informaciji:drink:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Re: pneumatska sijacica za zito

Znam ja za jednu Accord, ali nema koš za sjeme na sebi, nego ti je u dva
dijela. Koš kačiš naprijed na hidraulik, a ovo otraga na traktor ili rotodrljaču.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: pneumatska sijacica za zito

sistem rada nadtlakom
evo moje kverneland accord dt6
14082013650.jpg
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Re: pneumatska sijacica za zito

e Bole takvo nesto bas i gledam.daj mi reci dali bi bilo moguce od te 6metarske napraviti od tri metra.mislim izvedivo je samo me zanima dali bi bila pumpa za pritisak bila prejaka za polovicu sistema??ili to nema nikakve veze?jos nesto daj reci sta sijes osim psenice,repice i tih stvari?el moze sijat ljulj,grasak,soju?i dali sjeme moze biti domace?odnosno iz kombajna neocisceno?zbog stopanja..:confused::confused:znam da imam sto pitanja ali to je nesto novo za mene,jedino vidim da ti imas diskove a ova accordova sto bi je uzeo ima lule.uglavom vuce se do polja..oprosti sto te davim ali pomozi covjece :drink:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: pneumatska sijacica za zito

Pa moguce je al jednostavnije kupis od 3m :(rofl):
ima mi kolega za prodat oltovu etu 32 4m 6 godina stara ako si zainteresiran mogu ga pitat koliko trazi ..... turbina ti je ista i na 2 m i 9 metarskoj sijačici takoda to nesmeta, a od ovoga svega nisam nista sijao osim soje to sije bez brige domace sjeme neocisceno sijes isto bez brige da ce se zastopat jer sve ispiri van, ja sam prezadovaoljan sa sijačicom precizna u gram
evo ovo pise nanjoj da moze sijat
DSC03378.jpg

DSC03380.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: pneumatska sijacica za zito

Čekaj malo kaj sa tim možeš sijati i kuruzu?:confused:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Re: pneumatska sijacica za zito

hvala ti Bole pomogao si mi do neba.znaci veliš dobra stvar a vidim da može sijati dosta toga pa čak i kokuruz..:(y)::icon_thumright:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: pneumatska sijacica za zito

ni problem ak trebas još kaj javi, pa piše da moze sijat i kukuruza ja nisam probo jer nije bilo potrebe sijem snjom samo pšenicu, repicu, evo i sad rauolu
 

Najnoviji postovi

Na vrh