• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poboljšivači tla, biološki stimulatori ....

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
PetullaRZ, može li taj trifender da suzbija bolest uvenuća paprike.
Suzbija sve gljive u tlu pa tako i sva "venuća" Fusarium,Verticilium i Pythium i ne treba ga se odmah potrošiti, ostatak dobro zatvoriti(vrećice sa "patentom") i staviti na hladno(10°C), suho i tamno mjesto, sa naglaskom suho(da se nebi gljive aktivirale). Evo ja mogu iz iskustva reći da je Trifender djelotvoran, jer štetne gljive u tlu je sveo na minimum a najtvrdokornija gljiva je Phytophthora, tako da ću ga morati i dalje primjenjivati u jednom plasteniku. Osim toga postoji uvijek mogućnost da se štetna gljiva prenese u tlo preko prijesadnica, zato oprez za one koji kupuju prijesad.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
www.zki.hr i to je to !

bobostar; hvala na obavještenju, samo mi malo škripi ono što nije baš preporučljivo kroz sistem kpk, ameni baš to odgovara. I ona zabrana unošenja fungicida u tlo poslije primjene trifendera, dali to znači da kroz sistem kpk. nesmijem pustiti Aktaru. POZ.!
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Suzbija sve gljive u tlu pa tako i sva "venuća" Fusarium,Verticilium i Pythium i ne treba ga se odmah potrošiti, ostatak dobro zatvoriti(vrećice sa "patentom") i staviti na hladno(10°C), suho i tamno mjesto, sa naglaskom suho(da se nebi gljive aktivirale). Evo ja mogu iz iskustva reći da je Trifender djelotvoran, jer štetne gljive u tlu je sveo na minimum a najtvrdokornija gljiva je Phytophthora, tako da ću ga morati i dalje primjenjivati u jednom plasteniku. Osim toga postoji uvijek mogućnost da se štetna gljiva prenese u tlo preko prijesadnica, zato oprez za one koji kupuju prijesad.


PetullaRZ, hvala na odgovoru, reci mi dali je ko probao trifender kroz sistem kpk.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
PetullaRZ, hvala na odgovoru, reci mi dali je ko probao trifender kroz sistem kpk.

Nije preporučljivo jer zaštopava sistem a ti možeš koristiti Actaru samo nikako botriticide i ostale fungicide koje suzbijaju štetne gljive jer bi uništile i gljivu Trichodermu. Moraš se odlučiti kemija ili priroda, i ja sam bio u toj dilemi prije tri godine: proizvodnja salate u plastenicima u periodu berbe pred Božić i Novu godinu.Taj period je najriskantniji zbog sclerotinie i bothritisa. Odlučio sam se za kombinaciju trifendera i kemije na način da sam trifender unio u tlo 15-ak dana prije sadnje, te prskanje bothriticidom kada je salata pokrila tlo (15 dana prije berbe). Bitno je da kemijsko sredstvo ne dođe u tlo. Kako ja koristim foliju mala je mogućnost. Sclerotiniu sam totalno suzbio a bothritis je gljiva koja ne boravi u tlu te je najopasnija bolest u povrću i bez agrotehničkih mjera i kemije nemožeš je suzbiti.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nije preporučljivo jer zaštopava sistem a ti možeš koristiti Actaru samo nikako botriticide i ostale fungicide koje suzbijaju štetne gljive jer bi uništile i gljivu Trichodermu. Moraš se odlučiti kemija ili priroda, i ja sam bio u toj dilemi prije tri godine: proizvodnja salate u plastenicima u periodu berbe pred Božić i Novu godinu.Taj period je najriskantniji zbog sclerotinie i bothritisa. Odlučio sam se za kombinaciju trifendera i kemije na način da sam trifender unio u tlo 15-ak dana prije sadnje, te prskanje bothriticidom kada je salata pokrila tlo (15 dana prije berbe). Bitno je da kemijsko sredstvo ne dođe u tlo. Kako ja koristim foliju mala je mogućnost. Sclerotiniu sam totalno suzbio a bothritis je gljiva koja ne boravi u tlu te je najopasnija bolest u povrću i bez agrotehničkih mjera i kemije nemožeš je suzbiti.

Evo danas sam razgovarao sa jednim proizvođačem koi je koristio trifender kroz sistem kpk. Kod njega se bilo pojavilo uvenuće paprike i on je to riješio kroz sistem kpk. i nedavno posle toga je koristio Aktaru isto kroz sistem kpk. I on mi je preporučio primjenu trifendera prskalicom, a kroz sistem samo ako nemogu drugačije. Reci mi dali se primjenom trifendera mogu izbjeći neke zaštite od bolesti ili se i dalje prska uobičajeno. Poz!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Evo danas sam razgovarao sa jednim proizvođačem koi je koristio trifender kroz sistem kpk. Kod njega se bilo pojavilo uvenuće paprike i on je to riješio kroz sistem kpk. i nedavno posle toga je koristio Aktaru isto kroz sistem kpk. I on mi je preporučio primjenu trifendera prskalicom, a kroz sistem samo ako nemogu drugačije. Reci mi dali se primjenom trifendera mogu izbjeći neke zaštite od bolesti ili se i dalje prska uobičajeno. Poz!

Sve što se širi zrakom;plamenjače, botritis,pepelnice, alternarie Trifender nemože suzbiti i tu moraš pratiti, kada se stvore uvjeti za razvoj tih bolesti pravovremeno reagirati sa prihvatljivim fungicidima.
Ova informacija o upotrebi Trifendera kroz sistem kpk je super a pogotovo da je djelotvorno.
 
S

salel

Guest
i ja sam koristio kroz kpk. samo sam poslije toga malo više pustio vode da se ispere i nisam imao problema.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo kopka me već duže vrijeme pa sam odlučio otvoriti ovo poglavlje. Naime bombardirani smo raznim poboljšivačima tla, stimulatorima rasta itd, itd. Mislim na Trifender, Thiofer, Drin , Hungavit, Polyamin, Protifert, Megafol...i slično.
Naime od toga sam koristio i Drin, protifert, polyamin, i mogu reći da nisam vidio nikakvih poboljšanja u odnosu ........

Možeš li navesti cijene navedenih biostimulatora?
Naime, jedna od važnijih stavaka kod izbora biostimulatora je i cijena, pa mislim da je i to važana podatak (Petulla je naveo cijene za Goemar, Thiofer i Hungavit).
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Možeš li navesti cijene navedenih biostimulatora?
Naime, jedna od važnijih stavaka kod izbora biostimulatora je i cijena, pa mislim da je i to važana podatak (Petulla je naveo cijene za Goemar, Thiofer i Hungavit).

Kako sam čuo informacije trifender će biti u Bijeljini za nekih 7 dana po cijeni oko 50 km./1kg.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Možeš li navesti cijene navedenih biostimulatora?
Naime, jedna od važnijih stavaka kod izbora biostimulatora je i cijena, pa mislim da je i to važana podatak (Petulla je naveo cijene za Goemar, Thiofer i Hungavit).

Ja sam koristio Drin i Polyamin i zadovoljan sam sa obadva Polyamin 110kn Drin 210kn u Virovitici.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Polyamin kanister 10 litara 600 kn. A što se tiće trifnederove cijene u Bjeljini jes jeftino ba ;) VIše nego duplo povoljnije. Još kad sam vidio u Brčkom da cijena susptrata portgrond H u maloprodaji je jeftinija od Hrvatske uvoznikove cijene na paletne količine, e onda mi je bilo zlo.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Polyamin kanister 10 litara 600 kn. A što se tiće trifnederove cijene u Bjeljini jes jeftino ba ;) VIše nego duplo povoljnije. Još kad sam vidio u Brčkom da cijena susptrata portgrond H u maloprodaji je jeftinija od Hrvatske uvoznikove cijene na paletne količine, e onda mi je bilo zlo.
Koja je trenutno cijena Potground H supstrata u Eurobrodu?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ne 150km već oko 50 km/kg. Tako mi je rekao prodavac koi je naručio trifender ali ću provjeriti.

pa ajd,odma idem po to,jedna kila mi plati put a kamoli više.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Ne 150km već oko 50 km/kg. Tako mi je rekao prodavac koi je naručio trifender ali ću provjeriti.

Treba obratiti pažnju na koncetraciju gljivice Trichoderme u 1 kg.U Trifenderu koji kod nas prodaje ZKI je konc. 2x1 000 000 000 kom/kg.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ne 150km već oko 50 km/kg. Tako mi je rekao prodavac koi je naručio trifender ali ću provjeriti.

Kada provjeriš možeš napisati koji je prodavač.
Pozdrav!
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Treba obratiti pažnju na koncetraciju gljivice Trichoderme u 1 kg.U Trifenderu koji kod nas prodaje ZKI je konc. 2x1 000 000 000 kom/kg.

Kad stugne provjeriću i cijenu i kocentraciju pa ću javiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh