• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poboljšivači tla, biološki stimulatori ....

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Treba obratiti pažnju na koncetraciju gljivice Trichoderme u 1 kg.U Trifenderu koji kod nas prodaje ZKI je konc. 2x1 000 000 000 kom/kg.

Koncentracija je 5x10 na 8. potenciju db/g.Molim te daj mi izračunaj da li je ta koncentracija slabija ili jača.Preporuka je 4 do 6 kg na 1 h, a za neke kulture 2 do 3 kg na 1 h.
Pozdrav!
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
100 eura=196km.

Ispada da je to povoljnije za duplo nego kod ZKI-a
Ništa, treba nekoga angažirati da dovozi trifender iz Bosne i to bude pravi biznis i za njega a i za nas!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bojim se ja da čim mu rapidno pada cijena da se u praksi nije baš najbolje pokazao, ali hajde.Nije problem uvesti, to nije ni gnojivo niti je pesticid.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ispada da je to povoljnije za duplo nego kod ZKI-a
Ništa, treba nekoga angažirati da dovozi trifender iz Bosne i to bude pravi biznis i za njega a i za nas!

pa kažem ja,ako je tako bit će halo Astetic čuj:D
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Bojim se ja da čim mu rapidno pada cijena da se u praksi nije baš najbolje pokazao, ali hajde.Nije problem uvesti, to nije ni gnojivo niti je pesticid.

mislim da nema tu šta nevaljati,čista priroda u pitanju,i prije da se počeo masovnije koristiti pa da cijena pada. uglavnom ako je tako,možda i kod nas padne u ZKI.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Bojim se ja da čim mu rapidno pada cijena da se u praksi nije baš najbolje pokazao, ali hajde.Nije problem uvesti, to nije ni gnojivo niti je pesticid.

Evo jedno pitanje koje nitko nije postavio zašto je to u pola cjene u bosni kad ga ni oni ni mi ne proizvodimo nego uvozimo a bosanci kao ni mi ne koristimo to toliko da bi pala cjena. Trgovačko pravilo je ako je velika potražnja cjena ide gore ako ga nitko neće cjena ide dolepa sad vidi šta je. Ja ću i pored cjene kupiti kod nas ako nevalja barem znam koga ću da davim.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Evo jedno pitanje koje nitko nije postavio zašto je to u pola cjene u bosni kad ga ni oni ni mi ne proizvodimo nego uvozimo a bosanci kao ni mi ne koristimo to toliko da bi pala cjena. Trgovačko pravilo je ako je velika potražnja cjena ide gore ako ga nitko neće cjena ide dolepa sad vidi šta je. Ja ću i pored cjene kupiti kod nas ako nevalja barem znam koga ću da davim.

E odlično, sada će ga koristiti i JOHABI pa ću znati druge godine šta ću ja da uradim. Ove godine imam THIOFER pa budemo izmijenili iskustva.
A da iskreno kažem kad sam prije par godina bio na predavanju za trifender meni je cijena (onda) od 600 Kn bila svemirska!!!
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
A duplo je slabiji ovaj bosanski tj. ima manje ovih gljivica.

Zapravo stvar je u tome da kad bi to stvarno sve funkcioniralo kako govore onda zapravo cijena niti nije bitna. Jer moje je razmišljanje npr. da je budući da se uvijek žalimo na cijene sjemenja, ipak je to u svemu najmanja stavka. Recimo za one sorte ili preparati koji mene zadovoljavaju nikad nisam razmišljao o cijeni. Ako se mene pita ja bih da prvo daju na probu džabe, e onda ću vjerovati onome što govore i onda cijena neće biti bitna.
pozz.

PS. baš me zanima tko je prebrojio te gljivice!?
 
Posljednje uređivanje:

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Koncentracija je 5x10 na 8. potenciju db/g.Molim te daj mi izračunaj da li je ta koncentracija slabija ili jača.Preporuka je 4 do 6 kg na 1 h, a za neke kulture 2 do 3 kg na 1 h.
Pozdrav!

Moje pitanje niste zapazili,a pogotovo SOONY-69 ili ako netko tko zna odgovor neka odgovori.Trifender sam kupio u Hungariji i nepiše na njemu broj glivica ali sam gore naveo koncentraciju i mislim da je to bitno raspraviti.Cijena mu je 3500ft, za 1 kg.Dok je kod nas 500,00 kn za 1 kg.Eto razlika u cijeni je ogromna pa stoga još jedanput velim da treba to razlučiti, i ako netko zna neka objavi.



pišem pismo tinta mi se proli, gdje je ona koja mene voli?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Moje pitanje niste zapazili,a pogotovo SOONY-69 ili ako netko tko zna odgovor neka odgovori.Trifender sam kupio u Hungariji i nepiše na njemu broj glivica ali sam gore naveo koncentraciju i mislim da je to bitno raspraviti.Cijena mu je 3500ft, za 1 kg.Dok je kod nas 500,00 kn za 1 kg.Eto razlika u cijeni je ogromna pa stoga još jedanput velim da treba to razlučiti, i ako netko zna neka objavi.



pišem pismo tinta mi se proli, gdje je ona koja mene voli?

znači oko 100 kuna,pa to sad već nije normalno nešto,neka caka mora postojati. treba čekati Petullu da se javi ili pitati u ZKI.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
znači oko 100 kuna,pa to sad već nije normalno nešto,neka caka mora postojati. treba čekati Petullu da se javi ili pitati u ZKI.


SOORY! Greška,3500ft pola kg!
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Polako sa cijenama dok ja to ne izvidim. Upitanju su izgleda manje količine koje preskaču uvoznu dozvolu. Poz!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Polako sa cijenama dok ja to ne izvidim. Upitanju su izgleda manje količine koje preskaču uvoznu dozvolu. Poz!

Ako je tako povoljno onda kupi sve pa se čujemo da li je to u hercegovini ili u srpskoj.
Pozdrav!
 
S

salel

Guest
u ZKI petsto kuna kilogram Trifendera.danas ću provjeriti koliko je u Hungariji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

salel

Guest
sad mi javio moj mađar za trifender.Pola kg 150 kn,znači kila tristo kuna što je dobra cijena jer mi donese do osijeka.Inače koliko znam on to dovozi iz pećuha od kvizde
 

Najnoviji postovi

Na vrh