• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poboljšivači tla, biološki stimulatori ....

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Sreća da ima sve više firmi na našem tržištu,pa će i cijene valjda padati,mada nekima nikad dosta...nije mi samo jasno zašto ima toliko uvoznika za Brill u Hrvatskoj,odnosno tko je od njih najjači i najjeftiniji?

Kod nas je Brill u maloprodaji 60,00kn za vreću 70l, a na palete 10% rabata.
Mi ga dobijemo preko zadruge 36,00kn+pdv. za vreću 70l a i ostali repromaterijal nam je puno jeftiniji od agro-trgovina u okruženju. Sve se nabavlja direktno od proizvođača ili uvoznika.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Čuo sam podatak da je cijena P.P.Thiofer 160km u BiH točnije u Ljubuškom. Bila jedna prezentacija i predavanje o Thioferu a cijena paprena nema šta.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
I u Virovitici,trgovina Brazda za ozbiljne proizvođaće BRIL 4 ili 5 43 Kn vreća.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
I u Virovitici,trgovina Brazda za ozbiljne proizvođaće BRIL 4 ili 5 43 Kn vreća.

Vidim da u Virovitici ima dobrih cijena, a pošto je klasman 70 litara? U ZG je 54Kn, a VŽ je 57Kn
Mogu iz iskustva reći da nekima marže prelaze i 40%, mislim i na ostali asortiman.
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Vidim da u Virovitici ima dobrih cijena, a pošto je klasman 70 litara? U ZG je 54Kn, a VŽ je 57Kn
Mogu iz iskustva reći da nekima marže prelaze i 40%, mislim i na ostali asortiman.
Ja Klasman ne kupujem već godinama,upravo zbog napuhanih cijena...
Prošle godine sam radio sa Tref supstratima,bio je 31,00kn plus PDV,a ove godine je poskupio na 34,00kn...što je još uvijek prihvatljiva cijena...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Vidim da u Virovitici ima dobrih cijena, a pošto je klasman 70 litara? U ZG je 54Kn, a VŽ je 57Kn
Mogu iz iskustva reći da nekima marže prelaze i 40%, mislim i na ostali asortiman.

Brill 4i5 košta na veliko 45,5 kuna i sve drugo nije točno klasman u kocki od 200 litara košta 103 kune to su cjene od 11,00sati. Tko nevjeruje evo mu broj pa nek provjeri i nauči. 033/725-034 Brazda Virovitica.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
I u Virovitici,trgovina Brazda za ozbiljne proizvođaće BRIL 4 ili 5 43 Kn vreća.

ja sam još daleko od velikog proizvođača al jesam ozbiljan:rolleyess: i ja ga dobijem po 30kn8).
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sviježa informacija o trifenderu koji se prodaje u RH je slijedeća:
3x10 na 6 znači 3 milijuna bakterija po gramu, što ispada da je ovaj što se prodaje u HR 16 x slabiji od bosanskog. Inaće u zemlji koja obiluje organskom materijom ima 2 milijarde u gramu. Samo kad se naruši kvalitet zemlje one umiru i potrebno ih je dopunjavati. Ostalo je na svakom pojedincu. Poz
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ja Klasman ne kupujem već godinama,upravo zbog napuhanih cijena...
Prošle godine sam radio sa Tref supstratima,bio je 31,00kn plus PDV,a ove godine je poskupio na 34,00kn...što je još uvijek prihvatljiva cijena...

Temptation gdje kupuješ Tref supstrate(34,00kn) i koliko je zapremnina vreće?
Hvala!
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Sviježa informacija o trifenderu koji se prodaje u RH je slijedeća:
3x10 na 6 znači 3 milijuna bakterija po gramu, što ispada da je ovaj što se prodaje u HR 16 x slabiji od bosanskog. Inaće u zemlji koja obiluje organskom materijom ima 2 milijarde u gramu. Samo kad se naruši kvalitet zemlje one umiru i potrebno ih je dopunjavati. Ostalo je na svakom pojedincu. Poz

Ne kužim te dobro pa bi stoga bilo dobro da se to razjasni.Moje je razmišljanje da će u budućnosti biti potrebno sve više koristit trifender,pa sam u par postova prije pokušao navesti likove na raspravu.
Bitno je razjasniti:
Trifender
-WG-Mađarska(700ft 1kg) 6x10 na 7 -aktivni sastojak 1%
-WP-Slovačka,Srbija....250,00 zl, 0,25 kg, 3x10 na 8 -aktivni sastojak 5%
-....- Hrvatska 500,00kn 1kg,..................?
-....-B i H (oko 200,00 kn 1kg)................?
Ima još više vrsta(B,F i dr.) zasad nije bitno.....izuzev za naputak da ima i takav da uništava Pauk.

Kontam, aj mi molim te nadopuni upitnike.
Pozdrav!

zajedno smo jači !
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
čujte ljudi,ajmo ovako. ako imate problema sa zemljom,odnosno sadite istu kulturu na istu površinu i ove godine,ili neku drugu kulturu koja podliže gljivičnim oboljenjima,onda treba kupiti Trifender sa većom koncentracijom gljivica ili obratno,kad već postoje opcije. ali cijene mi baš nekako nejdu tom logikom ali ajde,ima valjda neki razlog za to. pa jel nitko nije nazvao zastupnika kod nas pa pitao,ako nije,ja ću ovih dana,a možda i dođe do mene,već se najavio par puta ali nije stigao. uglavnom javim šta saznam.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Johabi nisam se uključivao u raspravu oko trifendera zato što mi je to nepoznato očekivao sam da se rasprava povede na osnovu činjenica a ne samo prazna naklapanja ali u potpunosti se slažem s tobom da se jednom napravi usporedba trifendera (zato što smatram da je to početak dobre rasprave) koji su nama dostupni pa da se svatko može odlučit za ono što njemu samom odgovara dali po financijama ili po analizi zemljišta koja bi trebala biti obavezna. Svi su skočili zbog cjene u mađarskoj a zaboravljaju da ono sto je jeftinije dosta često ispadne puno skuplje.
Pozdrav.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne kužim te dobro pa bi stoga bilo dobro da se to razjasni.Moje je razmišljanje da će u budućnosti biti potrebno sve više koristit trifender,pa sam u par postova prije pokušao navesti likove na raspravu.
Bitno je razjasniti:
Trifender
-WG-Mađarska(700ft 1kg) 6x10 na 7 -aktivni sastojak 1%
-WP-Slovačka,Srbija....250,00 zl, 0,25 kg, 3x10 na 8 -aktivni sastojak 5%
-....- Hrvatska 500,00kn 1kg,..................?
-....-B i H (oko 200,00 kn 1kg)................?
Ima još više vrsta(B,F i dr.) zasad nije bitno.....izuzev za naputak da ima i takav da uništava Pauk.

Kontam, aj mi molim te nadopuni upitnike.
Pozdrav!

zajedno smo jači !

Bih...... 5 x 10 na 8
HR........3 x 10 na 6
Znači razlika 160 puta je u RH slabiji, eto pogriješio sam nije 16 nego cca 160 :)
Ili su bakterije krepale ili ...
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Bih...... 5 x 10 na 8
HR........3 x 10 na 6
Znači razlika 160 puta je u RH slabiji, eto pogriješio sam nije 16 nego cca 160 :)
Ili su bakterije krepale ili ...

Bravo, Kontam!
Pod hitno trebam 2kg, tifendera iz B i H-a (tko mi može,kako ili gdje nabavit)
Još je bitno provjerit rok valjanosti istog.
Naime ja sam kupio trif.WG u Mađarskoj starost mu je bila 5mj., kod probe u roku odmah(mješanje sa vodom) isti je pokazivao vrenje(znakovi života), dok nakon 2mj. kasnije(prije 4 dana), nije bilo vrenja
Mišljenja sam da mu je rok trajanja prošao i da neće biti efekta.
Pozdrav!
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Bravo, Kontam!
Pod hitno trebam 2kg, tifendera iz B i H-a (tko mi može,kako ili gdje nabavit)
Još je bitno provjerit rok valjanosti istog.
Naime ja sam kupio trif.WG u Mađarskoj starost mu je bila 5mj., kod probe u roku odmah(mješanje sa vodom) isti je pokazivao vrenje(znakovi života), dok nakon 2mj. kasnije(prije 4 dana), nije bilo vrenja
Mišljenja sam da mu je rok trajanja prošao i da neće biti efekta.
Pozdrav!

Za trifender piše da se nakon otvaranja treba iskoristiti cijelo pakiranje jer inače za par dana bakterije pokrepaju (www.zki.hr) i treba ga čuvati na hladnome.

Evo danas bio kod susjeda 0,5 kg 3135ft, odnosno 90 kn. 5x10na8

Joža, ak ti je sila mogu ti dati kilu jer meni treba tek za mjesec dana.
 

Prilozi

  • trif.jpg
    trif.jpg
    33.7 KB · Pregleda: 206
Posljednje uređivanje:

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Za trifender piše da se nakon otvaranja treba iskoristiti cijelo pakiranje jer inače za par dana bakterije pokrepaju (www.zki.hr) i treba ga čuvati na hladnome.

Evo danas bio kod susjeda 0,5 kg 3135ft, odnosno 90 kn. 5x10na8

Joža, ak ti je sila mogu ti dati kilu jer meni treba tek za mjesec dana.

Predrag zahvaljujem ti na dobrodušnoj ponudi, međutim ako si ga kupio kod farmera u hungariji ne hvala.Dobro mi je poznato da je taj njegov star 1god.(provjereno).Moji su bili pak. po pola kg i original zatvoreni.
Pozdrav!
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo još malo priče o Trifenderu.
Proizvođač/Izvoznik je tvrtka AgraNova (Njemačka/Austrija) i na njihovim stranicama postoji samo jedan Trifender i to Trifender WP (prah).
Naravno tu su i cijene (donji link), jedino se nigdje ne navode koncentracije gljivica (po onome što piše ne radi se o bakterijskom gnojivu, već gnojivu na bazi gljiva Trichoderma asperellum).
Evo cijena:


I sada najbolje; cijena bez poreza je 74 EUR/kg.
E sada, što je to u Bosni po 200,00 kn kg/lit.. Pa ako je u Austriji prodajna cijena 74 EUR, ne znam kojom to kemijom (ma mogu pretpostaviti, ali za sada ne spominjem; sliči mi na priču o "kvalitetnim" motornim uljima) prodajna cijena u Bosni može biti manja od 30 EUR. Pa ne može izvozna cijena biti 5 EUR. Hm?!?!
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Trgovac o kome sam vam pričao dobio je neki dan trifender. Uzeo je svega 10 kg. To je išlo preko njegovog prijatelja Mađara. Meni je obećao 1 kg po cijeni od 30 eura. Trifender je nabavio za sebe i za još 2-3 čovijeka Tako da trenutno nema viška. Kada sam ga pitao kako je trifender tako jeftin on mi je odgovorio da taj mađar ima neke jake veze. Poz.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
ZKI trifender, nabavio danas 3 kg. Iako sam već imao dogovreno s jednim kompićem s foruma odlazak u Mađarsku, ipak sam se odlučio za ovaj 5 puta skuplji, nadam se da je i 5 puta bolji :roll: Mora postojati neka kvaka za razliku u cijeni, a za prvi put nisam se usudio riskirati s ovim jeftinim, ali svakako budem probao i tog iz Mađarske pa da vidim jel ima razlike.

Koncentracija 3x10 na osmu grama

Deklaracija

http://i1120.photobucket.com/albums/l498/outlanderzg/Trifender.jpg

Za povećati pritisnuti CTRL i + (plus)
Za smanjiti pritisnuti CTRL i - (minus)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ZKI trifender, nabavio danas 3 kg. Iako sam već imao dogovreno s jednim kompićem s foruma odlazak u Mađarsku, ipak sam se odlučio za ovaj 5 puta skuplji, nadam se da je i 5 puta bolji :roll: Mora postojati neka kvaka za razliku u cijeni, a za prvi put nisam se usudio riskirati s ovim jeftinim, ali svakako budem probao i tog iz Mađarske pa da vidim jel ima razlike.

Koncentracija 3x10 na osmu grama

Deklaracija

http://i1120.photobucket.com/albums/l498/outlanderzg/Trifender.jpg

Za povećati pritisnuti CTRL i + (plus)
Za smanjiti pritisnuti CTRL i - (minus)
a kako misliš vidjeti dali će biti razlike?
 

Najnoviji postovi

Na vrh