• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pocetnica: Ursus 335/355 vs IMT 539/533

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

branko

Guest
Bobo kaže:
I, kad smo vec kod ursusa i njihovih modela, postoji C-355, C-355P (Perkins), C-355D (deutz), C-355M (zaboravio sam koji motor ima)...

Oznaka 3P se nalazi na ursusu C-330 3p, koja oznacava perkins motor na tom traktoru...


c-355d i c-355p su prototipi i nisu usli u serijsku proizvodnju, 355m slovo m oznacava modifikaciju , malo su drukciji prijenosni omjeri u getribi, pa je taj model sporiji od obicnog. oznaka 3p se nalazi i na 360 modelu http://www.wikipedia.edu.pl/pl/wiki/Ursus_C-360-3P.html za ovaj mali neznam jer me taj nije nikad zanimal pa nisam skupljao podatke o njemu.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
gospodo mislim da brkate pojmove kako usporedjivati ursusa 355 sa 42ili 47ks i 539 sa 39ks
 
B

Bobo

Guest
Normalno da se brkaju pojmovi s takvom usporedbom, no Smiljan ih usporedjuje po cijeni, pa ga zanima sto fali ursusu, kad je tako jeftin...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Normalno da se brkaju pojmovi s takvom usporedbom, no Smiljan ih usporedjuje po cijeni, pa ga zanima sto fali ursusu, kad je tako jeftin...
Tocno.
 
R

ROKI

Guest
549 je širok 160-162 cm (ovisi kakvu šaru ima guma) sa gumama 12,4-28, a 539 je za dlaku uži jer ima gume 11,2-28. Mjerio sam punčev Ursus 355 i sa gumama 14,9-28 je širok oko 175 cm. Nema Ursusa sa Deutz-ovim motorom. Ursus 330 3p nepostoji nego je to 360 3p, na 330 je motor sa dva klipa kao i 335. Jel tko zna dali na C-360 paše neki jači motor od Zetora? Mislim što se tiče zvona, spojničke, koljevke. To bi bio stroj i pol sa motorom od cca 60-ak konja ili malo više!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
ROKI kaže:
549 je širok 160-162 cm (ovisi kakvu šaru ima guma) sa gumama 12,4-28, a 539 je za dlaku uži jer ima gume 11,2-28. Mjerio sam punčev Ursus 355 i sa gumama 14,9-28 je širok oko 175 cm.

E sad, jel ja to krivo citam ali sto mu dodje ovo Wheelbase: 84 inches [213 cm] na Obrisan neispravan link.
Razmak medju kotacima ili osovinama? (mozda blesavo pitanje, ali sto mogu ne znam pa pitam :oops: )

Za 549 podatak je Wheelbase: 78.3 inches [198 cm]
 
R

ROKI

Guest
To ti je moj bajice medjuosovinski razmak, a ne razmak kotača, a širina kotača je opet treći par opanaka. ;)
 
B

Bobo

Guest
Ursus 355 s deutz motorom, ali kako Branko kaze, prototip... Zato i ti kazes da ne postoji, ali ja kazem da taj prototip postoji:

Obrisan neispravan link.

Ursus 330 3P kazes da ne postoji, a ja ti kazem da postoji, vjerovatno takodjer prototip, ali su u tom smijeru razmisljali:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Slike, dakako, uzete sa stranice Obrisan neispravan link.
 
B

branko

Guest
ROKI kaže:
549 je širok 160-162 cm (ovisi kakvu šaru ima guma) sa gumama 12,4-28, a 539 je za dlaku uži jer ima gume 11,2-28. Mjerio sam punčev Ursus 355 i sa gumama 14,9-28 je širok oko 175 cm. Nema Ursusa sa Deutz-ovim motorom. Ursus 330 3p nepostoji nego je to 360 3p, na 330 je motor sa dva klipa kao i 335. Jel tko zna dali na C-360 paše neki jači motor od Zetora? Mislim što se tiče zvona, spojničke, koljevke. To bi bio stroj i pol sa motorom od cca 60-ak konja ili malo više!


kako sam ja pronasao podatke trebao bi pasati motor od zetora 6711 (od 59 do 65 ks ovisno o godini proizvodnje) jer od njega poljaci stavljaju prednji pogon na c-360 tj. ne od njega vec 6745. motori su isti samo je veci promjer cilindra ali neznam da li je razllika samo u unutarnjem promjeru pikse ili je komplet piksa veca, jer ako je samo unutarnji promjer veci onda nema ni potrebe za mijenjanjem cijelog motora vec samo mijenjanje piksi i klipova. isto tako po podacima i 6211 (59 odnosno 61 ks ovisno o god. proizvodnje) te 7211(66 ks) imaju isti motor samo za to nemam nikakve druge potvrde . sto se tice ovog oko promjera piksi znam na primjer da je na 533 je moguce staviti klipove od 539 (razlika je u promjeru 2,5 mm) i to da se bruse pikse na tu dimenziju ali koliko sam cuo one koji su to napravili ti motori su dosta kratkog vijeka jer materijal je samo povrsinski poboljsavan dok je u unutrasnjosti premekan pa se brzo trosi.
 
Z

zrine892

Guest
e ljudi neka mi se javi kad bude ursus 335 vukao 120 meteri kukuruza....meni su oči isplazile kad sam ga vidio.....i to obrani kukuruz preko cijele mekane njive....kod mene nema sta imt 533 ili 539....a ursus...pokida ih.......barem je u ispravnom stanju.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted:
 
R

ROKI

Guest
Prototip postoji i to je sve. Nisu išli dalje u proizvodnju. Ja sam vozio prototip Tome Vinkovića TV-835 i taj je jedan jedini Tomo Vinković 35 ks jer se tvornica zatvorila i od tad se prave nakon dosta vremena, al pod drugim imenom. Tip kraj Krapine ga je uspio kupiti preko veze.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
zrine892 kaže:
e ljudi neka mi se javi kad bude ursus 335 vukao 120 meteri kukuruza....meni su oči isplazile kad sam ga vidio.....i to obrani kukuruz preko cijele mekane njive....kod mene nema sta imt 533 ili 539....a ursus...pokida ih.......barem je u ispravnom stanju.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted:
Zrine jesi li procitao moje pisanje gore o 360C
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
zast sam ja mislio da c-360 ima 60ks 47kw. A ono o 42ks je bilo u yugi, zbog uvoza i poreza davanja i ostalih pizd.. inace ih nebi vamo bilo. Bar sam ja tak cuo da je to tako samo napapiru a da su oni jaci nego sto pise. A i stari ima C-360 koji je ok, malo traljav hidraulik al odvojen sistem ima za kipu tak da. I da vuce 2x12coli visoki klirens, 2 ili 3 brzom. Spera neradi vec par godina (otkvaci im se u trubi). Traktor je jako okretan, daleko okretniji od 560 i sposobniji u šumi a to znam iz iskustva jer punac mi ima takvog i obicno ja njega slepam. A trosi ko upaljac naspram imt-ovih. A ono da iskacu iz brzine samo im se promijeni opruga i bolcn kod malih rucica (tam di se ukapca kardan, i prebacuje brze-spore) par kuna, jedino ako neiskustvo+brzo saltanje dovode no sigurnog mijesanja brzina, sto se da brzo i lako rijesit.
 
B

Bobo

Guest
Ovo sposobniji u sumi i okretniji od 560 se ne bih slozio...

Ursus je duzi od 560, dosta, i jako je spor, s obzirom na raspored brzina... rikverc je ubitacno spor bas na 355 i 360 ursusima... Ima kolega 355 i jako je s njim zadovoljan, ali oni su gledali da bi 560 uzeli, i to onaj iz prve serije nepregledni. To mi dosta govori... Ima jedan u ulici C-360 i s njim samo u sumu ide. Nikada prikljucak nisam vidio na tom traktoru, osim vitla. Prije rata je ofarban i jos uvijek je traktor kao novi. Zbilja ga covjek pazi...

No posto vidim da si vozio i jedan i drugi, vjerovat cu tebi na rijec, ali zasto onda u sumariji nisu vozili ursuse 360 umijesto IMT 560? ;)
 
B

branko

Guest
petar kaže:
zast sam ja mislio da c-360 ima 60ks 47kw. A ono o 42ks je bilo u yugi, zbog uvoza i poreza davanja i ostalih pizd.. inace ih nebi vamo bilo. Bar sam ja tak cuo da je to tako samo napapiru a da su oni jaci nego sto pise. A i stari ima C-360 koji je ok, malo traljav hidraulik al odvojen sistem ima za kipu tak da. I da vuce 2x12coli visoki klirens, 2 ili 3 brzom. Spera neradi vec par godina (otkvaci im se u trubi). Traktor je jako okretan, daleko okretniji od 560 i sposobniji u šumi a to znam iz iskustva jer punac mi ima takvog i obicno ja njega slepam. A trosi ko upaljac naspram imt-ovih. A ono da iskacu iz brzine samo im se promijeni opruga i bolcn kod malih rucica (tam di se ukapca kardan, i prebacuje brze-spore) par kuna, jedino ako neiskustvo+brzo saltanje dovode no sigurnog mijesanja brzina, sto se da brzo i lako rijesit.


ima ih i 52 konja ali to je maksimum sa ursusovim motorom tj. original bez kemijanja, a mozes gore ugraditi i dosta zetorovih motora i to su poljaci kolko sam jednom skuzio na jednom poljskom forumu dosta cesto radili kao i prednji pogon od zetora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
branko kaže:
petar kaže:
zast sam ja mislio da c-360 ima 60ks 47kw. A ono o 42ks je bilo u yugi, zbog uvoza i poreza davanja i ostalih pizd.. inace ih nebi vamo bilo. Bar sam ja tak cuo da je to tako samo napapiru a da su oni jaci nego sto pise. A i stari ima C-360 koji je ok, malo traljav hidraulik al odvojen sistem ima za kipu tak da. I da vuce 2x12coli visoki klirens, 2 ili 3 brzom. Spera neradi vec par godina (otkvaci im se u trubi). Traktor je jako okretan, daleko okretniji od 560 i sposobniji u šumi a to znam iz iskustva jer punac mi ima takvog i obicno ja njega slepam. A trosi ko upaljac naspram imt-ovih. A ono da iskacu iz brzine samo im se promijeni opruga i bolcn kod malih rucica (tam di se ukapca kardan, i prebacuje brze-spore) par kuna, jedino ako neiskustvo+brzo saltanje dovode no sigurnog mijesanja brzina, sto se da brzo i lako rijesit.


ima ih i 52 konja ali to je maksimum sa ursusovim motorom tj. original bez kemijanja, a mozes gore ugraditi i dosta zetorovih motora i to su poljaci kolko sam jednom skuzio na jednom poljskom forumu dosta cesto radili kao i prednji pogon od zetora.

Neznam koliko ima ks, no susjed je par puta posudil naš plug (2x14") i veli da ide al mu je žmeko. Mi oremo vrt istim plugom i Štore-om, i ide. Istina i Bog polako. ali ide.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
2bobo Gle neznam 560 ima spor volan i jako velik kut okretanja(bar taj s mehanickim volanom). Tam di sa usro ide drugom il trećom 560 ide 3sporom, 1brzom jako teško a svi znamo da u pola brda dugog 300m nema saltanja. 560 nije los traktor robusniji je od ursusa ima sire gume bolji hidraulik al mi po brzini rada nije brzi od c-360. I 560 puno vise trosi. Ursus poore s 11l plavog 1jutro poslje jednorednog beraca a 560 s istim pugom treba 5 litara vise. Kazem ti na c360 neradi spera par godina i usumi samo malo na hidrauliku podignes prikolicu i nema da neide dok 560 nece ni sa sperom. I taj 560 mi djeluje nekako ljen, neznam al ide samo usporedba s c360 koji valja. Komsija ima ursusa i neki je ljen, neide dobro ore s jednom brazdom hidraulik sjeban. Tesko je nac c360 s malo sati i u dobrom stanju al ak ga se najde isplati se. Imam i malog 533 sa cca 1000h kupljen prij godinu s 600h prva liga traktorec samo kad naviknes na jaci jebeno ga vozit. Nerazumijem neke stavari prije njega smo imali isto malog 533 s oko 500 poslje generalke i mali je iso ko blesav. Znas kad nismo isli u sumu s usrusom dok je bilo suho stvarno ludnica kolko je mali mogo izvuc, cak je i moj did reko daj pa niste normalni sta radite s tim traktorom. Svaka cast srbima al za lagane poslove nema do malog 'ferca' to je traktor ko bicikli okretan. Imali su u sumariji i 558 koji je po men puno bolji 560. Samo sam izneo svoje dojmove o tom imt-u. Nist vise bez ljunje bobo.
2zj: mislim da mu je puno 14x2 brazde bar ovdje na nasim zemljama gdje na parceli od 3jutra imas 15 vrsti zemlje od tog pola crvenke itd.. A nju moram ovisi kako kad al obicno 5spora, mal je brza od 1 a sporija od 2. Store mi je ok traktor kak si zadovoljan s njim?
 
B

Bobo

Guest
Nema nikakve ljutnje s moje strane...

Nisam nista radio s 360 u zivotu, tako da nisam "ovlasten" da pricam o tom traktoru... Ak okazes da je okretniji, ok, ali ja mislim da nije tako. Svatko ima prevo da misli sto hoce...

Ursusa kolega kupio 360. bavi se povrcem, tako da treba dosta duboko orati za kupus i to. 1x16" plug vuce da ni ne osjeti na 40cm dubine. isplatio mu se traktor vec prve godine. Imaju i oni zamjerku da je spor u rikverc, no kaze da se naviknes i da ide ko podmazano ; )
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Da to za rikverc je istina, trazi naviku, recimo ja kad orem nespustam gas, povucem rucni na nekih 1300okr i kad ides u rikverc ok je. Premda to trazi naviku, iz brzine u brzinu salta ok al s gasom ubacit iz lera u brzinu je nemoguca misija kao i saltanje iz 4 u 5 je gotovo nemoguce bez krcanja mjenjaca sa međugasom se ljepo salta (kvcilo-izbacit iz brzine-pustit kvacilo-dat gas-stisnit opet pa ubacit, da se razumijemo sto je međugas a ne samo dat gas između saltanja)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh