• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pocetnica: Ursus 335/355 vs IMT 539/533

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ako sam ja dobro shvatio Bobu, na Ursusu hidraulika ne radi ako se kardan ne vrti??? :scratch To znaci da kad ti npr. roto malcer natrci na gusti drac i ti stisnes kuplung da zaustavis kardan, hidraulika se spusta? Ili ako hoces dignuti uredjaj ne mozes zaustaviti kardan? Pa to je kao da vozis nezakocenu pusku iza sebe ...
To je nomoguce za raditi, naravno, ako sam ja dobro shvatio.....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Bobo kaže:
Ocito si vozio stari stari 560. ja sam s 10 godina vozio novi tip 560 traktora i savrseno sam vidio iz njega, i traktor je dosta okretan, Stariji tipovi 560 su imali problema bas zbog neokretnosti, a to je na novijim modelima ispravljeno...

Usput, 560 nije traktor za malu djecu.

Pa znam i ja da nije za malu djecu, nego sam ja to vozio dok smo bale kupili, znaš, ostali tovare, a najmlađi vozi, i nisam mogao puno skreniti, i je, to je onaj malo stariji, ima nisko sjedalo, i taj čovjek što je njegov traktor on isto teško vidi, bude nizak u njemu.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Smiljan kaže:
Ako sam ja dobro shvatio Bobu, na Ursusu hidraulika ne radi ako se kardan ne vrti??? :scratch To znaci da kad ti npr. roto malcer natrci na gusti drac i ti stisnes kuplung da zaustavis kardan, hidraulika se spusta? Ili ako hoces dignuti uredjaj ne mozes zaustaviti kardan? Pa to je kao da vozis nezakocenu pusku iza sebe ...
To je nomoguce za raditi, naravno, ako sam ja dobro shvatio.....

Ne, hidraulika se nespušta prilikom iskapčanja kardana.

I radi noramlno bez ukopčanog kardana, ljudi nečitaju uputstva pa ne znaju, očito je tako.
Digne se ručica ukapčanja kardana u najgornji položaj (iznad ukapčanja za pogon preko mjenjača) i traktor je u brzini a reduktor (brza-spora u neutralnom položaju) i sve najnormalnije radi. A prilikom transporta, isto funkcionira samo onda kardan ručica u brzima il sporima.
I nepadaju mu poluge hidraulika (bar na našem), znači ostavim tanjurače u zraku naveče i dođem ujutro panu maksimalno 5cm.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
petar kaže:
Smiljan kaže:
Ako sam ja dobro shvatio Bobu, na Ursusu hidraulika ne radi ako se kardan ne vrti??? :scratch To znaci da kad ti npr. roto malcer natrci na gusti drac i ti stisnes kuplung da zaustavis kardan, hidraulika se spusta? Ili ako hoces dignuti uredjaj ne mozes zaustaviti kardan? Pa to je kao da vozis nezakocenu pusku iza sebe ...
To je nomoguce za raditi, naravno, ako sam ja dobro shvatio.....

Ne, hidraulika se nespušta prilikom iskapčanja kardana.

I radi noramlno bez ukopčanog kardana, ljudi nečitaju uputstva pa ne znaju, očito je tako.
Digne se ručica ukapčanja kardana u najgornji položaj (iznad ukapčanja za pogon preko mjenjača) i traktor je u brzini a reduktor (brza-spora u neutralnom položaju) i sve najnormalnije radi. A prilikom transporta, isto funkcionira samo onda kardan ručica u brzima il sporima.
I nepadaju mu poluge hidraulika (bar na našem), znači ostavim tanjurače u zraku naveče i dođem ujutro panu maksimalno 5cm.

URSUS C355 IMA 2STEPENO KVAČILO, KAD DOPOLA STISNEŠ, IZBACI IZ BRZINE A HIDRAULIK RADI, A KAD DO KRAJA OBADVOJE NERADI.
 
B

Bobo

Guest
Sad mene nasli sudim praviti...

Kolega ima uputstva od traktora, i akd radi s sakupljacem sijena, ne moze podici hidraulik dok ja kardan ugasen, posto mu osovina kardana ide preko uljne pumpe...

Dakle, traktor je upaljen, mjenjac u leru, i stavis mu da podigne poluge hidraulika dok je kardan ugasen i nece. Kad upalis kardan, dize ih kao lud.

Tako svi 355 ursusi koje sam vidio i za koje znam da u mojoj blizoj okolici rade zemlju.

Molim da mi se dokaze suprotno nekim video uratkom ili slicno.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Jbt i kardan i hidraulik!!!!!!!!!!

Sada ću ja vama reć pravo, ja imam 355 i ja sam se uvjerio!!!!!

Kad kardan neradi ili u leru ili u brzini dok je kvačilo pušteno hidraulik NERADI, a to nije problem ako imaš dobre gumice od hidraulika, ali pošto su kod mene loše, kod mene popušta.


Evo vam dokaz rječima:
Ja kad sam vozio špricu, kardan je bio prikopčan, i isključen da ne vrti pumpu od šprice. Nisam ga htjeo skidati, jel sam išao kratko, oko 200 metara, ali sam morao polako, jel sam radio nešta, ja sam ga htjeo skinit ali tata nije dao...
I kod mene su gumice od hidraulika loše i popuštalo mi je, pa sam ja morao stati, uključit kardan, podič hidraulik i onda ga ponovno isključit, i nastavit vozit. i ako mi se bude dalo ja ču možda snimit i napravit video o tome, ali trenutno nije kod mene traktor,a kad budem imao priliku i ako se sjetim možda i bude...
najvjerojatnije ču možda za žetvu žita, onda ču nosit fotoaparat, ali samo ako se ja sjetim i budem imao volje...

I sad se više nemojte svađat, i pravit Bobu budalom kako on kaže!!!!
 
B

Bobo

Guest
Ja samo cekam neki "cvrst" dokaz da se na ursusu 355 moze podici hidraulik dok je kardan iskljucen...

Drugo me trenutno ne zanima ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ev, da sam vidio ovo prije snimio bih vam. Doduše na c-360 al to je isto. Pumpa se može ukopčat i preko mjenjača, tak da molim ljepo da nepričate kad neznate, a ti što imaš USRU probaj ovak:

Isključi kardan (al ga staviš ručicu u krajnji gornji položaj), raspored ide ovako od odozdo prema gore:

1. Kardan direkt na motor, pumpa uključena
2. Isključen kardan i pumpa
3. Kardan na mjenjač isključena pumpa
4. Isključen kardan, pumpa uključena preko mjenjača

Kad si stavio u ''4 položaj'' ručicu od kardana, na reduktoru brze-spore odaberi neutralan položaj, i stavi traktor u bilo koju brzinu, recimo u 3. I hidraulik mora radit. To je postupak kad oćeš dići nešto u mjestu, ali s ugašenim kardanom, stvar funkcionira i u transportu.

Ovo je puno lakše i brže pokazat i napravit, nego napisat. Inače kad si u transportu uvjek držiš ručicu od kardana u gornjem položaju i hidraulik će ti radit, a kardan neće.

Ev u subotu kosio i mogao sam snimit, roto kosilica, 5 diskova, diže ju na hidrauliku i na kipi (ima svoj cilindar), kardan spojen, a nevrte diskovi.

Ev bobo obećajem ti u subotu idem kući pa ću probat snimit i stavit ti u mail, ajd mi ga pošalji na pm ak hoćeš, pa stavi na YouTube. I možeš svima pokazat u tvom kraju kako se to radi.
 
B

Bobo

Guest
Petre, svaka cast, ja se ne kuzim u ursuse, ali svi koje sam vidio i pricao s vlasnicima, mi rekli da je nemoguce. kazem ti da moj kolega skida kardan svaki puta kad nesto radi s kardanom, da mu ne vrti u cesti...


Bas cu ga danas pitat, ak budem isao na selo, da probamo to s kardanom i reduktorom.

Kako god bilo, komplikacija je... 4 polozaja rucice kardana, pobogu :scratch

Kako su to lijepo napravili na 335, da je to cudo jedno.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
I mi mislili 15 godina da je to nemoguće, kad neke godine ja tovario s utovarivačem i slučajno idem podić i radi. Kasnije stari čuo da to stvarno radi, i da ja nisam nist diro, neg baš tak radi. Baš u nedjelju pričo s jednim iz sela, kad sam mu reko za to on meni kaže pa tak on stalno, jel kad radi s beračom trebao bi skidat kardan kad kipa i sl., a ovak netreba. Još dok sam bio klinjo vidio sam da neki lik kipa berač a neskida kardan i nisam nikako uspio skužit kako, do prije godinu-dvije.
 
B

Bobo

Guest
Kad smo vec kod beraca... Zar ne bi ursus trebao imati posebnu rucicu za upravljanje izvodom za kipanje? Znam da 335 to 100% ima, ali za 355/360 nisam siguran...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
nemora da skida kardan nego je fora da menjac ubaci u odredjenu brzinu mislim da u trecu zaboravio sam ali mnogi to neznaju
 
B

Bobo

Guest
Nije stvar u mjenjacu, nego u rucici kardana koja ima 4 polozaja... Sve je petar gore objasnio kako se radi...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Bobo kaže:
Kad smo vec kod beraca... Zar ne bi ursus trebao imati posebnu rucicu za upravljanje izvodom za kipanje? Znam da 335 to 100% ima, ali za 355/360 nisam siguran...

355/360 ima dvije ručice, jedna za hidraulik, druga za kipu.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Nije stvar u mjenjacu, nego u rucici kardana koja ima 4 polozaja... Sve je petar gore objasnio kako se radi...
brzoplet sam nisam procitao sorry
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Da, ima 2 izvoda za kipu, i posebu ručicu za njih.
I da, ovo s hidraulikom radi u svim brzinama, (u 1. najsporije, u 5. jako brzo) osim rikvercu.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
petar kaže:
Ev, da sam vidio ovo prije snimio bih vam. Doduše na c-360 al to je isto. Pumpa se može ukopčat i preko mjenjača, tak da molim ljepo da nepričate kad neznate, a ti što imaš USRU probaj ovak:

Isključi kardan (al ga staviš ručicu u krajnji gornji položaj), raspored ide ovako od odozdo prema gore:

1. Kardan direkt na motor, pumpa uključena
2. Isključen kardan i pumpa
3. Kardan na mjenjač isključena pumpa
4. Isključen kardan, pumpa uključena preko mjenjača

Kad si stavio u ''4 položaj'' ručicu od kardana, na reduktoru brze-spore odaberi neutralan položaj, i stavi traktor u bilo koju brzinu, recimo u 3. I hidraulik mora radit. To je postupak kad oćeš dići nešto u mjestu, ali s ugašenim kardanom, stvar funkcionira i u transportu.

Ovo je puno lakše i brže pokazat i napravit, nego napisat. Inače kad si u transportu uvjek držiš ručicu od kardana u gornjem položaju i hidraulik će ti radit, a kardan neće.

Ev u subotu kosio i mogao sam snimit, roto kosilica, 5 diskova, diže ju na hidrauliku i na kipi (ima svoj cilindar), kardan spojen, a nevrte diskovi.

Ev bobo obećajem ti u subotu idem kući pa ću probat snimit i stavit ti u mail, ajd mi ga pošalji na pm ak hoćeš, pa stavi na YouTube. I možeš svima pokazat u tvom kraju kako se to radi.



Petre obećao si u subotu staviti snimku :scratch
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ev poslano je bobi, pa kad stavi na jubito nek okači link.
Mislim da će se vidit što bi trebalo
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
Ev poslano je bobi, pa kad stavi na jubito nek okači link.
Mislim da će se vidit što bi trebalo


Primljeno i uploadano na youtube. Slika je malko losija posto je snimano mobitelom, no sve se vidi. Mjenjac je u 3. brzini, rucica kardana skroz gore, reduktor iskljucen... Petar je obecanje ispunio i ja sad imam dokaz da je to ipak moguce, a kad odem na selo, ima da im se svima hvalim i pravim pametan ;) 8)

[youtube:2zqld3c6]uMOAzseMjwU[/youtube:2zqld3c6]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh