• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pocetnica: Ursus 335/355 vs IMT 539/533

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Hmmm, medjugas se koristi samo pri saltanju u nizu brzinu, u vise medjugas nema ama bas nikakvog smisla.

Dva puta stiskati kvacilo bi se trebalo pri svakoj promjeni brzine na mehanickom, nesinhroniziranom mjenjacu, i ja tako saltam na 539 skroz od kako sam za taj sistem saznao. Naime, kad ga izbacis u ler, pogonska osovina mjenjaca uskladi brzinu vrtnje gonjene osovine i prebacivanje je vrlo lako. Kad se salta brzina nize, traktor se izbaci u ler, doda se gas da se gonjena osovina ubrza te se salta u nizu brzinu.

Nije da te nesto sad ucim, ali probaj tako, pa ces vidjeti da dzabe dodajes gas pri promjeni brzine prema gore ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
da la na ursusu trebas probat presaltat iz 4 u 5. Zivo sranje. Ferac se salta puno bolje, na ferkanu nemoras ni u nizu dat međugas naspram 4 u 5 na ursusu. Jedino samo mal krenit pa odma 5, nista puni gas, puno se cuje runjenje
 
B

Bobo

Guest
Ursus je kao i svaki istocni proizvod... Ne mozes stroj prilagoditi sebi, pa sebe moras prilagodjavati stroju... to je jednostavno, tako ;)

Poznam ljude koji imaju 355 i 360 i obojica kazu da su s traktorom super zadovoljni, pogotvo kad uzmu u obzir nabavnu cijenu...
 
S

seljaček

Guest
Mali ferko je zakon 533 ili 539 mal dosta jak okretan ma super.
 
K

kia

Guest
branko kaže:
Bobo kaže:
Uzmi u obzir da je to traktor od 55/60Ks koji radi sve sto mu das da radi.


tu si u krivu ursus c-355 ima 47 ks, a c-360 ima 52 ks.

ursus c-360 ima 40kw i to je to jer ga imam!!!!!!
 
B

branko

Guest
kia kaže:
branko kaže:
Bobo kaže:
Uzmi u obzir da je to traktor od 55/60Ks koji radi sve sto mu das da radi.


tu si u krivu ursus c-355 ima 47 ks, a c-360 ima 52 ks.

ursus c-360 ima 40kw i to je to jer ga imam!!!!!!


to ima tvoj ali ja ti nadjem masu koji nemaju 55 ks (tocnije 54,4) vec imaju originalnih 52, a opet ti mogu naci i one koji imaju 60 sto taj ursus nikad nije imal, to su oni koji registrirani bez papira na osnovu izjave. a taj tvoj vjerojatno ima zetorov motor z4001 za razliku od uobicajenog koji ima poljski motor s4003.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
zast sam ja mislio da c-360 ima 60ks 47kw. A ono o 42ks je bilo u yugi, zbog uvoza i poreza davanja i ostalih pizd.. inace ih nebi vamo bilo. Bar sam ja tak cuo da je to tako samo napapiru a da su oni jaci nego sto pise. A i stari ima C-360 koji je ok, malo traljav hidraulik al odvojen sistem ima za kipu tak da. I da vuce 2x12coli visoki klirens, 2 ili 3 brzom. Spera neradi vec par godina (otkvaci im se u trubi). Traktor je jako okretan, daleko okretniji od 560 i sposobniji u šumi a to znam iz iskustva jer punac mi ima takvog i obicno ja njega slepam. A trosi ko upaljac naspram imt-ovih. A ono da iskacu iz brzine samo im se promijeni opruga i bolcn kod malih rucica (tam di se ukapca kardan, i prebacuje brze-spore) par kuna, jedino ako neiskustvo+brzo saltanje dovode no sigurnog mijesanja brzina, sto se da brzo i lako rijesit.

kakav je problem sa hidraulikom???na mom ursusu radi normalno kad je upalit, ali akd je ugasit sam se spusti jel gume za učje to nevaljaju. što kažete da je okretan, to je prava istina!!!moj tata, punu ili praznu, kikindu koja je dugačka 4 metra okrene bez problema u našem malom dvorištu okrene u drugoj.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
[youtube:2lixl7dn]bp7TZm66__4[/youtube:2lixl7dn]
Ovo je moj URSUS C-355, ima oko 30-40 godina, neznam točno i nije skoro radjena generalka, ali ide fino, ne fino, odlicno, jedini je problem oni zupcanici na pogonu, ko ima tog ursusa vjerojatno zna. To kad se malo istrosi, cujem ga na jedan kilometar, ja zivim na pocetku ulice, i kad ide na njivu, ja ga cujem kad stane tamo di prelazi cestu zupanja-vinkovci.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
E svašta vi pričate, ali ima tu i istine, 355 je bolji od 539......
Ono za spori rikverc, to nije problem, navikneš se na to, a i zašto treba bit brz,nema potrebe po meni.
335 mi se baš i nesviđa, neznam zašto ali mi se nesviđa traktor nikako...
A što se tiče vučne sile kod 335, istina je što ima zbog težine vučnu silu, a da na traktor od 50 konja natrpaš 10 tona utega, đabe tebi to ako on nema snage... nisu oni traktori po 200 konja đabe teški, oni imaju puno kila jel su jaki.
Meni su 355/360 puno bolji od 533/539, oni su za manje poljoprivrednike, vrtove i tako, a 355/360, to je več za nešta malo bolje, bez uvrede onima koji imaju 533/539, nisu ni oni za bacit, ali eto, meni su bolji 355/360...
ajde živili...budite pozdravljeni. ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 
B

Bobo

Guest
Gledaj ovako...

Poznam vise ljudi koji posjeduju URSUS 355 traktore, i ne mogu ti rec da su nesto pretjerano s njima zadovoljni.


Jedan od primjera: Ljudi sade jako puno povrca, i prodaju trgovackim lancima i tako. Velika proizvodnja. posto nemaju potrebu za nekim velikim traktorom, prvih 10-ak godina sve radili s 539 i fino im islo. Kupili malo vise zemlje, a 539 je odmah ispocetka bio preslab da pogoni pumpu za navodnjavanje, pa je odluka pala na kupovinu malo veceg traktora koji ce s lakocom moci orati 40cm duboko 16" jednobraznjakom, raditi s 2m sjetvospremacem, te koji ce moci pokretati pupmu za zaljevanje bez muke.

Odluka pala na 355 i sad se jako jako kaju. Ore on bez problema, no nikako da odrzi konstantnu dubinu rada, neokretan da glava boli, prespor u rukverc ( DA, treba biti brzi u rikverc), tu i tamo zna iskociti iz brzine... Jedina pozitivna stvar je ta da ga u ler gasu lupe u 4. brzinu i ovaj okrece pumpu ko blesav cijelu noc, dok se 539 mucio.

355 je samo 3-4KS jaci, no zbog sporijeg mjenajca s vecim izborom brzina, te vecim gumama ( A samim time i vecom vucnom silom) ore bez problema s onim jednobraznjakom.

Nikako im ne ide u glavu koji IDIOT je zamisljao taj traktor da mu hidraulik ne radi, ako se kardan ne vrti?!? To nema nigdje osim na rakovici i na ursusu. Prejadno


Sve u svemu, za te novce boljeg traktora nema, ali su se s njim jako razocarali. Daleko od toga da je los, ali opet, ima puno mana.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Radi hidraulik bez da je upalit kardan. I ak je hidraulik neispravan onda će i svako normalan popzidit, al ak je ispravan ide kako oćeš. To govorim zato što imamo 360, rikverc je sporiji, što i nije neka mana pa daš gasa majku mu i ide, daleko bolje neg prebrz, pa da non stop moram u sporohodne čim vuče nešt teže. Moraš mu pazit na temperaturu i provjerit jel se popuštaju šarafi na trubama. Kočnice su kao na autu, sve u svemu ocjena dobar. I da, mi oremo s 2x12 plugom i ide super, 2.2m sjetvospremač, silira, kosi s roto (disk) kosom od 2.2m, a kad se uzme u obzir nazivna snaga to je super.

I bobo traktor je 200% okretniji od 560, 40% troši manje, i na nekim zetorima je slična stvar s hidraulikom.
 
B

Bobo

Guest
Da je 200% okretniji od 560, tu bi se mogli svadjat. Naravno da trosi manje 40%, kad je 15KS slabiji i laksi 500Kg, ak ne i vise...

Mislim da usporedba 360 560 nije u redu, jer u svakom pogledu 560 ursusa RASTAVI. Puno je tezi i to je traktor dosta jaci i tezi. S 360 bi se trebao usporedjivat 549, jer su tu po snazi, a sa 255 bih za usporedbu stavljao 540.

A sad pazi:
549 je okretniji 200% od 360
549 je brzi, dok je ursus u njivi puno jaci poradi vecih guma i veceg izbora brzina
549 je I. kategorija, dok je 360 II.
549 ima PUNO bolji hidraulik, koji nije ni za usporedbu s ursusovim
A sto se potrosnje tice, tu bi se i te kako dalo raspravljati
U tvom kraju moze i 549 orati s 2x12" plugom u 1 direktnoj bez problema. mogao bi cak i ja orati s takvim plugom, ali imam puno brda, pa je 2x10" bolji izbor


Za hidraulik nisam upucen, no svi ursusi 355 koje sam vidio moraju imati kardan upaljen da bi radili s hidraulikom. Kolega moj stalno skida kardan kad je u transportu s rasipacem, skupljacem sijena, silokombajnom... kad dodje do njive opet ga mora stavljat. Po meni ogroman minus...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
petar kaže:
I bobo traktor je 200% okretniji od 560, 40% troši manje, i na nekim zetorima je slična stvar s hidraulikom.

Ma 560 je jako neokretan traktor, jako malo može skreniti. Ja sam bio prisutan kod jednog čovjeka dok je radio sa njim, on neznam koliko puta mora ič napred-nazad da bi se okrenio na uvratama. I još mi se na njemu nesviđa to što je sjedalo jako nisko.
Ja sam imao priliku vozit njega sa 12 godina, iako sam ja dosta visok(najviši u razredu) ja sam večinom gledao kroz stakla sa strane, nisam vidio od haube, i tako kad sam skretao, ja sam skrenio dokle je moglo, mislio sam da može još, ja sam vukao kao budala(mislio sam da se mora jače) ali nije išlo. I onda sam ponovo vozio svog ursusa, ja sam moro 10 minuta sjedit u njemu da se priviknem, kod njega je sjedalo višlje pa mi je bilo jako čudno.
 
B

Bobo

Guest
Ocito si vozio stari stari 560. ja sam s 10 godina vozio novi tip 560 traktora i savrseno sam vidio iz njega, i traktor je dosta okretan, Stariji tipovi 560 su imali problema bas zbog neokretnosti, a to je na novijim modelima ispravljeno...

Usput, 560 nije traktor za malu djecu.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Bobo, u mom kraju 539 vuče 1 brazdu trećom sporom, nisam baš točno iz pleternice, i nemam 1 metar kvadratni zemlje da je ravna, ko ni 1 jutro da nema bar 4 tipa zemlje, tak da....
I 560 nemože napravit više posla od 360, a siliranje neć ni spominjat, ko ni košnju s roto kosom.
Ima šire gume neg ursus, al znam da u šumi nemože za njim. Niz brdo ga gura više nego malog 539, a krug okretanja je bokte 20m. Kočnice na 560 hidraulične nisu spomena vrijedne,....
A to što spominješ brzinu na cesti, kolko ide 560, nemoj molim te..
Često kod mene rade jedan pored drugog tak da..
Ko što si i reko nisu za usporedbu.
Ima i ursus mana...
Bez ljutnje bobo.
 
B

Bobo

Guest
Ne znam sto ljudi svi usporedjuju najstariji moguci 560 koji su vidjeli... U IMT-u su i oni sami uvidjeli da ne valja kako su oni zamislili, te su napravili niviju liniju, a ursus 360 nema sto kraj nejga traziti. 560 ce ga zaorat, ja dajem glavu na panj ako nece.

560 je definitivno brzi na cesti od ursusa.

nema nikakve ljutnje, ali kad sam s 560 radio i vozio ga po cesti, a sto se ursusa tice znam dosta ljudi koji s njim nisu zadovoljni i imaju ga samo zato jer nemaju novaca za nesto bolje.

Rad u sumi necu ni spominjat. Da je istina da je 360 bolji u sumi, zasto onda hrvatske sume imaju IMT 560 traktore? Cak su i prije godinu dvije narucili nove IMT-e, jer su njima prezadovoljni. Kocnicama na novijem 560 nista ne fali, dok ih onaj stari uopce nije imao, ak ocemo tako gledat.

ne volim kad ljudi usporedjuju neuspjelu seriju, a na onu koja ispravlja sve nedostatke se ne zele ni osvrtati...

jos jednom kazem, nikakve ljutnje nema u mojim komentarima, samo nezadovoljstvo kad netko misli da ima najbolji traktor na svijetu i ne da nkome da mu to ospori...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nisam reko najbolji na svijetu....
Ima i ursus mana, trube, drobi u prijenosu, hirdaulik, mjenjač,...
tak da, mislim da sam gledo realno, i je nova linija je daleko bolja od stare.
 
B

Bobo

Guest
Pa, eto... ne mozes mi reci da traktor od 47Ks moze biti bolji od traktora od 58KS. tu je 11ks razlike i mislim da ta dva traktora nisu ni za usporedbu.

kad gledas, Ursus 335 i 355 na trzistu polovnih imaju istu cijenu, pa ljudi radje kupuju 335, jer je traktor za svoju snagu predobri. Vucne sile koliko hoces, a vrlo okretni.

355 i 360 su nuzno zlo, i ljudima kojima ne smeta da im kardan stalno radi i da je spor u rikverc, taj je traktor dobar, ali kad sam ga jednom provozao, odmah sam vidio da ja na njemu na bih mogao raditi. Kod mene bi taj zaribao u dvije godine 100% ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nisi realan.
Imam 360 i ok je.
Kad nije zaribo dosad pod silokobajem i sličnim stvarima....
I naš ima 55ks
 
A

Ado

Guest
Nije loš nema šta ore dobro :D . Ovo što ore trobraznim plugom u ovom polju i Tomo Vinković od 30 Ks, ko šale bi poso odradio. Nije tvrda zemlja šta je tu problem 8) .- Uvezi ga u crvenicu zemlju sad u sedmom mjesecu pa da vidiš kako skače . Nemože ni "URSUS 335/355 niti " IMT 533/539" .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh