• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pocetnica: Ursus 335/355 vs IMT 539/533

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
BCS 405, 2.2m pitaj šta te interesira.

I šta, neće mi niko potvrdit ovo za hidrauliku i kardan, mislim stvarno, pa dajte se malo potrudite ljudi :lol:
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Evo ovako, radi djelomično ali možda nisam nešta dobro napravio, sad ispada da sam tenkre kad nije kak kažeš, na mjestu je sve kak kažeš, kardan ne vrti a hidraulika radi, probao sam i u transportu međutim ne diže hidraulik, možda je moja greška što sam probavao u rikvercu? :scratch :scratch :scratch
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Stvarno tenkre, sad gledam i lijepo piše da ne radi u rikvercu. sorry :oops: :oops: :oops:
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Evo isprobano, sve radi svaka čast majstore. :gitarist: :gitarist: :gitarist:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Je, i ja se napatio skidajući kardan poslje košnje, i slični radnji, ovo je puuunooo lakše jedna ručica gore i nema više izlaska i skidanja kardana. Pozz

edit: ak se slučajno okreće kardan, to ga ulje vrti i može se zaustavit rukom, nogom, a ak je kardan prikopčan nemože ga okrenut
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ali to može samo u mjestu, ali se može i napravit da i na točkove ima pogon, hidraulik.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
ursusc360 kaže:
Ali to može samo u mjestu, ali se može i napravit da i na točkove ima pogon, hidraulik.


Ne razumijem, o čemu ti to, pojasni malo! :shock:
 
B

Bobo

Guest
ursusc360 kaže:
Ali to može samo u mjestu, ali se može i napravit da i na točkove ima pogon, hidraulik.


Ovo nije samo za na mijestu. Ako ukljucis reduktor, traktor ce nakon otpustanja kvacila krenuti, ali ce hidraulik i dalje raditi...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
MAX kaže:
ursusc360 kaže:
Ali to može samo u mjestu, ali se može i napravit da i na točkove ima pogon, hidraulik.


Ne razumijem, o čemu ti to, pojasni malo! :shock:


Pa ovo na videu, to može samo u mjestu radit, a može se ako nešta na točkove hidraulik premjestiš, meni je to tata nešta objašnjavo ali nisam skužio...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Bobo kaže:
ursusc360 kaže:
Ali to može samo u mjestu, ali se može i napravit da i na točkove ima pogon, hidraulik.


Ovo nije samo za na mijestu. Ako ukljucis reduktor, traktor ce nakon otpustanja kvacila krenuti, ali ce hidraulik i dalje raditi...


ALi je to onda vjerojatno kada je hidraulik na točkove, to je meni tata nešta objašnjavo ali nisam skonto
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ursusc360 kaže:
Ali to može samo u mjestu, ali se može i napravit da i na točkove ima pogon, hidraulik.

Krivo ti je tata objasnio, ovo radi i u transportu, samo uključiš reduktor. A pumpa neradi kad je kardan ukopčan preko mjenjača. Neznam šta ti ima bit nejasno, osim ak nevoziš traktor pa...

I nije vjerovatno, neg je ovak kak sam napiso i dao dokaz. I max je reko da je sve ok kak sam napisao jer je čovjek probao. A ti ne nagađaj i ne prosipaj se neg upali traktor i probaj. I vrati se 1 stranicu pa dobro pročitaj, sve je napisano.

Ne postoji ''hidraulik na točkove'', nego ima samo opcija kardan upogonit preko mjenjača, a iznad toga je hidraulična pumpa preko mjenjača. Nema opcije kao na imt-u na točkove.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
joj ***** ti ursusa više, ja sam se skroz sada pogubio....
 
Z

zrine892

Guest
uhh..jebot"he...ja citam od prve stranice i pokusavam ovo shvatiti u vezi hidraulike..te vase pumpe na tim vasim pilama za drva rezanje..tri puta sam procitao cijelu stranicu i nista ne kuzim..na zalost video nemogu gledati..ali opet nema veze video..ali opet nista ne kontam..pihh ursus..meni ce neko kazati sta je rus..:) :)..ili sam glup ili stvarno nemogu shvatiti ili je tako komplicirano da nemozes shvatiti..uhh
 
B

Bobo

Guest
Kako mi se cini da na ursusu moras biti rodjen da ga zavolis... naravno govorim o ovim starijim tipovima 330, 335, 355, 360 i njima slicni ;)

Ima nekih svojih caka, ali tezinom nadoknadjuje malu snagu motora...
 
Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
Kako mi se cini da na ursusu moras biti rodjen da ga zavolis... naravno govorim o ovim starijim tipovima 330, 335, 355, 360 i njima slicni ;)

Ima nekih svojih caka, ali tezinom nadoknadjuje malu snagu motora...


sto manje znam o njima bolje mi je...bolje da nisam ni rekao da neznam o cemu se radi ... :mrgreen: :mrgreen: :blackeye
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
nije to sve ni tak loše, dapače ima i previše mogućnosti pa se ljudi pogube. Mislim da je slična stvar s rusima
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
petar kaže:
nije to sve ni tak loše, dapače ima i previše mogućnosti pa se ljudi pogube. Mislim da je slična stvar s rusima


Tako i ja mislim!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
nije to sve ni tak loše, dapače ima i previše mogućnosti pa se ljudi pogube. Mislim da je slična stvar s rusima


Ista stvar sa starim rusima... Stari tipovi su imali milijun rucica. To je bilo kao Alisa u zemlji cudesa kad u kabinu udjes ;) 8) Na novijim traktorima je to uvelike olaksano i mozes se snaci samo tako u njima. Zrine mi je jednom prilikom objasnjavao sto je koja rucica, i uopce nije nista komplicirano.

Na ursusu, pak... 4 polozaja rucice kardana a koliko sam upoznat da se radi o 540 brzini. jedina prednost toga sto preko mjenjaca ide kao lud. ne mogu mu bas naci nekih svijetlih tocaka, kao ni starom rusu. I jednom i drugom je islo u prilog sto su s relativno malim i slabim motorom imali OGROMNU vucnu silu i potezna svojstva nekog veceg traktora.

Noviji ursusi, kao i rusi jos uvijek obiluju rucicama u kabini, ali je to sad puno bolje i puno se lakse u njima snaci.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Istina bobo, samo što su novi ursusi sad preskupi pa...
Možda baš zbog tih ursusa me i privlače rusi jer treba tog dost ''otkrit'' :lol:
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
nepostoji jednostavnija hidraulika od rusa pumpa -razvodnik -cilindar i to je to nema regulacije vucne sile dubine opterecenja koliko je stavis toliko ce biti ili dizes ili spustas ili plivajuci polozaj , osim ako nesto ne propusta .i dosta dobra stvar je da je sve spolja i pumpa i razvodnik i cilindar i ventili i creva nema otvaranja kucista kao kod imt ursusa zetora mf jd ....jednostavno vidis sam gde propusta samo nove gumice i to je to. sem gumica drugo tu nema nista
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh