• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pocetnica: Ursus 335/355 vs IMT 539/533

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Vidim po oglasima polovnih da se dosta prodaju Ursusi C-335 ili 355 po relativno malim cijenama (cak i manje od 2000 Eura), rekao bih i manjim nego IMT. U cemu je kvaka da je Ursus jeftiniji polovni nego IMT? Teze odrzavanje, nema dijelova, nema majstora?
 
B

Bobo

Guest
Od ursusa 335 bjezi ko od crnog vraga, to je dosta los traktor, dva cilindra, 35 ks a tonu je tezi od 539. Vucna snaga je zbog tezine veca, no nije on 539 ni do koljena.

Ursus 355/360 je naprotiv vrlo dobar traktor, i za njega su dijelovi jeftini, ima ih, te je odrzavanje tog traktora vrlo jednostavno. Uzmi u obzir da je to traktor od 55/60Ks koji radi sve sto mu das da radi. Kolega sadi povrce na dosta velikoj povrsini i sve je s 539 obradjivao, no za kupus moras orati jako duboko, a 539 sa 16" plugom nije mogao dublje od 35cm, pa je dao svoje... Kupili su ursusa 355 koji taj isti plug tjera do gredelja pod zemlju bez da baci dim. Takodjer mu je ursus odlican izbor, jer ima 5 brzina kardana, tako da u 4 brzini tjera pumpu za vodu kojom natapa svoje njive brze nego 539 na iber gasu. Da ustedu u gorivu niti ne spominjem.

Jedine zemjerke na ursusu 355/360 je mjenjac koji s godinama sve cesce izbacuje iz brzina, te se na to treba pripaziti. Druga zamjerka je dosta spor rikverc, no to se za 2000€uopce ne uzima u obzir, posto dobijes vrlo jak radni stroj, koji ce te dugo godina sluziti...

Ursus 355 zaore svaki 539 i to doslovce ;) Ako ti treba toliko jak traktor, ursus je vrlo dobar izbor...
 
B

Bobo

Guest
Tako je, no on je pitao za usporedbu ursusa 335/355 sa 533/539...
 
R

Ratarko

Guest
Znam , zato sam i napisao koliko je jak taj traktor odnosno da nema usporedbe sa IMT 539 .
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
Uzmi u obzir da je to traktor od 55/60Ks koji radi sve sto mu das da radi.


tu si u krivu ursus c-355 ima 47 ks, a c-360 ima 52 ks.
 
B

Bobo

Guest
Hvala na ispravku, ja sam bio ubjedjen da im je konjaza po oznaci, no to ipak nije slucaj...

Znaci da je ursus 355 5samo za 1 ks jaci od mog 549?!? Odakle mu onda tolika "medvjedja" snaga?!?
 
B

Bobo

Guest
Nikako nije jaci, ima vecu vucnu silu jer je skoro pa tonu tezi od 539. Moj susjed ga ima i ore s njim sa 3x10" plugom, a traktor je oldtimer (preko 30 godina starosti) i imao je dvije generalke, muku muci s hidraulikom, nema sto nije mijenjao unutra, mijenjao je kompletno kuciste volana... Jednom prilikom sam vukao neku veliku kladu sa 539 i upao u mekano i vise niti naprijed niti nazad, on se naljutio, otisao po "medvjeda" zakacio i mene i kladu i izvukao... Velikim dijelom pomaze to sto je bio na suhom, i njegova tezina mu daje bolji grip, kao i 12.4 gume, no cinjenica je da sam ja zapao i da me on izvukao...

Covijek radi po selu ljudima zemlju s njihovim traktorima usluzno, i kaze da je 539 puno bolji od ursusa 335, samo mu je zao mijenjati ursusa... Stalno nesto sarafa po njemu, ali popravi za male pare i vozi dalje... Probao sam ga voziti, i kako sam sjeo na njega, tako sam i sisao... UZAS za voziti poslije 539... UZAS.
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
Hvala na ispravku, ja sam bio ubjedjen da im je konjaza po oznaci, no to ipak nije slucaj...

Znaci da je ursus 355 5samo za 1 ks jaci od mog 549?!? Odakle mu onda tolika "medvjedja" snaga?!?


oba ta ursusa su zapravo modificirani ursus c-4011 a koji je nastao u suradnji sa zetorom koji je isto tako imao 4011 model, ali i kasniji modeli zetora 4511 i 5511 imaju isti motor i transmisiju kao i ta dva ursusa. inace postojao je i model c-360 3p sa perkins motorom 45 ks, BTW da se i ja ispravim za c-355 postoje podaci i da ima 45 ks, mada sve koje sam ja gledao imaju 47 ks. sto se tice odrzavanja koliko sam cuo jednog u selu koji ima c-360 on je platio generalku (ali bez brusenja radilice) 1600 kn s poslom. posto ima mokre pikse prakticki u jednom danu svako malo spretiniji moze je sam napraviti. jedino sto im svi zamjeraju je da imaju dosta los materijal od kojih su zupcanici u getribi, pa vecina koja ih mijenja stavlja od ovih modela zetora koje sam gore spomenuo.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovako davno prije rata tetak je imao ursusa C360 i ujak je sa njime vukao tehnostrojku 10t. i prikolicu 3t sa povisenim stranicama pune sirovog kukuruza.traktor je isao bez ikakvih problema
 
R

ROKI

Guest
Moj punac ima rashodovanog Ursusa C-355 (radio je sa njim i ostao je za vrijeme rata u selu i srbi su ga rashodovali i ostavili u šumi) koji je žute i plave boje i taj traktor stoji na po zadnje avlije tek tako, za uspomenu. Na njegovoj pločici ispod volana piše da ima 42 ks i motor zapremine 3,12 l ako se nevaram. Ženin bratić iz istog sela kupi ove godine Ursus C-360 91. god. za 4000 eura. Traktor ima oko 500-600 rh i izgleda kao da je sad isteran iz tvornice! Totalno je u originalnom stanju, kao da je bio pod zvonom. Na njegovoj pločici piše da ima motor iste zapremine, ali umjesto 42 ks ima 47 ks. E sad ko je upravu neznam nego sam kažem šta sam pročitao. Taj traktor ima meh. volan koji je nevjerojatno lagan i sam traktor je dosta okretan. Orao sam sa njim sa IMT-ovim jednobrazdnim plugom i vuče ga na 14" 30-35 cm ko od šale. Svidja mi se, samo što mjenjač i diferencijal u vožnji drobe nemilo, a koji ima kabinu to je još gore zlo. I mana mu je lagan zadnji kraj, a široke gume (14,9-28) u odnosu na IMT-549.

Jedan moj radnik, opet, ima Ursusa C-335 i traktor je u odvratnom stanju kad se pogleda, ali on pegla sa 2x10" i baja ga dere non-stop pun gas. ;) Kaže da je zadovoljan sa njim i da ga nebi mijenjao. Sad sam mu dao stare zadnje gume sa mog 549 12,4-28 i stavit će ih na Ursusa umjesto 11,2-28. Oće, kaže, da ide brže jer u susjednom selu ga muči neki tip sa IMT-533 (otvoren do temelja i ima gume 12,4-28 i svake druge god. radi generalku) koji je brži od njega i njegovog Ursusa! :lol:
 
B

Bobo

Guest
Cekaj malo... Sad mi kazete da je ursus c-355 i c360 usporediv po snazi sa mojim 549. Nikada ne bih rekao da su to tako slabi motori... Kako je kod naz lagana zemlja, ursus vuce imt 16" dokle plug moze izbacivati zemlju bez ikakvih problema. Traktor je glomazan i na oko je puno veci od 549...

Bas cu na koleginom 355 procitati koliko ima konja, jer me sad to zivo zanima... Znaci da taj ursus uopce nije veliki potorsac, i samim time mi se sve vise svidja...

A sto se tice ursusa 335:

[youtube:0aae8]BpUVYRxILUY[/youtube:0aae8]
 
R

ROKI

Guest
A šta reć nego da je lagana zemlja i tu nema šta. Traktor ima kila za povuć, ali zemlja je presudni faktor. Ja sam tako pročitao na tim pločicama, a i gledao sam po internetu tehničke podatke o njima.
 
B

branko

Guest
ROKI kaže:
gledao sam po internetu tehničke podatke o njima.

i nema nigdje da 355 ima manje od 45 ks i 360 manje od 52 ks (osim verzije 3p s perkins motorom).
 
R

ROKI

Guest
Neznam sad di sam to iskopao, ali sa sigurnošću tvrdim to što sam vidio (pročitao na tim tablicama) da je tako. Možda trebam ko okuliste otić. :shock:
 
B

branko

Guest
ROKI kaže:
Neznam sad di sam to iskopao, ali sa sigurnošću tvrdim to što sam vidio (pročitao na tim tablicama) da je tako. Možda trebam ko okuliste otić. :shock:


probaj :D , jer vec su prvi c-4011 (kao sto sam napisao c-355 i c-360 su njegove modifikacije) imali 45 ks, dok zetor 4011 ima 52 ks.

http://www.konedata.net/Traktorit/Ursus350.htm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_C-360
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_C-355
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Od ursusa 335 bjezi ko od crnog vraga, to je dosta los traktor, dva cilindra, 35 ks a tonu je tezi od 539. Vucna snaga je zbog tezine veca, no nije on 539 ni do koljena.

Ursus 355/360 je naprotiv vrlo dobar traktor, i za njega su dijelovi jeftini, ima ih, te je odrzavanje tog traktora vrlo jednostavno. Uzmi u obzir da je to traktor od 55/60Ks koji radi sve sto mu das da radi. Kolega sadi povrce na dosta velikoj povrsini i sve je s 539 obradjivao, no za kupus moras orati jako duboko, a 539 sa 16" plugom nije mogao dublje od 35cm, pa je dao svoje... Kupili su ursusa 355 koji taj isti plug tjera do gredelja pod zemlju bez da baci dim. Takodjer mu je ursus odlican izbor, jer ima 5 brzina kardana, tako da u 4 brzini tjera pumpu za vodu kojom natapa svoje njive brze nego 539 na iber gasu. Da ustedu u gorivu niti ne spominjem.

Jedine zemjerke na ursusu 355/360 je mjenjac koji s godinama sve cesce izbacuje iz brzina, te se na to treba pripaziti. Druga zamjerka je dosta spor rikverc, no to se za 2000€uopce ne uzima u obzir, posto dobijes vrlo jak radni stroj, koji ce te dugo godina sluziti...

Ursus 355 zaore svaki 539 i to doslovce ;) Ako ti treba toliko jak traktor, ursus je vrlo dobar izbor...

Fala na jasnoj analizi. Nego, nije mi jasno, ili je to samo moj los dojam, da su polovni 355 nesto jeftiniji nego IMT539 :scratch Jeli to zbog toga sto je nesto jaci traktor pa su, prosjecno, vise odrani? Za ono sto meni treba mislim da mi ne treba toliko jak traktor, ali mi djeluje da se moze za manje novce od IMT539 naci neki iskoristiv Ursus 355. Dali je mozda kvaka u tome sto je Ursus 30cm siri, pa shodno tome neprakticniji za manje parcele? Ili je to samo, kao sto rekoh, moj krivi dojam?
 
B

Bobo

Guest
Ursus 355 je doslovce medvjed od traktora. Taj radi sve duplo vise nego ikoji 539, tako ako ti treba veci traktor za raditi zemlju na nekim vecim parcelama, ursus svakako, a ako ti treba za po basci, i po vocnjaku, svakako nesto manjih dimenzija tipa 539... 539 je puno okretniji, kraci, uzi, nizi od tog ursusa, i za po vocnjaku je dovoljan, a i za raditi po basci nije los. Dok ursusa u basci okrenes, pogazis ju do pola...

I, kad smo vec kod ursusa i njihovih modela, postoji C-355, C-355P (Perkins), C-355D (deutz), C-355M (zaboravio sam koji motor ima)...

Oznaka 3P se nalazi na ursusu C-330 3p, koja oznacava perkins motor na tom traktoru...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Da, kad se usporedjuju samo sirina :) treba trideset centimetara siri stroj zaokrenuti, a gledao sam susjeda kako mi u dvoristu okrece 539 sa prikolicom. Mislio sam da ce mi i auto i kucu i mene odnesti, ali ne, okrenuo se bez greske i to ne bas malom brzinom na par metara :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh