• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podizanje i sadnja vinograda - šta i kako?

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ima li netko neki kontakt od rasadnika ili sl. koji prodaje cijepove? Trebao bi za na godinu nekih cca 350-400 kom. Pola graševina ili kraljevina, pola nekog crnog. Koja bi bila preporuka za crno? Hvala!
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
Mislim na ovo. Kao zaštita. Ne treba mi za lozu, nego za nešto drugo.
Nadam se da se smije staviti vanjski link. Ne mogu na tinypic nikako postaviti sliku.
Ovo je ono što me zanima.
http://www.vinogradarstvo.hr/index.php?s=926

imaš tubex, to je nešto slično ovom što tražiš, bar po slici

ima jedna web trgovina prodaje, ali po meni skupo, kad sam zadnje gledo

a ima i u osijeku bas zastupnik, ali on samo na veće količine prodaje

sve zavisi koliko ti treba toga

ja sam čak razmišljao kad bi se organiziralo grupnu kupnju kad bi bilo zaintresiranih forumaša, no ne stizem to trenutno
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
tomo001 ako tražiš kvalitetu onda stavi merlot,a ako ti treba količinski onda frankovku,mi smo sad bili dosađivali pa smo uzeli frankovke i nešto merlota
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
imaš tubex, to je nešto slično ovom što tražiš, bar po slici
ima jedna web trgovina prodaje, ali po meni skupo, kad sam zadnje gledo

Tubex je skup.
Ovo su obične bijele vrećice s rupama. Koriste se za zaštitu loze. Meni trebaju zbog sadnje da mi biljka izraste malo veća prve godine zbog cijepljenja. Da ju svjetlost povuče prema gore. Bilo je na njuškalu, ali me je netko pretekao u kupnji. Nisam zvao odmah, nego za dva dana i gotovo.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Kod mene su u trgovinama mane više svi cijepovi oko 12 kn, to mi ok kad trebam kupiti 10-15 komada za podsaditi, al ak ak bi sadio novi vinograd onda bi otišao do rasadnika.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Mi smo bili kupili 20 komada frankovke i merlota i cijena ti je bila 11 kuna dok je u sloveniji od 1,60 € pa na dalje
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja sam graševinu plačal po 11,5 kn. Pričao mi čovjek iz susjednog sela da on iz slovenije od nekud po 1,10 eura nabavlja, a sad neznam jel ima u tome istine ili ne.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
A moguće je moj bratić nabavlja u okolici brežica i krškog dok kolko sam ja čul da je u bizeljskom dosta jeftinije ali kad si izračunamo put i cijenu onda nas tu jeftinije izađe
 

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
jel ima tko kakve adrese rasadnika ili dućana pa da se malo raspitam...ako nije problem...možete mi na pm poslati...
 

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
pa daj mi par informacija,nije problem...naći će se neki uvijek u blizini...nije problem transport...
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Kod mene bliže ti je rasadnik Agrocar u Gornjoj Bistri cjepovi su po 11 kn,
u BAMT Mače su od 9 kn(ja sam iz okolice Zaprešića tak da znaš otprilike lokaciju).
Za agrocar imaš stranicu na internetu.
 

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
ja sam proljetos posadio 200 panjeva rajnskog rizlinga, lijepo su poterali i nakon što su prerasli 5cm 35 kom sa počelo sušit... zaštitu sam radio sa Nordoxom+Indar, folijarno prihranoi stogo pazeći na koncentracije. Pri sadnji sam koristio Plantella Organik u kolićini 150g po sadnici i to ne direktno na korijen nego pomješano sa rahlom zemljom na dno rupe. Neznam dal razlog može bit ova prevelika vlaga u tlu, nedavno sam mijenjao četiri cijepa na kojima su mi psi otkinuli mladice i uočio da je na dubini od 20-tak cm vrlo velika vlaga kao mulj...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Gdje u okolici Zagreba kupiti dobre i sigurne cijepove ? Sigurne zato kaj je moj susjed jedne godine kupil na sajmu neku sortu, a nakon tri godine je vidio da to nema veza s tim kaj je kupil i htel !
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kak je s ovim cjepovima kaj se prodaju po poljoljekarnama, tipa Prvča, Agronom??

Zanima me Cabernet Sauvignon, netreba nam puno, nešto sitno za podsaditi na mjesta gde su se osušili stari panjevi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Evo kako se to kod nas radi,jucer posadili 997 komada heh zlahtina kupljena od Šipuna,radi sam,tako da sve imamo na otoku, sad treba jos zabit sipke stavit prvi red zice i sve poravnat,naravno dolaze drugi kolci ovo je samo za sadnju bilo
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    68 KB · Pregleda: 116

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Gdje u okolici Zagreba kupiti dobre i sigurne cijepove ? Sigurne zato kaj je moj susjed jedne godine kupil na sajmu neku sortu, a nakon tri godine je vidio da to nema veza s tim kaj je kupil i htel !
U pavinu bi trebalo svega biti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh