• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

podmazivanje traktora

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Možda taj mali propusti malo ulja, pogotovo kad je traktor nagnut. Meni je počeo cviliti prošle god. kad sam s beračem radil, rastavil sam ga, i bilo je sve suho.. zadnji tren sam ga podmazal, a drugu stranu sam rastavil kasnije, tamo je bilo masti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Predpostavljam da misliš na onog skroz do kotača?
Tovatnom mašču ali tek kad rastaviš
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Kak se podmazuje ležaj na zadnjem kotaču na 540, 533?Jel do njega može ulje iz transmisije?
Mali fergič ima mazalicu za lager na zadnjem kotaču.
 
B

Bobo

Guest
u 30 i kusur godina kako imamo i koristimo 539 NIKADA nismo ni vadili poluosovine a kamo li podmazivali lezajeve. INACE ulje iz mjenjaca moze doci do vanjskog lezaja i podmazuje ga. kad ode semering, onda masti po kocnici pa mora poluosovina van, pa razbijanje prstena, skidanje starog semeringa, stavljanje novog, i opet grijanje i montaza novog prstena i vracanje poluosovine unutra...

Ovo da 539 ima mazalice na zadnjim lezajevima je u naj manju ruku SMIJESNO.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
u 30 i kusur godina kako imamo i koristimo 539 NIKADA nismo ni vadili poluosovine a kamo li podmazivali lezajeve. INACE ulje iz mjenjaca moze doci do vanjskog lezaja i podmazuje ga. kad ode semering, onda masti po kocnici pa mora poluosovina van, pa razbijanje prstena, skidanje starog semeringa, stavljanje novog, i opet grijanje i montaza novog prstena i vracanje poluosovine unutra...

Ovo da 539 ima mazalice na zadnjim lezajevima je u naj manju ruku SMIJESNO.
Napisal sam "mali fergič"ima i dva semeringa,prije lagera i posle lagera.


PS .539 nije "mali fergič" nego IMT .Ak se ne varam
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Nisam videl ni jedan mali IMT da ima tu mazalice osim ako nije netko ugradil, no neke druge marke traktora imaju mazalice, i fino svakih 50 sati stisneš im malo masti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re:lezaj straznjeg kotaca

Tvornicki nema imt mazalice za te lezajeve na straznjim kotacima jer mu nisu ni potrebni jer se ti lezajevi ne vrte brzo i ne griju se jako,dovoljno mu je to kaj ima tvornicki stavljeno.
I da netko stavi mazalicu nebi bilo koristi dok nebi skinul kosuljicu sa lezaja.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ja napred Skidam Kape i podmazivam lezajeve u moga 539
ostalo nako gdije imam pipak podmazem dok neizgura staru mast
Serviser mi je rekao da u Fergusona 539, u Volan bi trebao malo
kolomast razrijediti uljem. sad neznam koliko bi ti valjalo uraditi
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Re: lezaj straznjeg kotaca

Tvornicki nema imt mazalice za te lezajeve na straznjim kotacima jer mu nisu ni potrebni jer se ti lezajevi ne vrte brzo i ne griju se jako,dovoljno mu je to kaj ima tvornicki stavljeno.
I da netko stavi mazalicu nebi bilo koristi dok nebi skinul kosuljicu sa lezaja.

U IMT-u su zaključili da ne trebaju mazalice, al današnji novi traktori koji imaju isti princip ležaja, imaju mazalice (MF, Steyr, Case) bez obzira na brzinu ležajevi su opterečeni težinom i potrebni im je podmazivanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Realno gledano u IMT-u su dobro zaključili.
To traje 30-tak i više let.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja napred Skidam Kape i podmazivam lezajeve u moga 539
ostalo nako gdije imam pipak podmazem dok neizgura staru mast
Serviser mi je rekao da u Fergusona 539, u Volan bi trebao malo
kolomast razrijediti uljem. sad neznam koliko bi ti valjalo uraditi

Kapu napuniš mašču pa ju zašarafiš i tako par puta. Sistem Štaufer mazalice.
U volan stavi tekuču mast.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Predpostavljam da misliš na onog skroz do kotača?
Tovatnom mašču ali tek kad rastaviš

Ma da , mislim na taj ležaj.Napravil sam glupost ne razmišljajući. Mjenjal sam semeringe( dve godine su visjeli u vrečici u garaži), i bilo mi je normalno da lager dobije ulje iz diferencijala, i da se tako podmazuje.Kad sam sve sklopio, dobro malo kasnije na večer, lupi me grom ,hebat e ,pa ja sam sve zadihtal, kak se sad bude podmazival?Sad me to malo grize, a opet razmišljam, kak je to do sad radilo na drugom traktoru.Zaboravil sam reći da sam ovo mjenjal na 540 , a na 533 iz 71.god. još uvijek vozi bez rastavljanja i podmazivanja.
 

Prilozi

  • P5120380.jpg
    P5120380.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 1,873
  • P5120383.jpg
    P5120383.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 683
  • P5120386.jpg
    P5120386.jpg
    74.9 KB · Pregleda: 383
  • P5120392.jpg
    P5120392.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 488

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ovaj veći vanjski semering (plavi) si krivo okrenul, no nema veze, on i tak samo mast drži, bitno da si unutarnji dobro okrenul.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Tak je bil i stari , mislil sam da brani ulazak vode iz vana u lager.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
a IMT ima drugaciji lezaj?

Da ova slika je kao primjer konusnog,a imt ima ravni valjkasti i na imt ne odlaze osim ak dobije neki luft ili odu semerinzi.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pa ,ne znam za ostale , na mojem je konusni.
 

Prilozi

  • P5120393.jpg
    P5120393.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 651

Najnoviji postovi

Na vrh