• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

podmazivanje traktora

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Da ova slika je kao primjer konusnog,a imt ima ravni valjkasti i na imt ne odlaze osim ak dobije neki luft ili odu semerinzi.

Ravni valjkasti :icon_thumright: :icon_thumright::icon_thumright:
To bi bil valjda igličasti sa debelim iglicama :icon_scratch:
 

djkenooo

Član
Tu od
15 Svi 2013
Poruka
32
Prije par dana kupio sam Same Dorado 70ks, godiste 2000 pa me zanima koje ulje da sipam u motor, mjenjac, hidrauliku jer planiram sve zamjeniti.. Ako neko ima prirucnik o ovom traktoru da mi proda preko neta ili postom nebitno.. POZ

trattore_usato_same_dorado_70.jpg
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Prije par dana kupio sam Same Dorado 70ks, godiste 2000 pa me zanima koje ulje da sipam u motor, mjenjac, hidrauliku jer planiram sve zamjeniti.. Ako neko ima prirucnik o ovom traktoru da mi proda preko neta ili postom nebitno.. POZ

trattore_usato_same_dorado_70.jpg

Bogami lijepi stroj ali najprije se predstavi na predviđeno mjesto za to pa onda dalje :(wait):
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Re: lezaj straznjeg kotaca

U IMT-u su zaključili da ne trebaju mazalice, al današnji novi traktori koji imaju isti princip ležaja, imaju mazalice (MF, Steyr, Case) bez obzira na brzinu ležajevi su opterečeni težinom i potrebni im je podmazivanje.

Srce junačko nije dalo mira, i ja podmazao ležaj ipak se mirnije spava:).
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Super da si to riješil, sad si bez brige, ako nikaj drugo, nije baš jeftin taj ležaj :)
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Nije on ni previše skup, al ak prdne kad najviše traktor treba onda je problem, a i to se riješi ako ne dobije još nešto po čipki.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ovak ja podmazujem traktor naravno visak koji izade skinem ne ostavim ga gore da curi zamnom!!
4l1n.jpg

o30w.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bučo kad podmazuješ prednji kraj podigni ga na dizalicu , daj masti priliku da dođe i s one strane rukavca na kojoj je opterečenje .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bučo kad podmazuješ prednji kraj podigni ga na dizalicu , daj masti priliku da dođe i s one strane rukavca na kojoj je opterečenje .

Ma dobro je i ovak jer svako malo dobije podmazivanje!!
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
imt 540...gdje se sve ulja mjenjaju? ima motor, hidraulika-mjenjac-diferencijal je sve ista komora...sto jos?
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Hahahaj, ma vidim da neki spominju i neko ulje oko osovina kotaca i u bosch pumpi a to mi novo....

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh