• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta
Z

zlatko9

Guest
..izvini tibore promasio sam ti odgovoriti ;)
..trenutno ima jedan s tri radna tijela pa ako imas interesa mozes doci pogledati ;)
 
Z

zlatko9

Guest
..heh tibore upravo prodan podrivac ;)
..ali ako te zanima da se rijesiti ;)
..cijena podrivaca sa tri radna tijela dubine do 70-75 cm bi bila oko 20 000..
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
@zlatko9: to što ti prodaješ te podrivače i govoriš da su najbolji je tvoje pravo a moje pravo je da kažem da mi taj tvoj ne vrijedi realno ni 3/4 novaca koliko košta Dondi i da smatram smješnim što košta 150 000 kn, mozda i bez PDVa. Dondi ima bolja i jača tijela, ima krilca koja izdižu zemlju i podrivaju kako spada a ne da pravi crte, imaju valjke koji su po meni X puta funkcionalniji od ovih tvojih, i za kraj Dondi ima viši klirens. Dam se kladit da ovih tvojih podrivača od 150k kn nema ni 20 u Hr a pored te cijene i pored Dondija i Pegorara mislim da nema sta trazit, IMHO. Ne napadam te ali mi izgleda smjesno kako si ti sve ostale proglasio doslovno kantama od podrivača i da su teški a tvoj podrivač nema ni krilca koja pun klinac otezavaju vucu, poboljsavaju ucinak podrivanja i naravno, imaju ogroman utjecaj na potrošnju. Tako da ja zbilja ne znam kakvi su to likovi koji pored jeftinijeg i puno boljeg Dondija kupe taj tvoj totalno nepoznati i po nicemu poseban podrivac.

http://www.cizmic-zastupanje.hr/pdf/9.pdf
 
Posljednje uređivanje:

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
podrivač rahli zemlju i razbija zbite slojeve tj taban puga tanurače itd ali nekužim čemu tanjurače prvo razbiješ slojeve pa ih tanjuračom radiš???
Jel nije bolje podrivač namontirati iza tanurače ?Po mojem mišljenju to je puno bolje .
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
podrivač rahli zemlju i razbija zbite slojeve tj taban puga tanurače itd ali nekužim čemu tanjurače prvo razbiješ slojeve pa ih tanjuračom radiš???
Jel nije bolje podrivač namontirati iza tanurače ?Po mojem mišljenju to je puno bolje .

tanjurača je da ravna iza pošto podrivač nema valjke...bdw. to je lagana tanjurača...
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
uzmi penetrometar pa vidi koliko je lagana tanjurača poslije pluga najviše sabija tlo
kad prvo potanjuraš podrivač radi puno "ravnije " neostavlja hubsere i jarci iza zadnje sekcije su puno manji ,
mi potanjuramo kad ima trave ili žetvenih ostataka pa podrivač i sjetva ako je kukuruz i pšenica a za soju idemo sjetvospremačem .
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
gle...taj podrivač ide do "jaja" u zemlju i iza njega ostaje velko busenje...tj. hrpe zemlje pa tanjurača to sam poravna..on izvadi "špek" van....:!:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
DSC01375Kopiraj.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
koliko ides duboko s njim, koja brzina i kako se traktor ponasa s njim? to je 130ks? dali bi mogao slabiji traktor vuci 3 radna tijela?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,338
Pa kod nas su ga vukli i sa 120 ks, a vjerojatno u lakšoj zemlji i slabiji. Idem oko 50 cm s njim. Brzina oko 7 km/h. 130 ks je traktor. Max. dubina je 90 cm ovom podrivaču.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam kakva je zemlja kod vas,jer kod nas jedan lik ima MF 5465 i podrivač sa 3 radna tjela i svaki put kad ide podrivat mora imat utovarivač i punu korpu zemlje jer dosta proklizuje.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pogledao sam sada nabrzinu na konedati, to je samo 4430kg a 120ks traktor.
mislio sam da su tezi:roll:
naravno, sa utovarivacem i punom korpom se situacija puno poboljsa..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Je to bolje sam kolko če dugo tak radit,to je po meni mučenje i trganje traktora. Sve je to dobro dok je nov,jedino ako neko netera traktor do iznemoglosti pa opet uzme novi na lizing.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@Kiraj;čestitam,pratio sam rad podrivača i stvarno sve pohvale..

U kojoj brzini MF ide s njim?

Ova radna tela,jel postoje i višija od ovih?
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Mf ide 1 zec pod A oko 6-7 km ,pri 1700-1800 obrta motora.
Radnih tela višljih a ovakvog oblika, nisam našao.
Ima ih višljih ali drugog oblika .
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
img0810nx.jpg
evo da se prebacim u temu o podrivanju! tibore 88 nemam više slika ana polju nisam sliko podrivač je od kolege,podrivo sa negdje 50-55cm ide dobro case 8-10km/h ali zemlja je loša pa na mjestima traktor stane i moram dignut podrivač van iz zemlje!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to je rucni rad ili kupovno?
vidim kolega je produljivao radna tijela..
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
kupovno ali je stari podrivač pa nije htio u zemlju podero se pa je navarivan i sad odlično radi inače je imo 5 radnih tjela ali o ovak sa 3 dobro radi!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh