• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ne citas. Skine se par tijela i vozi a zemlja je ionak ispodrivana pred mjesec dana.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To bu vjerojatno dobro funkcioniralo, ako buš svakih par godina dobil nekoga da ti ispodriva ne veću dubinu, ili bu to maksimum obrade u budućnosti. Podrivati buš moral češće, dok se zemlja previše ne slegne.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Cini mi se da podrivac stoji malo gornjim krajem prema traktoru.
Da pokušaš toplink produžiti za koji krug, da tijela malo horizontalnije stoje mislim da bi se dosta lakše vukao.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ne čini ti se tak i je naštelan. Malo je problem kad sam podešavas jer kad staneš traktor ode malo nazad i onda je ravan čak i kontra ( nisam jedan od onih koji kak prikopčiš tak i voziš).
Zval sam mamu da vozi dok ja snimam pa sam još poštelal, ali svejedno ide jednako teško jer je zemlja beton ispod kojih 30 cm negdje i pliče.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kopćanjem toplinka u drugu rupu na priključku može se djelovati na grip prednjih ili zadnjih kotača ako proklizavaju. Ne znam kak je kod podrivanja, ali kod oranja preferiram da ja sjecište pravaca podiznih ruku i toplinka između osovina, malo biliže prednjoj.

Ako je razlog preteška zemlja, ili ove godine pliće, a iduće dublje, ili raditi samo s jednim ralom. To je samo moje skromno razmišljanje.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Bok htio bi si kupiti podrivać i gledan nešto ne znam koji bi bijo dobar za moj traktor zetor 7340 turbo, kakav bi mi podrivac preporučili sa jednim radnim tijelom ili sa dva
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Ovak bi morao vući bez greške barem mislim
 

Prilozi

  • IMG_1571463191182.jpg
    IMG_1571463191182.jpg
    58.2 KB · Pregleda: 28

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Bok htio bi si kupiti podrivać i gledan nešto ne znam koji bi bijo dobar za moj traktor zetor 7340 turbo, kakav bi mi podrivac preporučili sa jednim radnim tijelom ili sa dva
Mi imamo karasov sa dva radna tijela i vučem ga sa zetorom 4340, rođak sa 5320, ali jedno tijelo i prijatelj sa agroplusom sa 2 tijela i ide dobro. pogledaj gore imaš moju poveznicu. Dobro kod tog karasovog je da možeš kombinirati da ima jedno u sredini, ili 2 sa svake strane po jedno tijelo.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Znaci najbolje da uzmem sa dva radna tijela onda ako slucajno nece ici u nekoj zemlji skinem i stavima jedan na sredinu
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Pozdrav.
Nudimise materijal za radno tjelo za podirivač debljine 40mm.
Dalije to predebelo i dali će stvarat nepotreban otpor na silu vuče?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Bok, zanima me dali bi bilo lakse vuci kad bi ovu gornju špicu odrezao ?
 

Prilozi

  • 2020-07-02 08.09.38.jpg
    2020-07-02 08.09.38.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 55

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pozdrav.
Nudimise materijal za radno tjelo za podirivač debljine 40mm.
Dalije to predebelo i dali će stvarat nepotreban otpor na silu vuče?
Pa na tu širinu - čelo koje bi stvaralo otpor, navari komad flaha koji će ići u špic-trokut i na tom čelu će funkcionirati kao nož i puno češ smanjiti otpor.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nemam nikakvog iskustva s podrivačima, ali logika mi kaže da je njihova funkcija trganje, a ne rezanje zemlje. Da se to postigne, treba podrivanje obavljati u suhoj zemlji.

Hass,
kaj to nije dio predviđen da se okrene kad se potroši. Šteta ga je odrezati.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bok, zanima me dali bi bilo lakse vuci kad bi ovu gornju špicu odrezao ?
Nesto malo sigurno da ali ne ocekuj cuda,,,
Vise bi efekta bilo da produzis topling polugu,,,
Kod tebe kao i kod velikog dijela samogradnje problem je kod kuta u kojem je polozaj radnog tijela,,,

Evo primjer,,,
 

Prilozi

  • Picture0009.jpg
    Picture0009.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 28

Najnoviji postovi

Na vrh