• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Poginuo pokušavajući upaliti traktor

J

Jadranko

Guest
GRAČAC - U prometnoj nesreči koja se dogodila jučer poslijepodne u Gračacu poginuo je Mile Pešut, rečeno je danas u zadarskoj Policijskoj upravi.

Nesreča se dogodila dok je Pešut upravljao traktorom koji je pokušavao upaliti tako što ga je vukao osobni automobil "škoda".

U jednom trenutku traktor je naišao na kamen, a vozač je pao s traktora, koji se prevrnuo na njega. Okolnosti nesreče se istražuju, rekli su u policiji.

eto pa sad vi slepajte traktore i palite na sarafziger ...



:shock:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Ja svoj ne trebam slepati. kuca mi je na vrhu brda i samo se spustim nizbrdo.

539 moram nekada paliti na sarafciger, jer je bravica pocela gubiti kontakt, pa se mora rijesiti neke stvari "direktno"...

No koliko je to kamen morao biti da se traktor preko njega prevrne?!? I sto je to radio da ga je autom morao vuci? Pa kad na traktoru pustis kvacilo, mislim da bi udarac dobrano ostetio auto, ako ne, i otkinuo onu kariku za vucu i nosac iste...
 
B

baca Iva

Guest
Kod nas u Slavoniji nema tolikog kamenja da bi se traktor moro privrnit. Al ipak štaj sigurno siguno je. Zato PAZITE!!!!!
 
K

krx pozega

Guest
Duda dečki dudaaaa nas sve j**e...kakvi se vozaju po cesti tj. sa radnim strojevima još ako ima konja a hrabrosti mu fala bogu ne fali...

Probaj da ne koristis bas pravo proste rijeci...

Bobo
 
B

baca Iva

Guest
J....e vi nju, dragi moj krx pozega! Ja to, zbiljam, nikako ne mogu shvatit. U Hrvatskoj je zakon 0,00 promila a imam dojam da svatko, koji je u prometu, pije. Kod nas je izgleda zakon još uvijek tu da ga de ne drži, da ga se z.j..e. Onda nije nikako čudo da te događa toliko puno nesreča.

Ajd kad sam več kod toga evo da vam ispripovidam jedan vic:

Zaustavi policajac popa i zamoli ga da puše. Vaj pune a policajac če mu:"Žao mi je velečasni, pili ste! Moram vas kazniti." "Ta oprostite mi! Kako ja vama oprostim u ispovijedi." "Dobro" kaže policajac. "Ja vam oproštam a za pokoru če te mi dati 300 Kuna."
 
K

krx pozega

Guest
Bobo pa nemoraš ti mene ispravljat..ipak sam i ja več danima muvam oko silosa ;) hiiik!!!
 
P

paor

Guest
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

ZAGREB - U Gornjem Martijancu jutros je pod traktorom pronađen mrtav 64-godišnji D.M., priopćila je Policijska uprava varaždinska.

Očevidom je utvrđeno da je D. M. noćas guranjem pokušao staviti u pogon traktor, parkiran ispred blage nizbrdice kod njegove vikendice. Nesretnim slučajem pao je na tlo, a traktor se nastavio kretati bez nadzora. Kada je stigao do uzbrdice, krenuo je unatrag i tako prignječio nesretnog D.M.

Obrisan neispravan link.

(tekst i slike - Večernji list)
 
B

branko

Guest
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

TRAGEDIJA Koš samohodnog berača zapeo za dalekovod
Berače kukuruza usmrtila struja


VIRJE - Rutinska berba kukuruza na polju kod Virja nedaleko od Đurđevca u petak se pretvorila u tragediju koja je u crno zavila dvije podravske obitelji.

Stjepan Lauš (60) iz Novigrada Podravskoga i Franjo Prepelec (52) iz Virja poginuli su nakon što je koš samohodnoga berača kojim su brali kukuruz zapeo o 10-kilovoltni dalekovod koji se nalazio na visini od 5,80 metara. Ispruženi koš berača doseže pola metra više.

Prepelec, vlasnik stroja, Laušu je pomagao u poslu na njivi u njegovu vlasništvu. Na već beživotna tijela dvojice muškaraca oko 14 sati naišao je susjed i to dojavio policiji.
Očevid je do zaključenja broja još bio u tijeku, a u policiji neslužbeno kažu kako će provjeriti je li dalekovod bio na propisnoj visini.

Ako nije, tužit ćemo Elektru kazao je Laušev sin koji se našao na mjestu tragedije.
On kaže da je dalekovod, koji prolazi točno posred njive njegova oca, postavljen tek nedavno.
Prema prvim procjenama, do tragedije je došlo tako što je Prepelec iz kabine berača podigao koš do dalekovoda, međutim nije stradao zbog efekta Faradayeva kaveza, ali je struja odmah ubila Lauša, koji je izvana, s traktorske prikolice u koju se punio kukuruz, dodirnuo stroj. Potom mu je, vjerojatno, vozač izišao upomoć te i sam nastradao.

Tragično stradali bili su već sasvim pri kraju posla koš koji je zahvatio strujni kabel bio je posljednji koji je trebalo istovariti u prikolicu.
Lauš, podvornik u novigradskoj osnovnoj školi, bio je otac trojice sinova, a Prepelec ima dvije kćeri i sina.

tekst je kopiran iz vec. lista, i jos samo moja nadopuna zica je bila na visini od 5,8 metara a sam dogadjaj se zbio oko 13,15 sati a evo i slike iz vec. lista
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

To im ne drži vodu kaj su napisali. Lauš je bil pokraj kotača od traktora mrtav, a ovaj Prepelec je bil iza berača mrtav tak da nikak Prepelec nije išel ovom u pomoć. I nigdje nije napisano da je na beraču pukla prednja ljeva guma.

Druga i vjerojatno točna verzija je da dok je ovaj dodirnul žice dalekovod je izbačen iz pogona. Oni nisu skužili kaj se dešava. Nakon toga Prepelec je otišel iza berača očistiti nekog kilera, nakon minutu dalekovod je ponovno uključen i onda su obadva poginuli. Navodno ( tak su rekli) da napon od 10 kv ubija onoga ko je u krugu 16 m od spoja žice i zemlje.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

Kako god da je priča napisana njih više nema,žalosno što se takve stvari dešavaju Uglavnom slučajevi se događaju kod ,, starije,, populacije poljoprivrednika.No ipak mislim da je tu uzrok bila nepašnja kao i obično.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

Ovo se moglo svakom desiti..
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

Opreza nikad dosta, sumještanin je vjerojatno nije pazio na žice... tužna priča :(
 
B

Bobo

Guest
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

Danas kod mene u kraju opet poginuo traktorist...

Pokojnik je sa sijacicom isao svojom stranom ceste i kad je vidio da mu u susret nailazi veliki traktor sa jos vecim sjetvospremacem, pomaknuo se u stranu, no ovaj sa sjetvospremacem nije pazio i zakacio covijekovu sijacicu sjetvospremacem, traktor se prevrnuo u kanal i poklopio djeda koji je na mijestu preminuo...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

Ovaj je imao srece,a izgleda dosta strasno.

Obrisan neispravan link.

Pise da je vozac prosao neozlijedjen,a do nesrece je doslo zbog bliokiranje kotaca,vozac predpostavlja da je mjenjac blokirao kotace.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

Čudo kako se nije ozlijedio...
 
B

Bobo

Guest
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

Bobo kaže:
Danas kod mene u kraju opet poginuo traktorist...

Pokojnik je sa sijacicom isao svojom stranom ceste i kad je vidio da mu u susret nailazi veliki traktor sa jos vecim sjetvospremacem, pomaknuo se u stranu, no ovaj sa sjetvospremacem nije pazio i zakacio covijekovu sijacicu sjetvospremacem, traktor se prevrnuo u kanal i poklopio djeda koji je na mijestu preminuo...


A evo je i sluzbena verzija dogadjaja... Ovu prvu sam cuo usmenom predajom, pa je krivo bilo shvaceno.

Dakle, vozac veceg traktora sa sjetvospremacem je imao u krvi preko 3 promila alkohola i obilazio je jednog djeda koji je s malim traktorom i sijacicom isao cestom. Suputnik u velikom traktoru je poznavao djeda i rekao vozacu velikog traktora da ne obilazi ovog, jer ce djed uskoro skrenuti u dvoriste. Ovaj, pijan, boli ga briga, krenuo obilaziti i zakacio je sjetvospremacem sijacicu, prevrnuo mali traktor, te je djeda pregazio preko glave... :( :(


Dakle, decki moji, pice i voznja nikako ne idu zajedno, jer se dogode ovakve pizdarije.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

e da citao sam o tome u Slavonsko Domu...to su nase novine...i to je bio IMT-e i Masey Ferguson traktor...
 
B

Bobo

Guest
Re: Poginuo pokušavajuæi upaliti traktor

Veliki traktor je DF od 120KS, a mali traktor je bio IMT 539
 
Na vrh