• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Ako imaš izbor, zastavin je bolji. Još bi bilo poželjno i lamelu naći te ju izrezati uzeti korner, pretokariti ga za centar lazaj, i na njega navariti kardanski zglob. Da izbjegneš varenje na spojničkoj osovini, a ujedno dodaje još ulezistenje da ne mlati kardan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Čekaj, kaj MF 240 nema pogon kardana i preko brzina?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Ja sam stava za ovakve izgradnje da se što više redukcije pravi izvan traktora, tamo štete nisu skupe i jednostavne za popraviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Duplo kvačilo se može presložiti da radi ko jednostepeno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Naravno, to sam zaboravil napomenuti.
Ako se koristi samo za prikolicu riješenje je tu, ako ne onda riješenje postoji samo treba malko šarafati kod promjene posla
 

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Projekt ide dalje nasao sam ipak mjenjac i kardan od tamića 80 i još imam felge 20 Cola u planu je gume od bagera nac ili nove uzet pogonske ove od 16c su male previse je nisko kuciste diferencijala sutra se budem malo poigro javljaju kisne dane pa garaza ce dobro sluzit pa i pojacat sasiju cjelu duzinu ide 100x100x5 cjev i poprečne nesto tanje
 

Prilozi

  • IMG_20230610_210556.jpg
    IMG_20230610_210556.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 33

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Polako napredujemo slozen diferencijal lezaj pinjona malog novi kako se uhvati vremena radi se stice povarene te ide dodatno pojacanje kroz cjelu duzinu prikolice slijedi vjerojatno pjeskarenje i bojanje mjenjac montiran bilo je nekih spena i komada iznenadio kad sam isao ulje ispustit i novo nalit mozda i mjenjac budem raskopo ili budem probao kako funkcionira sve u svemu dosta truda treba i vremena uvjek nekakve komplikacije sad sam nasao i kocnice da složim pakne i cilindre i sajle za rucnu kocnicu sad gledam nekakva Mogucnost sam cuo da preko kiper ventila moguce napravit kocnice opet dodatni troskovi i problemi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

filipsigi

Novi član
Tu od
2 Sij 2024
Poruka
1
Pozdrav, imam 539 sa 11.2x28 i diferencijal od tamića. Kakvo je Vaše iskustvo sa tim diferencijalom i malim ferkićem kada se uključuje preko mjenjača te koju dimenziju guma upotrijebiti na prikolici kako bi brzina traktora i prikolice bila približna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh