• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
mogo bi upotrijebiti diferencijal od imt 539 sa gumama 11.2×28 :)

 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Jes , malo pripomaganja bi dobro došlo ipak se dosta tovari.
Samo nisam još smislio čime ću da pogonim čeljusti , zrak ili hidro izvodom za kipanje.
Zrak mi slab a hidro prejako , dok vidim u realnim uslovima koliki bi stisak bio potreban.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Pa nije da nije , ali kada treba potpuno i brzo da se zaustavi a još i veliko brdo onda zna da bude rutavo .
Neka pomogne sa 10% biće odlično.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
A bubnjevi na kotačima? Ili ih nema?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Nema ih , u tome i jeste kvaka što sam dobio takvog , ne isplati mi se sada to naknadno tražiti , a u našim uslovima rada zimi zna da bude veliki problem jer se ide kroz veliko blato pa kada to smrzne sve unutra nemožeš da odmrzneš do podne , pa dođeš u šumu i dok natovariš ono opet smrzlo.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Htjedoh reći da je ovakva izvedba "retarder", a ne pavo kočenje, jer kad je jedan kotač na skliskom ne koči ni jedan.
No, vjerujem da si toga i sam svjestan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Kao što rekoh to bi bila pripomoćna kočnica , upravo ajmo reći primitivni retarder.
Neka mi doda samo 10-20 % kočenja to bi bilo odlično.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Htjedoh reći da je ovakva izvedba "retarder", a ne pavo kočenje, jer kad je jedan kotač na skliskom ne koči ni jedan.
No, vjerujem da si toga i sam svjestan.
Sad gledam ove slike i razmišljam si.
Nikad te nisam pital jel si ti ugradil onu čeljust na prednju vuču kaj sam ti nabavil na svog Štorka ili si odustal od te ideje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ma ne, samo pitam jel došlo na red.
Znaš da kad bi meni trebale takve čeljusti znam gde ih ima još po istoj cjeni kak su i ove koštale ;)

Meni se trenutno motaju po glavi čeljusti ali ni blizu takve male. Veče, da imaju prihvat za sajlu, da ne moram puno kemijati oko prihvata na glavčinu i da niko ne skuži kemiju 🤪
 
  • Like
Reactions: ZJ

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,460
Nešto slično sam i ja planirao na univerzala staviti za prednje kočnice, od čega su te čeljusti?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,172
Hmm ne znam baš. Ovaj križ mi izgleda ko da si odustal od projekta i da neće biti nikaj z toga. Na kraju ti bude Kupljenec svoju posudil 🤣🛠️🛠️

Šalu na stranu, pohvale za homemade izradu prikolice. Ja sam uvijek za takve projekte 🔧🔩🛠️
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Skoro, mučio sam muku sa kipom al sam našo i to...ja sam samo projektant i nadzorni, za ruke ne mogu preuzet zasluge to radi jedan lokalni bravar...a oboje radimo prijatelju za 926
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
I još gume naopako složili
Poslikaj to kočenje,malo izbliza kad budeš mogao
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ma nije složeno, samo na dva šarafa stoje, morali smo je selit, to cu okrenut kad rijesimo druge stvari, poslat cu ti na mob sutra ili petak cu opet bit tamo
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Treba povući ali treba ponekad i stati


View attachment 55045 View attachment 55046
Takvu disk kočnicu imam na ćereslu na centralnom reduktoru i koči sve kardane. Odradio sam disk od zamajac nekih 14 il 15mm stavio dvoje klijesta mislim od fordića, ide preko svog kočionog. Kočnica je strava puni teret u ma kojoj obali drži. Ručica za potegnuti je da ju podižs jednim prstom. Za korištenje kao parkirne ima manu sistem pusti pritisak za neki 6 sati. Ali u manevrisanju i radu u velikim obalama, više koristim od nožne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh