• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje ispita za motornu pilu

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Evo ovak..kaj se tiče rušenja u drzavnim šumama..ili ti Hrvatske šume..
Zval sam danas lugara..dobar čovek..uvek manje zaračuna:(giggle):i pitam ja njega kak stojim za rušenje ima toga po šume kolko očeš..reko ja sam si našel rajon već..kad ono veli on meni...
Sinek nebu ti od toga ništ dok ne nabaviš licencu za rušenje...tj.dok ne položim ispit za motorku...

ništ završim ja z njim i odma zovem sveučilište u zagreb..javi se meni striček i veli mi:

Predavanje traje 7 dana to vam košta 1000kn(mislim si ja odlično,nije tak prestrašno..i to rešim za 7 dana) e a njegov nastavak je..onda kad položite predavanje morate odradit 80 sati prakse...:eek::eek:..mislim si ja koje krvave prakse imam je već 5 let...sako leto....
E i onda kad odradim tih 80 sati(kod nekoga ko ima obrt za šumarstvo)dobim potpis i štambil od dotičnog i javim se opet na sveučilište da podignem licencu....
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Nemoj te ni slučajno imat posla sa zagreb inspektom jer su mene prevarili ja sam polagao za radne strojeve kmobinirku.bager,buldozer i da ne nabrajam oslate i došao upisat donio diplomu i isaznicu da mi upišu ali to nipšta ne vrijedi kaže ona u općini.tako da su me prevarili.

i onda ajde u školu za visoku sigurnost u zagrebu i tamo mi je sve vrijedilo i upisao u radnu knjižicu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja cu vidjet kad mi dode diploma pa cu ici upisat pa vam javim kaj mi budu rekli.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Upisuje se u radnu knjižicu. na diplomi piše da je održana teoretska i praktična nastava u trajanju od toliko i toliko sati. Nastava se održavala od tog do tog datuma. S tim se ide u općinu i upisuje se u radnu knjižicu. Prvo dođe poštom diploma i onda kad im se nakupi kandidata za izradu iskaznica nakon desetak dana se dobije iskaznica sa slikom, osobnim podacima. Iskaznica o osposobljenosti - rukovatelj motornom pilom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemoj te ni slučajno imat posla sa zagreb inspektom jer su mene prevarili ja sam polagao za radne strojeve kmobinirku.bager,buldozer i da ne nabrajam oslate i došao upisat donio diplomu i isaznicu da mi upišu ali to nipšta ne vrijedi kaže ona u općini.tako da su me prevarili.

i onda ajde u školu za visoku sigurnost u zagrebu i tamo mi je sve vrijedilo i upisao u radnu knjižicu.

Kolega kad se tebi to desilo zakaj nisu htjeli upisat???
Di si polagal?
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
E sad meni nije problem tih 1000 kn i tih 7 dana predavanja..nego je problem ta praktična nastava..mamicu im kaj bum opet šegrt:(grin)::icon_fU::icon_fU:

To bi htio riješit bez tih hodanja od 80 sati..jer to fakat ne stignem uz posel kaj delam...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Kolega kad se tebi to desilo zakaj nisu htjeli upisat???
Di si polagal?

pred dve godine sam išao upisat a polagao sam pred 7-8g.Tamo di se upisuje to u općini poznam ženu koja to radi i rekla mi je da je to rad na siguran način i da se to nemože upisat.a i meni je trebala praksa kad sam polagao.I zvao sam u Zagreb inspek i hebo sam im sve po spisku a žena mi kaže da oni imaju samo rad na siguran način a polaganje za rukovoditelja stroja.

polagao sam u zagrebu negdje neznam točno jer ima godina al mogu pitat kolegu koji je bio samnom možda se on sjeća.

pripazi dobro jer znam još jednog koji je polagao za dizalicu na kamijonu pa isti slučaj ko i moj.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To kaj si ti polozil je rad na siguran nacin recimo vilicara i to se u firmama polaze ko i zastita na radupsvake 3-5god.
Rukovatelj motornom pilom ili rukovatelj prikljuccima za traktor je kao neka vrsta zanimanja i dozivotna je i upisuje se u knjigu.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
evo sad naletih na ovo pa koga zanima može nazvat,znam da su neki već išli i da je sve riješeno u par sati
OBAVIJEST:

U mjestu Stružec (društveni dom), kod Popovače održati će se osposobljavanje za slijedeća zanimanje:

- Rukovatelj motornim pilama
- Rukovatelj šumskim zglobnim traktorom
- Rukovatelj hidrauličnom dizalicom
- Rukovatelj traktorom s priključnim oruđima za rad
- Rukovatelj kombajnom
- Rukovatelj kopač-utovarivaćem (kombinirkom) te ostalim građ.strojevima
- Rukovatelj viličarom

i mnoga druga zanimanje, upiti u inbox ili na dolje navedene kontakte

- VRIJEME OSPOSOBLJAVANJA: 26.05.2013. (08:00 sati)
- PRIJAVE PRIMAMO DO: 21.05.2013.

Sva zanimanja se upisuju u radnu knjižicu

Upiti i informacije u inbox ili na:
098/904-3242 te 091/4717-115
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
ja sam iso polagat za motorku i traktro s vitlom sve skupa 800kn u paketu,a ko je htio posebno sam motorku 500kn a ko je htio traktor s vitlom posebno isto 500kn a paket 800kn i isto ide sve u radnu knjizicu,predavanja i sipiti sve skupa 3 dana,i onda ceko papire i iskaznice mjesec dana proslu godinu sam još položio za zglobni traktor to me izašlo 1200 kn isto u radnu ide
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
ja sam iso polagat za motorku i traktro s vitlom sve skupa 800kn u paketu,a ko je htio posebno sam motorku 500kn a ko je htio traktor s vitlom posebno isto 500kn a paket 800kn i isto ide sve u radnu knjizicu,predavanja i sipiti sve skupa 3 dana,i onda ceko papire i iskaznice mjesec dana proslu godinu sam još položio za zglobni traktor to me izašlo 1200 kn isto u radnu ide
a di si ti polagao to???
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Isli su po selima,pa je bilo u susjednom selu inace je firma iz pozege,a ono za zglobni traktor to sam u slavonskom brodu polago
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
evo sad naletih na ovo pa koga zanima može nazvat,znam da su neki već išli i da je sve riješeno u par sati
OBAVIJEST:

U mjestu Stružec (društveni dom), kod Popovače održati će se osposobljavanje za slijedeća zanimanje:

- Rukovatelj motornim pilama
- Rukovatelj šumskim zglobnim traktorom
- Rukovatelj hidrauličnom dizalicom
- Rukovatelj traktorom s priključnim oruđima za rad
- Rukovatelj kombajnom
- Rukovatelj kopač-utovarivaćem (kombinirkom) te ostalim građ.strojevima
- Rukovatelj viličarom

i mnoga druga zanimanje, upiti u inbox ili na dolje navedene kontakte

- VRIJEME OSPOSOBLJAVANJA: 26.05.2013. (08:00 sati)
- PRIJAVE PRIMAMO DO: 21.05.2013.

Sva zanimanja se upisuju u radnu knjižicu

Upiti i informacije u inbox ili na:
098/904-3242 te 091/4717-115

Dado hvala na informaciji..ako bude sve ok u nedelju polazem u Popovači..čuo sam se sa čovjekom...
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
kod nas za rušenje doznačenih drva nisu ništa tražili, nas koji drva rušimo za osobne potrebe, 20, 30, 40 ili nešto više metara, a najavljuju da više neće biti doznake drva , pa onda nema smisla mi polagat za motorku, i pitanje , penzioneri ili umirovljenici, šta će "njima" ili nama taj ispit upisivat u radnu knjižicu !! kad nam knjižica više netreba !
 
B

bosniahos

Guest
Točno tako,ima tu nelogičnosti sa radnim knjižicama..Ja nebi išal sad polagat nikako,nije još daleko taj famozni ulazak u eu,zbog čega nešto plačat dva puta.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
kod nas za rušenje doznačenih drva nisu ništa tražili, nas koji drva rušimo za osobne potrebe, 20, 30, 40 ili nešto više metara, a najavljuju da više neće biti doznake drva , pa onda nema smisla mi polagat za motorku, i pitanje , penzioneri ili umirovljenici, šta će "njima" ili nama taj ispit upisivat u radnu knjižicu !! kad nam knjižica više netreba !

Tu kod mene od 1.4 nedaju više rušit...tu ide do 50m za osobne potrebe ili ti na ime..očito je svugde drugacije..al pošto mi je čovek rekel da mu se odma javim čim polozim i mogu u rušenje...
Npr do kad kod vas daju rušiti???do kojeg mjeseca??

Kod mene je ovakva šema..lugar dojde ja zemem sprej on šubler i biljeznicu..hodamo po šume i biljezimo..on meri ja oznacim ..porušim,izvucem na kupove spilim na metre..sklam i zovem ga..on dojde opet zmeri i poštambilja drva..dobim uplatnicu uplatim na fini i krenem k njemu..o on mi izda potvrdu za izvoz drva iz šume..i to je to....
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Tu kod mene od 1.4 nedaju više rušit...tu ide do 50m za osobne potrebe ili ti na ime..očito je svugde drugacije..al pošto mi je čovek rekel da mu se odma javim čim polozim i mogu u rušenje...
Npr do kad kod vas daju rušiti???do kojeg mjeseca??

Kod mene je ovakva šema..lugar dojde ja zemem sprej on šubler i biljeznicu..hodamo po šume i biljezimo..on meri ja oznacim ..porušim,izvucem na kupove spilim na metre..sklam i zovem ga..on dojde opet zmeri i poštambilja drva..dobim uplatnicu uplatim na fini i krenem k njemu..o on mi izda potvrdu za izvoz drva iz šume..i to je to....

Kod nas lugar obiljezi drvo svojim znakom i sprejom slovom mog imena ili prezimena a meni da cekic sa sjekiricom da ga natesem na panju i udarim cekic, i svako drvo mjeri izracuna kubicira i ja dobijem papir za uplatit kad uplatim onda mogu rusit i dobijem popratnicu za vozit za dan kad planiram vozit. Kod nas je to doznaka od prosle godine a poceli su primat uplatu od 4 mj i do kraja 6 mj svi moraju svoja drva porusit i odvest iz sume, dalje vise nema u sumu to se zove " proreda" i kolicina je ogranicena
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
svakavih praksa ima, konkretno kod mene ide da ti lugar da što ćeš raditi, kada to napraviš zoveš ga i on to "zapšrimi" (imjeri i obilježi), napravi nalog za uplatu i u šumariji na blagajni utorkom i četvrtkom uplatim, a prilikom prijevoza ide popretnica
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
eto da nejdemo u off topic...
Danas ujutro imao predavanje i ispite....cekam 10 dana za papire...
Još jednom hvala kolegi dado1 za informacije za polaganje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh