• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje ispita za motornu pilu

B

bosniahos

Guest
tak i bude hahahaha,ja ču donest papire za magisterij ceste, sexa droge i roknrola:cool::(rofl):
.A kako če ondak biti sa misičnim javljanjima za nezaposlene na biro
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja sam svaki dan u šumi i još ne planiram ići polagati za motornu pilu tako vi to nazivate vamo
Kolega je bio samnom u šumi prošle godine u 10mj. prilikom vitlanja drva odapela se grana sa trupca i slomila mu desnu potkoljenicu pukle obe kosti na hitnoj rekli da je razo sa motorkom i drvo se odlomilo i nikom ništa u bolnicu operacija itd.nije ništa platio samo toliko o pričama da zdravstveno neće priznati ako nemaš nekakav atest ili dozvolu
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Super;

Dali će jedan inženjer strojarstva morati slušati predavanja o;

1. Materijalu za podmazivanje
2. Motorima s unutarnjim izgaranjem
3. Osnovama mehanike
6. Zaštiti na radu.

I taj isti inženjer strojarstva će to morati platiti, ili će mu to biti priznato na temelju sveučilišne diplome prema bolonjskom programu studiranja, dakle priznato od strane EU.

Ostaje samo;

4. Praktična obuka
5. Rukovanje motornom pilom
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Super;
Dali će jedan inženjer strojarstva morati slušati predavanja o;
I taj isti inženjer strojarstva će to morati platiti, ili će mu to biti priznato na temelju sveučilišne diplome prema bolonjskom programu studiranja, dakle priznato od strane EU.

Morat ćeš slušati predavanja i platiti neovisno kakvu diplomu imaš. Ja sam inženjer šumarsva po starom programu pa mi sve to nije koristilo iako smo sve to slušali na predmetu iskorišćivanje šuma. I pile, i zaštita, obaranje, apsolutne sve. Jedino što mi se priznaje jest lovački ispit.
Sve su to apsurdi ove države.
Ako želim kao šumar raditi sa zaštitnim sredstvima moram na agronomski faks po potvrdu. Makar smo imali predmet fitopatologija i entomologija.
Ista stvar ti je proizvodnja božićnih drvaca, to je POLJOPRIVREDNA proizvodnja.
Ako želiš imati potvrdu morat ćeš platiti, ako ne želiš imati potvrdu, nećeš morati platiti. :)
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Evo i ja dobio svjedodžbu(uvjerenje)za rukovatelja za motornu pilu i traktor sa prikljucnim oruđima za rad...i iskaznice...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo i ja dobio svjedodžbu(uvjerenje)za rukovatelja za motornu pilu i traktor sa prikljucnim oruđima za rad...i iskaznice...

Kolko te zajedno kostalo,jesi dobio dvije svjedodbe i iskaznice?
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
sve zajedno 1170kn,dobil sam dvije svjedodžbe i dvije iskaznice(izgledaju ko osobna) i plus 400 kn liječnički...
Sve ukupno 1570 kn,
 

gpugelni

Novi član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
18
Da li je potrebna ta famozna dozvola za one kojima ta motorna pila treba da si doma nešto prepile ili čiste okučnice (vočke, šipražje i sl.), ako da, da li postoji kakvo ograničenje za kupovinu motorne pile za one koji nemaju dozvolu s obzirom na veličinu iste (dužina mača i sl.)?
Mislim si nabaviti motornu pilu jer nemam više živaca za piliti granje i malo drveće max fi 20cm sa ručnom pilom, jer mi ova na struju mi ne doseže do vočki :mur: ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da li je potrebna ta famozna dozvola za one kojima ta motorna pila treba da si doma nešto prepile ili čiste okučnice (vočke, šipražje i sl.), ako da, da li postoji kakvo ograničenje za kupovinu motorne pile za one koji nemaju dozvolu s obzirom na veličinu iste (dužina mača i sl.)?
Mislim si nabaviti motornu pilu jer nemam više živaca za piliti granje i malo drveće max fi 20cm sa ručnom pilom, jer mi ova na struju mi ne doseže do vočki :mur: ...

Za to kaj tebi treba nemas brie nitko ti nis nemre netrebas nis polagati,a motornu pilu moze svatko kupiti ko ima novaca.
Gledaj kad bus kupoval da kupis malu pilu jer ti velika netreba za to i teska je.
Moja preporuka stihl ili huskvarna.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Radim u firmi gdje sam moral polagati između ostalog i za motorku.Manje više se dela da država pobere lovu,ali nakon svega toga,tih predavanja,sa puno više opreza prilazim motorki.Nisam potpun laik,ali vrijedi saslušati te ljude pa i slike i priče o raznim ozljedama jer to se ne događa samo drugima.Kod mene se još uvijek dobar sjekač ocjenjuje prema tome da sruši čim više,a na koji način je srušeno i dal je kome glava na mjestu nije tolko bitno,a kad lupi grana po glavi onda je drvo krivo.
 

lapore

Novi član
Tu od
1 Srp 2013
Poruka
11
rukovatelj motornom pilom

hej ekipo, pozdrav!
evo baš me zanima da li je itko od vas obavio već taj tečaj osposobljavanja za rukovatelja motornom pilom. ako je; od kuda ste počeli, gdje se prijavili, koliko traje, koliko košta taj tečaj????:icon_super:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: rukovatelj motornom pilom

Imas dosta toga u temi Novi zakon o sjeci suma pa tamo vidi kaj sve pise !!
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Koliko sam ja čuo netreba ; vozačku B kat.. imaš ! onda imaš i žig za traktor voziti a u šumariji karlovačkoj su mi rekli pošto više nema doznake i rušenje za osobne potrebe već samo "leževina" netreba ni ispit za pilu za sakupljati leževinu za osobne potrebe ..
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
lijepo odem u šumu jer su se dijelile linije za samoizradu i pitamo svi tamo prisutni dali treba kakva potvrda iliti dozvola za motorku ,lugar kaže netreba samo radite .za dva dana zove lugar i kaže svima kojima sam izdao liniju moraju imati položeno za motornu pilu stop radovima u šumu ni blizu.odem do kuće koja se bavi stručnim usavršavanjima i upišem usavršavanje za rukovatelja motornom pilom odslušam predavanja,položim test odradim praksu to je bilo 500 kunića plus liječnički pregled na medicini rada 250 kuna.onda čujem od kolege da je on to odradio negdje kod Ludbrega za 200 kuna nikakav liječnički nema predavanj samo pare i dvije slike i gotovo. bijesan ko ris tražim ga broj od lika iz tog mijesta kod Ludbrega, zovem ikaže mi lik ne kod mene nemožete dobiti za rukovatelja motorne pile nego uvjerenje za rad na siguran način sa motornom pilom više neznam ko je tu lud ili ja ili moji kolege dali netko zna kakav je uopće pravilnik hrvatskih šuma tko će moči u šumu ja ili oni sve su mi to gluposti dok sam se s tim zahebavao mogao sam bit gotov s drvima i šumom a dok dočekam neku agenciju koja mi treba izdati uvjerenje bit če i sljedeča zima ,ako netko ima iskustva s time ili zna kakva su pravila neka piše da čujemo
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Na mojem uvjerenju o osposobljavanju piše sljedeće:
1. polaznik je upisao program osposobljavanja RUKOVATELJ MOTORNOM PILOM.
2. Nakon završenog osposobljavanja u trajanju od 120 sati polaznik je datuma tog i tog polagao ispit završne provjere iz nastavnih sadržaja
-osnove mehanike pile
-motorne pile
-održavanje i podmazivanje pila
-zaštita na radu
-praktična nastava
3.Polaznik je uspješno završio program te je osposobljen za
"obavljanje poslova u zanimanju Rukovatelj motornom pilom"

I nije samo to, tu su ti zaštitna sredstva u poljoprivredi, strojevi, kojekakve gluposti, jer ima previše gladnih u državi koje moraš nahraniti. Nažalost, takav je postulat iz EU-a, a naši političari su prčili guzice i skidali gaće prije nego su ušli u avion za Brisel. A računi polako dolaze na naplatu.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ako netko zna gdje bi se to moglo obavit bez predavanja neka javi jer nemam vremena ic na ta predavanja jer sam zaposlen i skroz na terenu!!!
I kolika je cjena te budalastine:fiery:
 

Najnoviji postovi

Na vrh