• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Polaganje tečaja za kombajnera ili bageristu

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Dali je išao tko polagati i koja je procedura koliko traje šta se traži?
 
B

Bobo

Guest
JokaPz je polagao za traktorista i kombajnera nedavno u Osijeku. Pricekaj da se pojavi na forumu, pa ce ti sve reci iz prve ruke.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Uf,šta sve neče izmislit :scratch
Kod mene ljudi koji imaju doma viličar moraju ič polagat za njega :evil:
Pitanje je sad,dal svi koji imaju kombajn moraju ič polagat :?:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
marko93 kaže:
Uf,šta sve neče izmislit :scratch
Kod mene ljudi koji imaju doma viličar moraju ič polagat za njega :evil:
Pitanje je sad,dal svi koji imaju kombajn moraju ič polagat :?:
Ma ne ...samo oni koji neamju nikoga u policiji ili se iste ne boje
 
B

Bobo

Guest
Pa i vilicar spada pod radne strojeve, kao i bager, kao i kombajn. Imas dozvolu da ga vozis po cesti, ali tko ti garantira da si sposoban rukovati kombajnom?!?Zaposliti se ne mozes NIGDJE kao traktorist/kombajner ako nemas polozeno za upravljanje doticnim strojevima. To je oduvijek tako.

Ista fora i s motorkom. Ak nemas polozeno za motorku, kod nas ti lugar ne da liniju da rusis drva, jer ih ne znas rusiti... Tko je isao u pucko uciliste na "seminar" rada s motornom pilom, i dobio papir, on je u sumi sposobniji nego covjek koji s motornom pilom radi cjeli svoj zivot...


Mislim da za privatne potrebe ne moras polagati ovo, pa cak ni za vilicar. Jedino ako ides negdje raditi, pa da se firma ogradi u slucaju nezgode ili sta ja znam, moras imati u radnoj knjizici "Osposobljen za upravljanje traktorom i kombajnom"...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
i ja mislim da za svoje potrebe nema potrebe ići i polagati nešto takvo.
bobo imam rodbine u zakorenju i deževcima i oni su mi rekli da više ne mogu u šumu iz toga razloga jer nemaju položen ispit za motornu pilu dok je kod mene totalno drugačiji sistem u šumu može ići tko god hoće iako nema položeno.
 
B

Bobo

Guest
E, tako je... Bez polozenog za motorku ne mozes dobiti drzavna drva na legalan nacin... Ako znas kad je lugar na godisnjem, druga prica.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
trebati ljecnicka i praksa na stroju za koji polazes ,ides za svaki posebno ,nemozes polagat za sve nego svaki posebno,tako je za radne strojeve ,ja sam pital pri markovicu u karlovcu.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Tako je kako Bobo kaže. Meni treba za firmu mada još nisu postavili to pitanje ne želim da bude iznenađenja. (novi vlasnik) za lječnićki nisam znao a za praksu dobijem od firme potvrdu, a valjda se važi lječnićki od firme idem svake dvije godine.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
:twisted: :twisted: :twisted:
Čuo sam da se to može polagat u Kutini(50 km od mene),a što je najgore još sam čuo da če se kombajni morat registrirat!!!
Svašta,što još neče izmislit da izvuku pare!!!
:twisted: :twisted: :twisted:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
dino kaže:
:twisted: :twisted: :twisted:
Čuo sam da se to može polagat u Kutini(50 km od mene),a što je najgore još sam čuo da če se kombajni morat registrirat!!!
Svašta,što još neče izmislit da izvuku pare!!!
:twisted: :twisted: :twisted:
pa trebalo je i do sad regati kombajne,sam kaj to niko ne dela ;)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
slatky kaže:
a valjda se važi lječnićki od firme idem svake dvije godine.
e kad bi to tako bilo onda ti nebi trebal ni tecaj ,auto prikolicu nemozes vozit bez vozacke dozvole ,a od auta ti lijecnicka ne vrijedi treba drugu sve ceju oni izmislit samo da naplate pdv :twisted: i josam zaberavil ima negdje oko 20-30 sati predavanja :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Bobo kaže:
Mislim da za privatne potrebe ne moras polagati ovo, pa cak ni za vilicar. Jedino ako ides negdje raditi, pa da se firma ogradi u slucaju nezgode ili sta ja znam, moras imati u radnoj knjizici "Osposobljen za upravljanje traktorom i kombajnom"...
Treba,bar kod mene..
Inspekcije su počele obilazit gospodarstva kod mene :twisted:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Mike kaže:
dino kaže:
:twisted: :twisted: :twisted:
Čuo sam da se to može polagat u Kutini(50 km od mene),a što je najgore još sam čuo da če se kombajni morat registrirat!!!
Svašta,što još neče izmislit da izvuku pare!!!
:twisted: :twisted: :twisted:
pa trebalo je i do sad regati kombajne,sam kaj to niko ne dela ;)
ja sam prije par godina prestao osiguravati kombajn,a da nije bilo neke veze i da u zg osiguranju nisam osiguravao i ostala vozila koja posjedujem ne bi mi htjeli osigurati ni taj kombajn.policu sam pravio na mjesec dana.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
još osim ispita na kombajnu moraš imati naljepnicu " zabranjeno se zadržavati u ....."
i tko je vlasni i namjenu npr opg pero perić adresa telefon proizvodnja i usluge isto tako i na traktoru balirki i šta ti ja znam na čemu sve ne . ovo znam jer mi kolegu inspektorica uputila šta da napravi ako neće kaznu (došla na polje u štiklicama i deri jezikom ko bičem )
Što se tiće ispita daj pare i gotovo nije baš ali tak vele ovi koji su polagali !
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
moze mi tko reci koja je cijena za polaganje za traktoristu i kombajnera ? hvala
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Malo sam se raspitival da si položim za motorku, našel sam si štelu da to na brzaka riješim, a tip mi ponudi još i ispit za traktoristu. Nisam imal baš vremena da mi pojasni kaj je to točno pa pitam sad tu vas. Koji jarac je pak sad to? Koji j..... ispit za traktoristu?:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh