• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Policija

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
Policija-Carina

Otvorio sam novu temu budući da stara za koju ja znam pod naslovom "kako nas Policija vara" nema smisla.
Ako sam u krivu riješit će to moderatori.
Izgleda da je g. Linić mala beba prema ovome što nas čeka: http://m.emedjimurje.hr/article/?article-id=13444
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
a kolega,, stroj, a?, ali opet ima grešaka nije svemoguć, kod nas ljudi imaju strah od "carine" ali koliko znam da još nitko nije nastradao, kruže razne priče, jer kao voziš solo traktor na plavu a nemaš priključka, t.j. koristiš plavu naftu u traktoru za odlazak u trgovinu na pivu hebo si ježa
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
I kod mene je isto, samo kruže, na benziskoj više nevupaju točiti na tuđu karticu. Pitam bivše kak je suradnja, vele nemaju pojma, kak će biti s uporabom fs, tko će to procesuirat, sve u svemu stvarno se svi moramo paziti jer uzet će nam i zadnju kunu ili otvorit goli otok.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Taj kombi je barem mjesečno jednom u mojem kvartu.
Opaka pila bas je opasan.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
hmm ... Ima to sve skupa i svoje negativne i pozitivne strane. Kak za koga !? Misljenja sam da treba tak nekaj na nasim cestama i da je vec krajnje vrijeme da se suzbije kriminal na ovim prostorima ! Ne vjerujem, kak i pise u tekstu koji je autor posta postavio, da bu taj kombi sluzil za lov na sitne ribe ! Sjetimo se vremena kad smo svi vlasnici VW vozila strepili jel ga bumo nasli na istom mmjestu gdje smo i ostavili svoj auto !? I sam sam tad kupil najskuplji alarm i dal ugraditi u auto !
Tako da, nemam nista protiv da policija ima tak nekaj i da to sve usmjere tam kam i treba, a ne na traktore i seljake !!
A Goli otok bi trebalo otvoriti za neka druge " drustvene mreze " u Lijepoj nasoj ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Nažalost, boji se da je to ipak za sitne ribe, ljude koji nemru platiti registraciju i sl. One velike ovo nesmije vidjeti.
Naime, ovo je nažalost policijska država, u kojoj nema više niti traga slobode. Sve se rješava novčanim kaznama - dokle, kad ljudi nemru za mjesec dana zaraditi iznos bezvezne kazne (za pišanje pored ceste?).
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Navodno s nekim kombijem provjeravaju i tehničku ispravnost vozila, ne znam jel je ovaj ili neki drugi operira po selima.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nažalost, boji se da je to ipak za sitne ribe, ljude koji nemru platiti registraciju i sl. One velike ovo nesmije vidjeti.
Naime, ovo je nažalost policijska država, u kojoj nema više niti traga slobode. Sve se rješava novčanim kaznama - dokle, kad ljudi nemru za mjesec dana zaraditi iznos bezvezne kazne (za pišanje pored ceste?).
Upravo tako...jer mali ljudi su zaduženi da napune proračun,a ovi kaj čak i u pijanom stanju nekoga ubiju na cesti neće dobiti niti zabranu upravljanja,već će sve lagano otići u zastaru...
http://www.index.hr/vijesti/clanak/je-li-bogatima-dopusteno-ubiti-ne-dozvolimo-da-slucaj-macesic-padne-u-zaborav/714698.aspx
I samo još ispravak netočnog navoda u prvom postu u vezi kazne za vožnju pod zabranom...
Ona nije samo od 5000-15 000 kn,već i 2 mj zatvora + nova zabrana upravljanja od 12 mj...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma sve se to svodi na-ako si cist,nemas se cega bojati,ne? mislim,ako ja ne mogu platiti registraciju i osiguranje,a ipak se idem vozit,tko mi je kriv kad me uhvate i kazne? mup? linic? ako vozim neispravan traktor ili auto i ugrozavam (ne sebe,jer mene takvog glupog nije ni steta) druge sudionike u prometu,tko mi je kriv ako me uhvate? ako me imaju u evidenciji da sam bio uhvacen pijan i napusen,zasto me ne bi zaustavili i prekontrolirali,i time mozda sprijecili tragediju?

ZJ- znas kakvi su ljudi. ako se dopusti pisanje kraj ceste,zacas ce to raditi po autobusnim stanicama,parkovima,trgovima... mi smo takvi,i zato to treba srezati u korijenu.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
ma sve se to svodi na-ako si cist,nemas se cega bojati,ne? mislim,ako ja ne mogu platiti registraciju i osiguranje,a ipak se idem vozit,tko mi je kriv kad me uhvate i kazne? mup? linic? ako vozim neispravan traktor ili auto i ugrozavam (ne sebe,jer mene takvog glupog nije ni steta) druge sudionike u prometu,tko mi je kriv ako me uhvate? ako me imaju u evidenciji da sam bio uhvacen pijan i napusen,zasto me ne bi zaustavili i prekontrolirali,i time mozda sprijecili tragediju?

ZJ- znas kakvi su ljudi. ako se dopusti pisanje kraj ceste,zacas ce to raditi po autobusnim stanicama,parkovima,trgovima... mi smo takvi,i zato to treba srezati u korijenu.
Ne radi se više samo o plaćanju registracije i osiguranja,ne smiješ im biti ništa dužan da bi prošao tehnički...to već malo zadire u ustavna prava nas običnih smrtnika...
Isto tako ne možeš produžiti vozačku,prometnu,otvoriti doo,obrt,OPG,prijaviti se na natječaj itd...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Tast vozio drvo iz šume prije dva mjeseca, čeza bila neregistrirana i zaustavila ih policija, tražili su samo papir od drva i rekli mu da ne vozi više s neregistriranom čezom da bi mu ovih dana došla kazna 5000 kuna za čezu i vozaču 3000 kuna jer je vozio neispravnu čezu. Pitao sam jednog umirovljenog policajca i on mi kaže da piše prigovor i navede kako je htio registrirati čezu ali na tehničkom su mu rekli da se ne može registrirati i da navede da je imao urednu signalizaciju, jel netko imao iskustva s tom problematikom?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
@Gustavo, tog tvog umirovljenika pregazilo vrijeme..a i :mur:, nemoj se zamarat glupostima...tipa ja htio---ali nisam..., slušaj moj savjet, u prigovoru na optužni prijedlog priznaj djelo ali se žali na tešku materijalnu situaciju tada ti sudac može izreći kaznu umanjenu za 70%, dakle boli suca što si ti htio a nisi, ako mu filozofiraš kaznit će te maksimalno jer mu radiš probleme..i on je čovjek koji radi za plaču..ali ak priznaš i pokaješ se za svoje grijehe, tada on ima mogučnost da ti smanji kaznu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Tast vozio drvo iz šume prije dva mjeseca, čeza bila neregistrirana i zaustavila ih policija, tražili su samo papir od drva i rekli mu da ne vozi više s neregistriranom čezom da bi mu ovih dana došla kazna 5000 kuna za čezu i vozaču 3000 kuna jer je vozio neispravnu čezu. Pitao sam jednog umirovljenog policajca i on mi kaže da piše prigovor i navede kako je htio registrirati čezu ali na tehničkom su mu rekli da se ne može registrirati i da navede da je imao urednu signalizaciju, jel netko imao iskustva s tom problematikom?

takav režim u sk traje već par godina, a rijetkost je i viditi neregistriranu čezu na cesti, jel se svi boje visokih kazni (oko 7-8000 kn) a svaka se čeza može registrirati, ali se mora raditi atest za nju... Znam lani slučaj da je čovjek dobio kaznu za gumenjak...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
takav režim u sk traje već par godina, a rijetkost je i viditi neregistriranu čezu na cesti, jel se svi boje visokih kazni (oko 7-8000 kn) a svaka se čeza može registrirati, ali se mora raditi atest za nju... Znam lani slučaj da je čovjek dobio kaznu za gumenjak...

Ma ja ih vidio ove godine ko u priči samo čini se nije zakon za sve isti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
sad su s time ljudima utjerali strah u kosti,rijetko tko da riskira više, a ove godine je počeo lov na bicikliste i pješake, tj, na svjetlo na bicikliu i reflektirajućim prslukom, neki dan sam vidio kako slikaju prekršitelje na biciklu kraj njihovog vozila, ali šta je meni jedna zanimljiva stvar, šta oni to hvataju samo u centru i malo širem djelu grada, di je i rasvjeta i sve odlično. a tamo po selima di bi stvarno trebali iči i di se najvčei broj takvih nesreča događa, tam nejdu. A kazne za biciklo su od 700, pa do 3000 kn...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Kod nas mora, biciklo 100%, inače je 700 kn, a pješaci još i ne tak, ali se isto ide prema tome, pogotovo u neko kasnije doba noći.. I opet po kome, po djeci i sirotinji?! Najjači su još vikendom, kad tak love klince na biciklima kad se vračaju iz grada, jel znaju da se sad autom više nitko neće zezati da pije i vozi, a klinac na biciklu je svaki neispravan.. ma strašni su ti naši...
 

Najnoviji postovi

Na vrh